SağlıkTıp

Nasıl bir kuru öksürük tedavisi için?

(Birkaç gün) başında soğuk algınlığı veya enfeksiyon hastalığı ile sık sık mukusu tükürülüyor olmayan bir kuru öksürük ortaya çıkar. Şu anda bir kişinin nefes almaya engel ve bu engele kurtulmak keşke öksürüğü yardımcı olur. Yakında bariyer kişi genellikle daha öksürür tekrar görünür, ancak hoş olmayan hisler kurtulmak yardımcı olmuyor. Hasta daha sen öksürük, o kadar kolay olacağı düşüncesiyle, daha fazla öksürür. Ancak bu doğru değildir. Güçlü öksürük kan damarlarına zarar verebilir , ses telleri ses kaybına neden olur. Bu basınç artışı, karın ve göğüs, sinir gerginliği ve uykusuzluk ağrı görünümünü neden olabilir, çünkü ek olarak, kuru öksürük tehlikelidir.

Eğer kuru öksürük kurtulmak için nasıl düşünmek, bir doktor ziyaret etmek gerekir. Bundan sonra, onun tavsiyesi üzerine, kuru öksürük ilacı kullanmaya başlamadan ve bazı prosedürleri yerine. Bu durumun altında, öksürük birkaç gün yaymaktan yardımcı olan bir ıslak, yüksek sesle ve tek dönüşecektir.

Öksürük yoğun tedavi bir hafta sonra durmalıdır. ıslık ve hırıltı eşlik Nefes almıyorsa, hemen bir tıp merkezine gelen yardım almalısınız.

bazı durumlarda kuru öksürük mutlaka vücut sıcaklığının artmasının neden olmaz akciğer iltihabı belirtisi olabilir çünkü dikkatli olun.

Eğer soru sorulduğunda: "Nasıl, kuru öksürük kurtulmak için" Sen İşte bazı etkili ipuçları içindir:

 • ter ve balgam salgılanmasını artıracak kadar sıvıyı, iç. sıcak içecek ahududu veya kartopu: En iyisi burada bilinen geleneksel yöntemleri uygundur.
 • Sıcak uzuvları tutmak, soğuğa maruz kalmamasını.
 • uyun günün doğru modunda ise, yeterli uyku.
 • uyun yatak istirahati veya vücut güçlenmeye ihtiyacı olduğu en azından üzere etkinliğini azaltmak ve onları kaybetmezsiniz.

kuru öksürük için doğru ilacı seçmek için, araştırmak ve sınıflandırmak gerekir. Kuru öksürük akıntılı ve bulaşıcı kökenli olabilir. Bazen hava yolu doku hasarının bir sonucu olarak gelişir.

oluşum şekline göre enfeksiyöz olan ve olmayan öksürük ayırt eder.

Hastalığın seyri göre - akut öksürük (21) ve kronik (21 günden fazla).

öksürük Önkoşullar çok. Örneğin:

 • solunum hastalığı, enfeksiyöz yapısı;
 • astım;
 • bronşit, kronik bir şekilde;
 • bazı ilaçlar sonuçları.

Hastalığın nedenlerini belirlemek için eğer tedavi daha etkili olabilir. Onları aşağıdaki sorunları anlamamıza yardımcı olun:

 • Eğer öksürük ne kadar süre önce başladınız?
 • Eğer acı akut solunum yolu enfeksiyonları öksürük musunuz?
 • Ateşin var mı?
 • balgam tükürme ile musunuz, nasıl?

Bu unutulmamalıdır ki bazı durumlarda kuru öksürük - değil bir hastalık ama belirti. Boğmaca, farenjit, larenjit öksürük - Bir tarafta bir belirtisi ve sadece bunu şifa, bu hastalıkların komplikasyon riski altında olabilir. Bütün bu hastalıklarda, daha spesifik öksürük. Boğmaca genellikle kusma neden olur bir tür saldırılar var, güçlü, yüksek. Ne zaman farenjit hasta Boğazımda bir yumru istemiş. Öksürük, güçlü ekspektorasyonu olmadan sık. Laryngitis genellikle ses, kısık öksürük, yüksek sesle kaybolur.

Ama bu öksürük unutma tüberküloz, zatürree, bronşit, boğmaca gibi ciddi hastalıkların işareti olabilir. Bu nedenle, tedavi etmek için herhangi bir hastalığın erken aşamalarında, çok daha kolay olduğu gibi, tıbbi yardım isteyin emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.