Spor ve SağlıkKas yapmak

Protein: kompozisyon, fiyatı. kas kütlesinin işe için en iyi protein. Rus proteini

İnsan hücrelerinde yapımında katılır ana yapı malzemesi, bir - herkes proteinleri bilir. Bir protein, sırayla, kas büyümesini teşvik çoğu proteinlerdir. Bu nedenle, sporcular - bir kuru toz halinde imal spor proteini kullanılarak ana tüketiciler.

Adı "Protein", Yunan Protos gelen "ilk en önemli" anlamına gelir.

onlar enerji ve kuvvet ana kaynağıdır olarak Proteinler, kas büyümesi için sadece önemli değil. Onlar da kas teşvik egzersiz sonrası toparlanmayı.

bir protein nedir

Protein nedir? Bu malzemenin bileşimi basittir. Bu protein konsantresi kuru karışımın yaklaşık% 100'dür.

Sıradan bilinen ürünlerin proteinlerin üretilmesi için elde edilen proteinler:

 • kesilmiş süt suyu peynir altı suyu proteini (konsantre, izole) verir;
 • Süt - kazein;
 • Yumurta proteininin üretilmesi yumurta;
 • soya - soya;
 • pirinç;
 • Çok bileşenli (birkaç çeşit karışımı).

Toz üretim işlemi ham bir protein tozu elde edilir ve konsantre edilir, böylece, yağ, su, karbohidratlar ve diğer gereksiz bileşenleri preslenmiş olmasıdır. Ham madde türüne göre, protein, bitki ve hayvan ayrıldı. protein tozu tüketimi için protein çalkalama olan.

Kim konsantre bir protein ihtiyacı

protein yana - yalnızca konsantre protein içeren bir bileşim, herhangi bir diğer nitelikleri sahip olmadığı anlaşılmaktadır. Yani, bir haşlanmış yumurta proteini gibi. Bu Pişmiş yumurta beyazı daha büyük miktarda tüketmek ise atlet, kas kütlesinin çok pick up olup olmadığı sorusunu gündeme getirmektedir.

Elbette değil: cevap açıktır. kendileri tarafından yiyecek olarak kas proteinlerinin basit kullanım itibaren büyümez. Çok antrenman inşa kas koşulları ve sporcunun deneyime bağlıdır.

yeterli miktarda konvansiyonel gıda bulunan vücut tarafından ihtiyaç duyulan tüm besinleri,. o ağırlıkları fazla yüz lira daha artmış çalışmak gitmez nedenle, yeni başlayanlar protein alımı kesinlikle sürece gerekli değildir. Onun organizma proteinin miktarı arttırılmış kabul etmesi gerekecek ve o zaman. Bu sistemli bir eğitim yılı daha eski değil gerçekleşecek.

Ama nedeniyle katkı alan kasların zor iş, sürekli ve uzun süre meşgul olanlar karoserciler gereklidir. Vücutta herhangi bir amino asit eksikliği önlemek için anabolik ilaçlar ile birleştirilebilir.

protein tipleri ve üretim için bir yöntem

Yeni başlayanlar protein sporcular merak konsantre hoş geldiniz: "Nasıl iyi seçmek için kitle ayarlanmış kas için protein ? Kendi türünün tüm çeşitliliği ortasında"

doğal besinlerden Tedarikçilerin besleyici protein tartışmasız sığır eti, balık, yumurta, kümes hayvanları ve süt ürünleridir. Ama aktif bir sporcu uğraşmaktadır vücutta protein üretimi için gerekli olan gıda miktarını yemek, sadece mümkün değildir. Ve burada, protein tozu koparılıyor protein karışımlarından yardımına gelir.

Belirli türdeki seçimi eğitimi kendi koşullarına ve sporcunun hedeflerine bağlıdır.

Proteinler aşağıdaki türlerden ayrılır:

 1. Süt. Bu filtreleme ile sütün yağ ve laktoz ayrılması ile elde edilir. kazein ve peynir altı suyu: iki bileşen bu sürecin bir sonucudur.
 2. Peynir altı suyu proteini. Peynir altı suyu tozu bileşimi, filtreleme işlemi elde edilmiştir. Bu tip katkı suda çözünen, anında hızlı kas için esas olan amino asitleri tedarik ile dijeste edilmiştir. Önceki türlerin hidrolizi ile elde edilir hidrolizatı -% 90'dan fazla izole -% 70 protein içerir ki tozu, yaklaşık% 90, konsantre olarak adlandırılır. toz sindirim sindirilebilirliği ve hızı daha yüksek konsantrasyon daha yüksek.
 3. Kazein. Bu micromicelles (küresel tanecikler), suda çözünebilir çok yavaş bir şekilde vücut tarafından emilmeyen olmasıdır. Sonuç olarak, yavaş çıkış böylece kas katabolizmaya karşı koruma işlevini yerine, bundan. ince süzme ile üretilen ve sodyum, kalsiyum ve potasyum için birleştirilmesi. bileşimine bağlı olarak, bu misel protein hidrolisat, sodyum, potasyum ya da kalsiyum kazeinat ayrılmıştır.
 4. Yumurta Proteini. Bu bileşim, kırk farklı eser elementler, aynı zamanda bir çok amino asidini ihtiva eden ve kas gelişimini teşvik eder yumurta proteini ile aynıdır. Peynir altı suyu daha yavaş sindirilen, ancak daha hızlı bir toz kazein daha edilir.
 5. tüm temel amino asitleri içerir çünkü mükemmel kabul edilir Soya. Ayrıca arjinin ve glutamin bakımından zengindir, çabuk sindirilir.
 6. Pirinç. Bu toz, kahverengi pirinç, bundan sonra ayrılır lif ve karbonhidrat öğütülerek üretilmiştir bileşim filtre edilir. Elde edilen toz yaklaşık% 90 protein, kolaylıkla sindirilen içerir.

Bir takviye almak nasıl

Protein alımı böylece kendine has özellikleri vardır, eğitim yöntemlerine bağlıdır:

 1. Süt tozu geceleri ve yemek aralarında esas yenilmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni, kazein yavaş yavaş ardışık olarak beslenen kas amino asitler ile sonuçlanır absorbe olduğu gerçeğidir.
 2. Nedeniyle peynir altı suyu proteini hızlı işleme o önce ve mikro kasların hızlı temini için okuldan sonra kullanmak iyidir.
 3. Kazein proteini egzersiz sonra alınan serum ile birleştirilir. Bu kas gelişimini sağlar. Bir alış yatmadan önce toz onların dağılmasını engellemek.
 4. sütü proteinine laktoz intoleransı veya alerjisi muzdarip olanlar için, yumurta tozu iyidir. Ayrıca tat sıradan yumurta sevmiyorum olanlar için uygundur.
 5. kas yapmak istiyorum, ama hayvan proteinleri almak istemiyor bu sporcular için Soya fasulyesi. Bir egzersiz yaptıktan sonra soya proteini almak için tavsiye ve ondan önce, serum ve kazein kullanımını birleştirerek edilir.
 6. Ayrıca, önce ve hemen gücü eğitimden sonra pirinç proteini kullanılması önerilir. Vejetaryenler, peynir altı suyu tozu ile iyi karma için mükemmeldir.

proteinli karışımlar

Tozların en faydalı ve etkili özelliklerini elde etmek üzere proteinlerin farklı türlerinin bir karışımını üretmek için tavsiye edilir. Bu tür kokteyller uygun bir bileşim yapısı ve kas dokusu üzerinde canlandırıcı bir etkiye birleştirir.

En yaygın karışımları şunlardır:

 • Peynir altı suyu İzolatı Artı öncesi ve okul sonrası alımı için uygundur konsantre ol.
 • Peynir altı suyu proteini izolatı hidrolizatı artı, hızlı bir şekilde fiyat geri kalanından az daha yüksektir, sindirilmiş. Bu bir önceki gibi alınır.
 • peynir altı suyu ve süt proteini karışımıdır. peynir altı suyu ve kazein gibi yararlı özelliklere sahip ucuz bir protein.
 • kazein ve peynir altı suyunun karıştırın. Bu bileşim büyük verimlilik herhangi bir zamanda kabul edilir elde etti.
 • kazein, kesilmiş sütün suyu ve soya oluşan tozu içeren. Onun özellikleri ile haklı diğer bileşikler, daha pahalıdır. Bakılmaksızın eğitimin almak tavsiye edilir.
 • yumurta, kazein ve peynir altı suyu karıştırın. Uygun sporcular birçok yararlı özelliği bir arada, yumurta yemeye düzenli içmiyorum.
 • Mix - bitkisel protein. Bu tür bir bileşim, yumurta ve süt alerjisi olan sporcular tüketilebilir: pirinç proteini, soya ve hatta kenevir içerebilir. Normal nitrik oksit üretimine yol açar ve kas dokusuna kan akışını normalleştirir.

