TeknolojininElektronik

Yapay aydınlatma: önemli bilgiler

Anahtar içinde olanlar rahatlatmak için - Herkes odasına yeterli aydınlatma bilir. Bu nedenle, yapay aydınlatma şarttır. Nasıl mümkün olduğunca verimli organize etmek?

Günümüzde doğal ve yapay aydınlatma gitmek gerektiğini, tabiri caizse yan yana etmek, hiç kimse savunuyor. Çok uzun zaman önce toplumda karışık aydınlatma Görme zararlıdır haberi yayıldı değil. Fakat bilim hala durmazsa ve bu iddia yalanlanmıştır.

Yapay aydınlatma, daha doğrusu onun Organizasyon büyük ölçüde onlar diğer birçok faktöre, ağaçlar kapalı olup olmadığını görmek için evden dışarı hangi tarafına penceresinde bağlıdır anlaşılmaktadır. Bu bir binada farklı oda yaktı işlediği olabilir. Ayrıca kesinlikle dikkate odada olacak olanların yeteneklerini ve ihtiyaçlarını almalıdır. Ve binanın randevu.

Örneğin, bir ofis ortamında yapay aydınlatma genellikle oldukça parlak ve merkezi olduğunu. çalışanların her birinin bireysel ihtiyaçları nadir dikkate alınır. Ama bu durum umutsuz değil! Bir getirmek mümkündür masa lambası veya yetersiz ışık koşullarında sorununu çözecek bir zemin lambası,. Çok fazla ışık Ve eğer meslektaşlarının biriyle yer değiştirmek deneyebilirsiniz.

Evde yapay aydınlatma ne olacağını gelince, o zaman tüm tümüyle siz belirlersiniz. doğru bir yaklaşım - Ama sınırlamak, böylece o, avize her odasında asılı belirterek kesinlikle değer. Avize, kesinlikle odada olmalıdır. Ama! Her zaman kalite tüm odayı aydınlatmak sağlayacak kadar kapasite değil. Ve enerji maliyeti sadece "kapalı ölçekli" dir. Bu nedenle, daha akılcı çözüm - Yerel aydınlatma ile desteklenmiş avizeler ortalama parlaklık kullanımı. Yani, sandalyenin yanında, örneğin, lamba okuma için kullanılacak duramaz, ve bir bilgisayar yakınında, sen iş daha rahat hale getirecek özel bir lamba, koyabilirsiniz. Ve mutfakta ev işi daha verimli hale getirecek çalışma yüzeyi üzerinde özel lambalar koymak gerekir.

Yapay ışıklandırma kalitesi kullanılan lambaların ne tür bağlıdır. Akkor lambaları terk edilmelidir. Onlar güçlü vermeyin ışık akışı, ama elektrik çok tüketir. Değerli bir alternatif - onların "ataları" daha pahalı, ama çabuk telafi olan floresan lambalar,.

Bu arada, ışık insanlara sadece gerekli olduğunu unutmayın. Bitkiler sadece kadar gerek! Nedenle düşünmek ve bir büyümeye ışığı nasıl düzenleneceği konusunda gereklidir. Burada, optimal çözüm de floresan ışık kaynakları olacaktır. Sonuçta, onlar ona zarar korkusu olmadan, bitkiye oldukça yakın konumlandırılabilir. Dahil aydınlatma 3-4 saat ortalama ve kışın yaz aylarında önerilir - 6-8'de.

Bu çok basit!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.