Kendini yetiştirmePsikoloji

Ne kendi kendini yok bir kişi yol açar: Bilimsel sonuçlar

Hayvan türlerinin büyük çoğunluğu ile karşılaştırıldığında, insanlar gönüllü olarak kendileri için davranış yıkıcı desen kabul ediyoruz: onlar kötü alışkanlıkları kendilerini ve başkalarını öldüren yetiştirmek, çalmak, yalan. Bilim hala yeryüzünde mevcut tüm türlerin neden en akıllı anlamaya çalışıyor böyle iğrenç, kindar, kendini yok etme çabası. İnsanların bu yolu gitmek kılan nedir? Anlamaya çalış.

yalan

Hiç kimse bu kadar çok insan neden yalan soruyu cevaplayabilir. Ama çalışmalar bireyin benlik saygısı ile ilgilidir çoğu bazı ortak psikolojik faktörler, bulduk. En kısa sürede insanların kendilerine olan tehdidi altında geldiğini fark etmeye başladığında, onlar hemen yalanlar başvurmak başlayacak "kurtuluş". University of Massachusetts psikolog Robert Feldman tarafından yürütülen bir araştırmada şaşırtıcı sonuçlar göstermiştir. Halkın üçte ikisi 10 dakikalık kısa bir konuşma içinde en az bir kere yalan olduğu ortaya çıktı.

Diğer araştırmalar insanların gerçeği söylemek daha ortalama% 30 yalan eğiliminde olduğunu göstermiştir. Işyeri iş arkadaşı yalan e-posta yazmak için çok daha kolay olduğunu anlamlıdır. yazışma modası geçmiş yöntemleri kullanmak çalışanlar, kağıt az yanlış bilgilere vermek eğilimindedir.

şiddet

Eğer insanlık tarihine bakarsanız, meydana geldiği ve şiddeti gelişti olmazdı bu dönemin, takip etmek imkansızdır. Araştırmacılar adam patolojik olarak şiddeti craves sonucuna vardı ve genetik düzeyde bunun doğasında vardır. gen kombinasyonunun, beyinde belli bir merkez etkileyebilir. Ancak, kan şehvet yüzlerce yıl, hatta binlerce sonra daha büyük ölçekte kişilerde uyanır. Böylece, tarihçiler eski insanlar yamyamlık olası durumlarda rağmen, daha huzurlu olduklarını söylüyor.

toprakları, gıda ve sosyal birimi: Belki saldırganlık almak ve hayati kaynakların korunması amacıyla tüm omurgalı türlerin yatıyor. Birçok araştırmacı şiddet o - yaşam mücadelesinde insanlığı yardımcı olmuştur gelişmiş bir eğilim. Saldırganlık belirli sosyal, çevresel, üreme ve tarihsel faktörlere bağlıdır, hayatta kalma ve türün üreme şansını arttırır. Orada hiç şüphesiz birçok omurgalılar zalimliğini sahip olduğunu, ama insanlar bu gösterge şampiyonuz.

hırsızlık

Hırsızlık hep gerekliliğiyle motive edilmez. Aslında toplumumuzda bir şeyin sahibi olmaktan hırsızlık saf heyecanını yaşıyor kleptomany gelişmek değil,. meraklı bir ankete göre, bilim adamları en az bir kez shoplifted kullanıcıların yüzdesini belirledik. Bu 43 000 kişinin% 11'i kendi günahını itiraf ortaya çıktı. Onlar şeye ihtiyacı veya para aşırı düşük değil çünkü Tüm bu insanlar, çalıyor. Aksine, kleptomani çoğunluğu varlıklı insanlardır. Araştırmacılar önermek hırsızlık zevk duyguları sorumlu endojen afyon, beyin sürümde oluştuğunda söyledi.

pernisiyöz alışkanlıkları

çok iyi bütün risklere ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan, zararlı etkilerinin farkında olmasına rağmen, bir kişinin bu bağımlılığı kurtulmak çok zordur. insanlar uzun vadeli saymazsak, bir gün yaşardım çünkü tütünün etkileri hakkında bilgiler, daha doğrusu, çalışmıyor. Psikologlar insanların vücudunu tahrip olmasına neden nedenlerinden bazıları belirledik. Aralarında doğuştan meydan okuma, kamu tanınması için güçlü bir ihtiyaç yetersizlik riski doğasını, dünyanın bireysel görünümü, genetik yatkınlığı anlamak için. İnsanlar her zaman onların bağımlılığı ve kötü alışkanlıklar haklı çıkaracaktır. Örneğin, bir çoğunlukla " "hepimiz öyle ölecek" duyabiliyorum o Anneannem tüm hayatı füme ve 80 yıl kadar yaşadı bana ağrıya neden" veya "yok."

zorbalık

Aslında, ilkokul çocuklarının yarıdan fazlası yaşıtlarının zorbalık, taciz ve aşağılanma yaşıyor olabilir. Ve bu bir zincirleme reaksiyon neden olur. Psikologlar Bir çocuk aşağılanmış veya sınıf tarafından korkutmak ise, evde, onların kardeşleri ile aynı şeyi yapmak için emin olacağını söylüyor. Böyle anti-sosyal davranış kökenleri aile içinde ortaya çıkar.

Böyle davranışlar sıklıkla kontrolsüz gider ve sosyal ve tersi içine ev ortamından aktarılır.

Zorbalık farklı kurumsal yapılarda yetişkinlikte de gelişmek. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde, ofis çalışanlarının% 30 kendi iş arkadaşları veya üstlerinden gelen kötüye muzdarip. Bu performans, dağıtım ve diğer saldırgan söylentiler hedeflenen bozulma için çok önemlidir bilgi gizleme şeklinde kendini gösterir.

İnsanlar neden yapıyoruz? Belki de statü ve güç, ya da sadece değil kendisi kontrolünde almak istiyorum. Ancak, bilim adamları maymunların benzer bir şey bulduk. Muhtemelen, davranış böyle bir desen bizim evrimsel ağacın menşei de kaynaklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.