Hangi proteini seçilir

Spor beslenme sanayi üreticilerinin düzinelerce vardır. ilaçların kaslar üzerindeki etkisi arasındaki büyük fark renkli kutular, maliyet, reklam ve danışmanları inançların çeşitli rağmen, orada imal. Sadece toz katkı maddeleri ve vitamin birimi başına, tat proteini yüzde farklılık göstermektedir. biz zaten ayrı alınırsa iyi etkisi, vitaminler verilir kanıtlamıştır olarak ikincisi, tesadüfen, haklı değildir.

sporcular arasında popüler proteinler Weider, MHP, Optimum Beslenme, Syntrax, ALLMAX Beslenme, CytoSport, Dymatize Beslenme, BSN gibi yabancı üreticileri bulunmaktadır. Ama hepsinden daha olağan - Protein Altın standart (Optimum Nutrition), üretilen proteinlerin son nesil aittir. Bu aktif maddelerin optimal konsantrasyonu peynir altı yapılmış, iyi dengelenmiş içerir.

Bunların yeterli değil doğal gıda geliyorsa, temel görevi proteini artırılmış yükler protein eksikliği doldurmak için olduğunu unutmayın. vücudun tanıdık maddeler ve eser elementler içeren Birçok sporcu, sadece organik gıdalar tüketmeye çalışmaktadırlar.

bir katkı maddesi gibi kullanılabilir yumurta tozu, şekerleme endüstrisinde kullanılan, aynı zamanda iyi bir konsantre proteindir.

Popüler Rus proteini temsil marka Ironman, yapımcı - LLC "SANAT Modern bilimsel teknoloji." Ve hala Avrupalı ve Amerikalı üreticilerin gerisinde kalıyor üretim için yüksek teknoloji kullanan tek şirket, yönetim kendisini tanır, olmasına rağmen.

Böyle çok daha az tarafından ortaya "Fortogen", "Aktiformula", "Genç", "Atlas", "Hercules", yaklaşık bir düzine kalan yerli üreticilerin, üretimi.

Bu - Ayrıca halter sporcular arasında ek bir protein bebek maması olarak kullanmak için tercih edenlerdir bebek formülleri kakao tat vericisi ilavesiyle, yaşı beş ay bebekler kadar beslenmesi için kullanılır. o anne sütü neredeyse aynı olduğu için bu, en iyi karbonhidratlar, proteinler ve verimli yüksek kaliteli vitamin içerir. Bu karışım temsil eder Kaliteli ve ucuz bir protein.

konsantre proteinler imal popülerlik tozu, istenen sonuçlar, aynı amaç için gereken geleneksel ürünlere göre çok daha az yemek gerekir elde etmek için olmasıdır. takviyeleri sadece diyet yarısı olmalıdır böylece Ama hiçbir şey, dengeli bir diyet yerini alabilir.

kas için protein. Avantajlar ve zararları

kas proteini temel işlevleri gelişme (büyüme) ve kurtarma (tasarruf) kas dokusudur. Buna ek olarak, protein sentezi, doğrudan hücrenin kendisinin yapısını destekler. Ve en önemlisi - vücudun sporcuya gerekli enerjinin temini ve aminoasitler olduğunu. Nedenle, bu fonksiyonları sağlamak üzere absorbe edilmelidir.

Tüm bunlar dikkate alındığında, bu tanındığını yağsız kas kazanıyor için iyi protein - serumu. Yanında uyku sırasında kas katabolizma atleti korumak gibi bir kazein olduğunu.

Genellikle soru proteini zararlı olup olmadığının, ortaya çıkar. Itibaren bu hayır, sadece normal bir proteindir. Zararlı onun fazlalığının tanıdı.

Geleneksel semidesyatikilogrammovogo insan diyetinde, kalori gereksinimi günlük 2500 kcal, genel olarak eşit olan, proteinler, yaklaşık olarak 100 g oluşturan - 410 kcal.

Menü aktif, yani, vücut ağırlığının her bir kilogramı başına protein üç adede kadar gram içermelidir aynı ağırlıkta sporcu yapan 175 toplam o 1128 Kcal toplam günde 3000 Kcal olan protein 275 gram yemek lazım.

Proteinin tüketimini artırmış sıradan bir insan veya bir acemi atlet, gerekli değilse, hepsi aynı uygulayacaktır protein onun için şüpheli yarar hale gelir. Bu Aralarında olumsuz sonuçları ile doludur:

 • aşırı kilolu ve ilgili sorunlar;
 • su, muhtemelen alamamaktadýr dehidratasyon ;
 • renal pelvis tıkanması;
 • ürolityazis hızlandırılması;
 • mide bölgesinde ağrı olabilir.

