Sanat ve EğlenceFilmler

Peter Falk (Peter Falk): aktörün filmografi ve biyografi (resimde)

"O kalbini kırmak ve seni güldürecek, olabilir" - aktör ünlü yönetmen Uilyam Fridkin dramatik dizi tanımladı. Dünya sineması Piter Falk yıldızı en titiz ve karizmatik Lieutenant Columbo hakkında televizyon dizisi için Rus izleyicilere da bilinir. Ancak, aktör sanatta yaptığı uzun ömürlü fazla yüz doksan projeleri olan taraftarların saygın ödül ve milyonlarca rol aldı.

Peter Falk. Biyografi, başlangıç

O Amerika'da 16 Eylül 1927 doğumlu, ama onun büyük dedesi 19. yüzyılın sonlarında Rusya'dan buraya göç edildi. muhasebeci - Gelecek aktör babası bir haberdasher, anneydi. Sahnede, Peter kariyeri ciddi okul zamanında çocuk performansları katıldı rağmen, düşündük. İlgi erkek yönlü olduğunu: o sanatta değil, aynı zamanda spor sadece ilgi oldu. Üniversiteden sonra Piter Falk katılmak için çalıştı ABD silahlı kuvvetleri, fakat buna yapay gözün kabul edilmedi.

aşamaya kadar Living

Sağ göz aktör üç yaşından kaybetti. Bir anaokulunda Öğretmen çocuk, bir göz doktoru tarafından kontrol çocuk garip bir şey bakarak, başını çevirir gerçeğine dikkat çekti ve bu bebek retinoblastom muzdarip olduğu ortaya çıktı - retinanın bir habis tümör. Göz çıkarılıp ilk siyah bant kaplı ve daha sonra cam bir kütle "yerleşik" oldu. Yine daha sonra plastik ile değiştirildi. Protez geminin aşçısı genç Falk almaya Deniz Kuvvetleri liderlik engel teşkil etmemiştir. Bu vesileyle, aktör kez espri yaptı: Titanic "Hiç kimse mükemmel görmek zorunda tek kör ya da değil rahatsız, söz konusu rağmen, Kaptan." 've o çok iyi görmedim.'

Donanmada altı yıl yattıktan sonra Peter Falk New York'a döndü ve edebiyat ve siyaset çalışma üniversiteye kaydoldu. 1951 yılında Toplumsal Araştırmalar Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra, genç adam Siyaset Bilimi mezunu derecesi verildi. 1953 yılında alınan bir de yüksek lisans kamu yönetimi. Falk CIA bir iş bulmaya çalışır, ancak başarısız bir analist olarak Devlet Bütçesi Office işe. Aynı anda Falk özel kurslarda hareket temellerini öğrendi.

başarı

Aktör yaklaşık otuz yıl iken Peter Falk İlk profesyonel iş, Moliere'in oyunda Don Juan kulunun roldü. Aynı zamanda, o Broadway'de oynamaya başladı ve 1957 yılında bir televizyon seyirci gördü.

1960 yılında, aktör film için sahneyi terk etmeye karar verdi ve yakın Hollywood'a Los Angeles'a taşındı. Peter Falk rol aldığı ilk uzun metrajlı filmi, içindeki rolünden ötürü filmi "Murder Incorporated", aktör "Oscar" için aday oldu. O ilan ve film "Hukuk ve Bay Jones" oluşturulan görüntü için ödül "Emmy" oldu. Yine, aktör "Mucizeler Pocketful" film ve bant sonra "Emmy" sahibi de oynadığı "Oscar" için bir rakip haline geldi "domates suyu fiyatı." Bu kadar kısa sürede bu hızlı başarısı şaşırtıcı değildir: beceri ve çekicilik aktör işgal etmek değildi.

televizyon kariyeri

Aktör çok kasıtlı televizyon projelerinde rol seçti. dizi olduğu reddedilmesi değil Falk adlı bir komedi polisiye dizisi katılmayı kabul "O'Brien Örneği." ilginç teklifler Hikaye ve ayar yüksek bir düzeyde olup, seri eleştirmenler tarafından olumlu değerlendirildi ederken, filmin büyük bir puan alamadım. Komedi deha Piter Falk, yakında başka televizyon rolünü parladı filmografi, aktör tüm dünyada yüceltmiştir ona kendini gösterdi.

Adım Colombo olduğunu

Yani Rus versiyonunda gösterinin adıydı. karakter o sıkıca ebediyen keskin bir dedektif Buruşuk ışık yağmurluk ile ilgili pek çok görüntüleyenlerinin başladı, bir aktör tarafından öylesine hassas ve ustaca oynanan oldu. Colombo 35 yılı aşkın süreyle ekranda kaldı ve bu süre içinde en iyi erkek oyuncu 4 heykelcikleri "Emmy" toplamıştır. Defalarca filmi ödülü ve "Altın Küre" için aday gösterildi. 1968 yılında yayınlanan ilk bölümü, bu "kural:" denilen Cinayet "ve ardından, 1971 yılında, ikinci serisi projesi vardı" kara tonlarda Etude serisi 1978'den beri NBC Gizem Tekerlek kanalında ilk beşe girmeye tereddüt etmedi" .. 1988 seri üretiminde bir ara oldu ve ardından şov devam ve bu rakamın otuz beş yıl için gerçek kült haline gelen kamu ismini Kolobmo Teğmen duymamıştır olmasına rağmen 2003 yılına kadar devam etti. Peter Falk, Columbo diğer sinematik farklıydı dedektifler ve görünüm ve davranış. aşikar Xia basitlik ve onun gizleme keskin tümdengelim aklın saflığın ve görünür dağılmasına arkasında -. Onun seyirci filmin ilk karesinden gördü - - ve ilginç ayrıca seyircinin dikkatini bir sır ipucu düzenlenen ki tüm diğerlerinden farklı Colombo hakkında azami konsantrasyon ve sıkı mantık Hikayeleri Dünya çapında karakteristik şaşılık ve puro değişmeden. Bugün sadık hayranları ile aklın favori dedektiflik Colombo fan kulüplerinde birleşmiş ve özenle onların idol hakkında bilgi toplamak edilir.

