HobiDikiş

Sotuar - bu ... Sotuar kendi ellerini: Master Class

Bugün büyük bir eğilim vardır. Times meçhul knickknacks irretrievably onun yeri benzersiz takı, giysi ve ustaların maharetli ellerine yarattığı aksesuarları kaybederek unutulmaya yüz tutmuş. Yüksek sesle kelime "moda" zemin az ses çıkaran kelime "kişilik", "stil", "tat" kaybediyor.

yazarın giysi ve ayakkabı, aynı zamanda aksesuar sadece muazzam popülerlik. sotuar - Ve bugün alışılmadık bir dekorasyon yapacak. Nedir, hala tüm bilinmektedir ve aslında bu aksesuarın geçmişi birden fazla on yıl vardır değildir. Tüm boşlukları ortadan kaldırmak ve bu harika bir şey gerekli ilginin zamanı.

Aslen geçmiş dönemlere ait

Bazı kadınlar süslemeleri ile çok özel kutusu var. Bu hazinelerinde moda trendlerini bulmak olası değildir, ama annem 70'lerde giydiği 50'li ya da mercan küpe gelen büyükannesinin kehribar boncuklar, - evet. Ve diğer şeyler arasında boyun 2-3 kez sarabilirsiniz inci uzun dize olup olmadığını? Ya da diyelim ki, beline neredeyse asılı bir kolye ile bir zincir, orada saklamıyor? Ya da belki bir köşede yukarı ve aşağı kaydırmak için boncuk iplik, kıvrılmış? Eğer benzer bir şeye kutularına kendinizi fark edersek - sevin! Bu sotuar olduğunu. O ne bilirsin, ama kesinlikle önceden görmüş ve belki de aşınma olmayabilir. Sadece bu bir kelime sıradışı gibiydi. Bu oldukça sık olur. sotuar gerçeği - değil yeni bir fenomen ve bugün yaşıyor birinci hatta ikinci gençlik değil. Dünya bu aksesuarın hakkında zaten deli ve şimdi süslemeleri ile kutuda ona geri almak zamanı.

Bu aksesuarı bulmak için şanslı iseniz Eh, favori ve yarı unutulmuş takı arasındadır, üzgün olmamalıdır. Bu, bağımsız olarak yapılabilir. Evet, hepsi sadece gasp şekilde!

öykü

Sotuar yirminci yüzyılın 20'li yıllarda ortaya çıktığını inanılmaktadır. Ne moda dünyasında sonra ne oldu! Bu dönem çocuksu ve kadınsı, minimalist ve lüks olan çılgın kombinasyonlarla, Art Deco tarzında hükümdarlığı ile kutlandı. Daha sonra uzun ince boncuk beline kadar aşağı asılı moda oldu. Ve en ilerici doğa ileri gitmiş ve arka yüzünde bu aynı boncuklar atmak veya bir eliyle içlerinden atlamaya başladılar. Ve kelime "sotuar" oldu. Bu nedir? Çok basit - Fransızca anlamı "omzunun üzerinden yıpranmış."

Ben tek gerçek resmi versiyonunu dikkate mıdır? Nitekim, bu gibi dünyaca şey etrafında birçok kültürde yüzyıllardır var. Gerçek şu ki, her zamanki gibi, ortada bir yerde: sotuara prototip bir sürü vardı ve ilk kez geçen yüzyılın 20'li moda haline geldi. Bu arada, o günlerde, bu süs çoğu kendini yapılmıştır. Yani, bu gücü ve biziz.

türleri sotuarov

Başlamadan önce, bizim gelecekteki aksesuar ne olacağına karar gereklidir. Bugün boncuk çok popüler sotuary, doğal ya da boncukları olan kültür incileri, değerli taşlar, kristaller, zincirler ve hatta iplik demetleri.

taş veya boncuklarla Köpüklü takı, "Swarovski" - bu düğün, mezuniyet, doğum günü için harika bir seçenek. Hayır daha az ciddiyetle inci ve taklit görünüyor. Eğer her gün için bir aksesuar yap planlıyorsanız, sotuar yapmak için cam, metal veya plastik seçin. ana sınıfı tüm anlamak için yardımcı olacaktır. Çok parlak yaz görüntüleri boncuklar kullanılarak elde edilir.

