ÇirkinlikInşaat

Teknoloji, yöntem, malzeme ve değerlendirme: Beton kış için halkalarından iyi izole nasıl

Beton halkalar, endişe öncelikle yaz sakinleri, özel evler ve köylülerin sahiplerinden iyi izole nasıl sorusu. Çoğu kez bu sorun hesap iklim koşulları dikkate alarak, kuyunun inşaat başlamadan önce çözülür. Ama bu her zaman böyle değildir. Isınmayla ilgili başlangıçta düşünce olmadığını olur. Bir sorun, kışın kuyuda su donma ile karşı karşıya zaman, sahibi kendi hata olduğunun farkındadır. Böylece, iyi ısınmanın sorunun cevabı iki spesifik rehberlik ayrılabilir. hemen inşaat sırasında beton halkalarından iyi izole etme hakkında ilk konuşma. İkinci - işten geçtikten sonra yapılabilir.

Neden kimse kuyuları ısınmak için mi?

Modern malzemelerin kullanımı büyük ölçüde inşaat sürecini kolaylaştırır. Bu hız ve dayanıklılık ve ekonomik yapılabilirlik. Ama sonsuz "eskimiş" yöntemleri var olma hakkına sahiptir. ahşap özel ırklar çoğunlukla inşa Rusya'da önceki kuyular,. kuyuların Mükemmel performans yıllardır bunları kullanmak için izin ve ahşabın düşük ısı iletkenliği su bile en şiddetli soğuğunda, donmasına izin vermedi. Ama şimdi bu teknolojiler geçmişte kaldı, ve en sık hazır beton çevrelerin oluşturulması için kullanılmıştır. Bunlardan obkapyvaniya Yöntem kademeli olarak istenilen derinliğe ulaşan toprağa dalmış. kuyu buz yoktu içeride su tutmak amacıyla, seviye kışın dondurucu toprağın seviyesine ulaşmak değil. Bu koşul yerine getirildiğinde, sorunlar oldukça nadirdir. Ama kimse mücbir sebep ve doğal afetlerden korunur. çok ekstra çaba gerektirmez, çünkü herhangi bir durumda, önceden engellemez güvende olmak ve para riskine kadar büyük değil, yalıtım için harcanan.

Eğer bir yalıtım tabakası oluşturmaz ne olur?

Yok sayılması yalıtım sadece bir süre içme suyu eksikliği rahatsızlık verebilir. kuyu pompa istasyonunu yüklenir ve ondan varsa su boruları evine, suyun donma hasarından tüm ekipman çıkar. Onun düzeltme - Bu ek olarak madde borularda su kuyusu donacak eğer kış dondurucuda toprak iyice ve bu onların sonu nedeni olabileceğini gerçeği ile karmaşık, çok pahalı bir işlemdir. Restorasyon çalışmaları zor şartlarda yapmak ve hatta ilkbahara kadar ertelemek gerekir. Dondurma işlemi sırasında sıvı genleşme somut halkalar ve bunların arasında eklemlerin yok sorumludur. İlkbaharda, sel sırasında, çukur duvarının üzerindeki baskılarını drene bol yeraltı büyük ölçüde geliştirilebilir. Ve herhangi bir boşluk kuyuya saflığını bozan çeşitli maddeler ile kirli suyun kaçınılmaz süzülmesine yol açar. Bu tür sorunları önlemek için, derhal somut halkalarından iyi izole ve doğru olarak tüm çalışmaları gerçekleştirmek için öğrenmek gerekir.

hangi derinlikte azından yalıtım bırakmaya gerek?

iş yapım sırasında yapıldığında, yalıtım o damlatılması olarak, kademeli olarak kuyunun etrafında paketlenmiş olmalıdır. yalıtım Derinlik sekmesi bölgedeki iklimin ne tür bağlıdır. Hatta çok derin 15-20 metreyi aşan Krinitsy derinliğini dondurmak olur. Çoğu zaman iki metreye kadar hiçbir birden fazla derinliğe ve bir buçuk yalıtım bırakmaya yeterli olacaktır. iyi yalıtmak için nasıl talimatlarına uymak - Bu sürecin teknoloji, ana şey basittir. İyi ısınma Yolları bölgede kışın ne tür büyük ölçüde bağlı.

Dış yalıtım

don çok güçlü değilse, zemin derinden donmaması ve uzun bir süre için, sıkıca uydurma kapaklı ahşap çerçeve üzerinde ayarlayarak Krinitsa üst korumak mümkündür. Bu ev sadece kuyunun etrafında yere koyamazsınız. Için bir temel oluşturmak için gereklidir. eğrilmeyi önlemek ve çökme için, temel bir metre genişlikte (zemin donma ortalama düzeyde daha az) yeterli bir derinliğe, kurallara göre tasarlanmış olması gerekir. Beton harç yastık altındaki dökülür önce drenaj sisteminin rol oynayacaktır kum, çakıl ve toprak katmanları oluşturun. yastık dikkatle sıkıştırılmış olması ve sonra çözümü dökün gerekir. Bunlardan ve izolasyon yapışmalıdır da yuvaların çeperleri arasında oluşturulmuş ahşap çerçeve kurduktan sonra. amaç için, mineral yün, köpüklü plastik levhalar, beton blok veya Penoizol kullanmak mümkündür. Bu yöntem de güneydeki toplulukları tepki edilir ve kuzeye yaşayanlar, sonuçlar memnun değiller.

yalıtım teknolojisi de

yer altında beton halkalarından iyi izole nasıl - bu biraz daha karmaşık bir soru. Bu çalışma birkaç aşamada gerçekleştirilir.