Sonuç proteinleri alınabilir, ancak hiçbir yan etkisi olduğunu, izin verilen limitler uyulmalıdır.

protein maliyeti

Proteinin maliyeti onun biyolojik değerine bağlıdır - sindirilebilir protein yüzdesi: bitkisel proteinlerde bu hayvanların daha azdır. Sonuç olarak, bitkisel protein daha ucuz olacaktır.

Ayrıca protein yapıldığı şeklini etkiler. mikrofiltrasyon (izolat) ile elde edilen bir Fiyat toz konsantresi daha yüksek. enzimatik işlem ile elde edilen bir hidrolizat, daha da pahalıdır.

yaklaşık% 10'a ürünün maliyetini azaltmak için, birçok üretici karışık konsantreleri izole vardır.

Protein tozu maliyeti ve burada da, reklamı yapılan markaya bağlı olarak değişir tüketici güveni ve sevgi rol oynamaktadır.

Yerli tüketiciler için Rus proteini en ucuz ürünüdür (örneğin, daha önce bahsedilen "Atlas" 1 kg başına 250 ruble gelen maliyetler), ama bu bile onun popülerlik eklemez. imalat işleminde tüm madde: düşük konsantrasyonlu elde edilen toz veya ucuz bileşenlerin karışımı.

seçim alıcıya bağlıdır. Ancak, aslında bazı ucuz tozlar tercih ve diğerleri süt tozu ile karıştırılmış bebek maması, ucuz protein karışımının çok daha iyi uyacak inanıyor olmasıdır.

protein almaya ne zaman

Ana proteinin yararları ve öğün aralarında sonbaharda kullanımında verimliliği. Ve gıda menü protein bakımından zengin doğal diyet ile birlikte protein Badami ile takviye edilebilir iken.

sporcular arasında protein takviyelerinin belli bir zaman çerçevesi alımı vardır. kurallar şunlardır:

 • kasların bir geceden sonra katabolik devlet çünkü sabah, peynir altı suyu proteini almalı;
 • kullanışlı kazein proteini atıştırma yemek arasında nedeniyle yavaş işleme - o kas eksikleri tamamlamak;
 • Dondurularak kurutulan protein bir kokteyl içmek için gerekli eğitimden sonra yarım saat içinde;
 • yatmadan önce mükemmel serum proteinidir.

Evde bir proteini nasıl yapılır

protein içeceği yapmak için, meyve suyu, su veya az yağlı süt gözlük bir çift ekleyin ve sonra iyice karıştırmak için protein tozu kırk gram gerekir. Bu kokteyl tutun en fazla iki saatten fazla izin verilir.

çalkalayıcı - iyi bir çırpma toz kokteyli için daha iyi bir kesme topaklar için bir flanş örgü olan bir bardak şeklinde özel bir aygıt vardır. konteyner gerekli bileşenler yerleştirin, yoğun birkaç dakika sallamak için gereklidir. Mükemmel şanti, pürüzsüz kokteyl çıkıyor.

Ama başka bir seçenek vardır: iyi bir şey yok, kendi başlarına doğal ürünlerden bir proteini nasıl. Bu malzemeler ve harmanlama için bir blender gerektirecektir. aşağıdaki gibi tarifler bazıları şunlardır:

 1. Süt tozu - 3 yk. l, jelatin -. 15 g, 3 yumurta, suyu - 2 st, 1. .. l. bal.
 2. Düşük yağlı peynir - 4 çorba kaşığı. l, yumurta -. 2 adet, meyve suyu ya da süt -. 400 gr, bir meyve buz.
 3. Yoğurt - 50 gram süt - 200 g, dondurma - 80 g, bir muz, yulaf gevreği - polstakana.
 4. Süt -. 2 çorba kaşığı, dondurma - 100 gr, bir yumurta ve bir meyve.
 5. Yaban mersini - 80 g, dondurma - 100 g kakao - 1 çorba kaşığı. . Litre süt - 400 g
 6. Çikolata (Kakao) - 30 gr, az yağlı süzme peynir - 50 gram, portakal suyu - 1. yarı muz ..
 7. Peynir - 250 g, iki muz, yoğurt - bardağı, reçel veya şurup - 150 g

Böylece, bir ev proteini hazırlamak kolaydır. En sevdiğiniz meyveler ekleyebildiğinizden, fiyatı düşük olacak ve tadı her zaman üstte olacak. Ev yapımı bir protein sallayarak almak kahvaltı yerine ve yatmadan önce yararlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.