Biz sotuar süspansiyon fırça yapmak

Bu klasik aksesuar imalatı için biz ipek iplik püskül, takı için bir zincir, bir fırça ve obnimateli, şeffaf bir kaç (her boncuğa iki) ve mücevher pimlerle tonda birkaç boncuk lazım. aracı metal pense, pense ve makas gerekir.

bir ana sınıfı: bir fırça ile Sotuar

  1. tüm boncuklar pin kayıp sayesinde, obnimateli hakkında unutma. pimlerin uçları kapalı yuvarlak yuvarlak, fazla metal kesilir.
  2. 3-7 cm zincirinin parçalar halinde kesilir.
  3. Alternatif olarak sotuar oluşturan zincir döngüler ve iğneler bağlayın.
  4. Ürün uçları arasında arzu edilen uzunluğa ulaştığında, boncuk tutturmak, bu fırça düzeltin.

Aynı prensip, bir zincir üzerinde bir fırça sotuar ile yapılır ve boncuklar ile iplik üzerinde olabilir. Eğer boncuklu örgüler örgü örmeyi biliyorsanız, bu beceri burada yararlı olabilir. Ana durum - ürün uzunluğu yeterince büyük olmalıdır.

Bir boncuklu sotuar nasıl yapılır

Çok güzel ve zarif bir görünüm sotuary boncuk. Ölçü uymak önemlidir. Ürün uzun değil, aynı zamanda oldukça gür sadece olmalıdır. Bunu yapmak için, çoklu boncuklu şeritler onu toplamak. Hiçbir durumda ucuza düşük kaliteli boncuklar kullanmaya kalkmayın! boyutunda pürüzsüz ve üniforma seçin. Ardından sotuar düzgün ve güzel görünecektir.

İyi ve düz renkli ve renk. Bir tür boncuk farklı renklerin bir karışımı - Sen "çorba" kullanabilirsiniz. Yoksa aynı renkteki her bir iplikte dize boncuk can. Montajlı çok parlak gözüküyor. O, ucunda tüm uçları bir araya düzeltmek onlara obnimateli giyip toka takmak için sadece kalır.

çocuk oyuncağı

Bir araç ile boncuklar, renk eşleme ve işin manipülasyon varsa - bu sürümü değil, ama ruh alışılmadık bir şey sorar, umutsuzluğa kapılmayın. En basit başlayın. enfes ince dorsal sotuar olun. bunu ne, fotoğrafta görebilirsiniz.

Sen takı zinciri ve iki boncuk ince gerekecektir. inci veya "Swarovski" seçin. Yukarıda tarif edildiği gibi, zincirin uçlarında boncuklar elde edin ve sotuar basit bir düğüm. Tabii ki, sırtında ve göğsünde bir paket yapabilirsiniz. Bu dekorasyon giymek niyetinde hangi giyim tarzı bağlıdır.

Ne giymek

Kendi elleriyle sotuar yapmak katılıyorum çok kolaydır. basit bir almaya başladığında Ve daha karmaşık ve sofistike için dönüş geliyor.

Dekorasyon abiye sadece uygun olmadığını inanıyordu, ama aynı zamanda şeylerin günlük tarzda arasında yer alıyor edilir. Uygun ve yürüyüşe ve ofiste ve piknik olacak.

Eğer düşünüyorsanız, çıplak geri lakonik ile elbise tamamlayacak sotuar geri atmak korkmayın. Buna ek olarak, kısa boncuklar şeklinde boynuna sarmak için birkaç kez olabilir. Bu çok yönlülük kez ve sotuara popülerleşme katkıda bulunmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.