  • de halkalar daha önce toprağa suyun nüfuz etmesini önlemek için özel araçlar ile tedavi edilebilir. Ama önemli seçerken sürdürülebilirliği ve kuyular ile çalışmak fonları kullanarak olasılığını dikkate almak.
  • Bir sonraki tabaka doğrudan yalıtım tabakasıdır. Beton halkalar sıcak çukur, biraz daha düşünün.
  • İzolasyon hidroelektrik ve buhar yalıtım katmanı sarmak gerekir. Çoğu zaman bu amaçla film kullanın. Böyle bir önlem zemin yalıtım ile temas, yoğunlaştırma üzerine çökmesini önlemek için yardımcı olacaktır.
  • halkalar yer alan ahşap kalıp etrafında tüm yapıyı düzeltmek için, bu arada tüm katmanları tutar.
  • siper sonunda toprak doldurmak zorunda. Bu işlem için, uzmanlar hendek kendisinden toprak kullanmamayı tavsiye ederiz. Doğru değişik kalibre ile iki malzemenin katmanları değişir. Bu kum ve çakıl, ya da genişletilmiş kil kil olabilir. ince bölümde ile Katmanlar genellikle en fazla 15 cm kalınlığında serilir ve diğer edilmektedir -. 20 cm Böyle bir önlem kaliteli bir drenaj sistemi oluşturmak için yardımcı olacağını, bu kuyuda su bulaşma riskini azaltmak ve duvarlarında üzerindeki baskıyı azaltacaktır.

Bu klasik bir zaman içinde test edilmiş bir yöntemdir ve bu konuda yorum çok olumlu.

Krynica zaten ne inşa edilirse?

Zaten yerleşik olup olmadığını nasıl, kış için somut halkalarından iyi yalıtmak için? teknoloji önceki durumda olduğu gibi aynıdır, ancak bir siper kazmak zorunda kalacaktır. kürekle elle bu işi yapmak için. özel makineleri kullanma toprak katmanlarının bütünlüğü toprak ve yüzük, ihlal yer değiştirmesine yol açabilir. işin geri kalanı verilen bir teknoloji için yapılır. Biz de iyi bir özen için önemli olduğunu unutmamalıdır kuyu için kapak. kenarlarına göre eksikliği ya da zayıf bir uyum nedeniyle ısı kaybı da dondurma neden olur. iyi kurulmuş ahşap ev ya da başka yapı üzerinde, ortasında, sandviç panel yapılmış kapak olan bir köpük ya da mineral yün bir tabaka serilir zaman. kuyunun dışında oluşmamış kapalı beton kapı ve plastik bir üst sınırdır. Hafif kışlar bölgelerde yaşayanlar, nispeten ucuz ve pratik olarak bu yöntemi karakterize eder.

yalıtım seçenekleri Genelde ne kullanılır var?

Düzgün beton halkalarından iyi izole öğrenmek için, onu neler yapabileceğini bilmek gerekir. Seçenekler epeyce vardır. ısınma penoizol - yeni Arasında. de duvara böyle bir malzeme uygulama Penoizol tamamen tüm alanını kaplar soğuk hava veya su sızmasını önler dikişler ortadan kaldırır. Bu teknoloji elle işe yaramaz mı özel ekipman kullanımını içerir. Ve hizmetin maliyeti ucuz değil, bu yüzden ülkemizde hala çok yaygın değildir. sıcak bölgelerde bazen mineral yün yalıtım folyo kullanılır. Bu seçeneğin Avantajı kuyunun etrafındaki en sıkı sarın yalıtım ihtimaldir. Ancak bazı uzmanlar malzeme kolay parçalanan uyarısında ve sonunda tek lifler halinde yıkmak ve iyi suya alabilirsiniz.

polistren ısı yalıtımı

polistiren köpük beton halkalarından iyi izole edin - en başarılı seçenek görüşünde. Bu malzemenin özellikleri gerçekten benzersizdir. O da çok dayanıklı ve ucuzdur, soğuk hava için mükemmel bir engeldir. Bu amaçlar, genellikle, her zaman uygun değildir tabaka malzemesinin, sorunlu halkaların yapraklık baypas nedeniyle yuvarlak şekiller kullanın.

Üreticiler durumdan bir çıkış yolu bulundu ve tüketicilere bir yarı daire şekline sahip hazır yalıtım parçaları, teklif var. Boyutları En yaygın çaplarda altında, standart mevcuttur rögar halkalarının. Buna ek olarak, toplu granül polistiren kullanabilir. Bu durumda, ahşap çıtalar Krinitsy duvarları etrafında yere çatı malzemesi tabakasını sabitlemek ve granül içinde oluşturulan açıklığı kapatmak kullanarak bir çerçeve oluşturmak gerekir. Bu şekilde o, iyi sadece köpük topları, aynı zamanda diğer gevşek yalıtım yalıtmak mümkündür.

Bu, etkili bir yöntemdir, ve adı seçmiş kuyu sahipleri, bu tür yalıtımın güvenilirliğini teyit etmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.