teatral kariyer

1971 yılında, aktör Neyla Simona açıklamada, Broadway'de geri davet edildi "Prisoner of Second Avenue." Bu iş için Tony Ödülü kazandı. Bir sonraki teatral zaferi bir üretim Artura Millera "Bay Peter Bağları" rolü oldu. 2000 yılında, aktör kirletildi oyunda Los Angeles Geffen Playhouse tiyatrosunda rol aldı. Oysa sinema sahnesinden daha Peter daha verimli bir yer oldu.

Film kariyeri

"Cinayet Ölüm", "Sunshine Boys" diye Vudi Allenom birlikte rol aldığı ve "Ucuz Dedektif" - yönetmen Neil Simon ile Arkadaşlıklar Falk çok filmine rol aldı gerçeğine yol açmıştır. Falk komik hediye özellikle açıkça film "Düğün" Arthur Hiller bankamatikten soygun anlatır kendini göstermektedir. Burada da, bu büyük mizah ile oynanan bir favori aktör dedektif hikaye içeriyordu.

aktör Joe Mantegna, Peter ve filmde rol aldı yanı sıra "Amerikalılar", 1986 prestijli alınan Pulitzer Ödülü. Unutulmaz oyun 1999 filmi "Summer storm" aktör oldu Roberta Uayza Rod Serling senaryosunu. Falk John Tarturo ve Endi Garsiya ile rol aldı resme "Tekne", - Joe Mantegna işbirliği "Amerikan" Joe yönetmenlik denemesi, Peter Falk davet gerçeği ile sonuçlandı.

aktör yakın arkadaşı yetenekli bir aktör, yazar ve yönetmen oldu Dzhon Kassavetes. Onlar Falk çok benziyoruz idi. Diğer taraftan Peter Falk üç Sinemada rol aldı. "Kocalar", "Etki Altında Bir Kadın" ve "Mickey ve Nicky"

romantik filmde "Prenses Gelin" Bob Rayner Peter Falk hasta bir torun ziyaret etmek ve bir prenses hakkında ona bir kitap okumak için gelen dedem, komik ve dokunaklı bir görüntü oluşturdu.

"Sky Above Berlin" mükemmel Falk bir rol üstlendiği olarak, bir melek şeklinde ortaya çıktı. Bu çalışma aktör olumlu eleştiriler getirdi. Aynı heyecanla onlar filmi "Fortune Tutku", "Nakit Kings" " "" Şimdiye kadar, çok yakın" oda arkadaşlarından "Yarının dinle" Peter Falk rolünü karşılandı.

Yeni milenyumun başında

Yeni Zelanda Falk ziyareti sırasında Conan Doyle'un "Kayıp Dünya" (2001) iki parçalı uyarlamasında rol aldı. Aynı yıl, aktör CBS sıralamasında en yüksek gerçekleşti masal "Noel Olmayan Şehir" rol aldı. aktörün kariyerinde 2002 filmi "pazarlık" rolü ile kutlandı. 2003 yılının başlarında, Falk filmi "gece hayatı gibi Columbo" görünür ve Nisan ayında bu yıl, ödülünü "sinemaya katkılarından dolayı." 2003 ile 2004 yılları arasında aktör Resimde Don Bisi karakterini dile "Köpekbalığı Hikayesi". tiyatro eseri ailesinin başının rolünü "yer açmak" tarafından oluşturulan 2004 filmde, kendisi bir aile yükseltmek için can ilan, yetenekli yeniden ve heyecanla Peter Falk oynadı. Onun sinema oyuncusu filmi "Amerikan cowslip" in Randolph babası olarak rol aldı 2009 yılına kadar izleyicileri memnun.

Özel yaşam ve hobiler

satranç ve çizim düşkün Aktör bütün hayatı. Sette teneffüslerde o yetenekli ana hatlarıyla ne zaman boyama Aşk başladı. Amerika'da defalarca eserlerinin sergiler açtı. Peter Falk (Eserlerinin fotoğraf kendi web sitesinde bulunmaktadır) kömür ve sulu boya ile çekti. Buna ek olarak, aktör literatürüne de yabancı değildi ve bir otobiyografik kitap yazdı, cümlesini kullandı hangi başlığı, genellikle Colombo etti: "Başka bir şey:. hayatımdan Hikayeleri"

Aktör iki defa evlendi. sınıf arkadaşı Elis Meyo üzerinde, onlar iki kız benimsedik hangi - ilk kez. Psikolog - Bir tanesi özel dedektif, diğer idi. İkinci kez Falk televizyon dizisinde onunla oynanan aktris Shere Deniz, evli "Columbo." çift Beverly Hills evde 25 yıldır uyum içinde yaşadılar.

Peter Falk 83 yaşında 23 Haziran 2011 öldü ve Los Angeles batıda Westwood Village Memorial Park Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.