SağlıkMüstahzarlar

"Viprosal": kullanım endikasyonları, gerçek karşılıkları

Neden "Viprosal" gibi bir ilacı gerekiyor? kullanımı için endikasyonlar araçlar aşağıda listelenmiştir olacağını söyledi. Ayrıca, size o kontrendikasyon ve analoglarının yan etkileri vardır, bu ilacı nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sunacak.

İlaç paketleme, bileşimin bir şekilde

Ne haliyle "Viprosal" ilaç yapılır? Yorumlar uzmanları bu ürünün dış kullanılmak üzere tasarlanmıştır söylüyorlar. Beyaz ya da hemen hemen beyaz renkli (sarımsı bir renk) bir merhem formunda üretilir.

Biz bir dış ajan "Viprosal" kafur ya terebentin kendine has bir kokusu vardır diyemeyiz. alüminyum tüpler (50 ya da 30 g) ilacın satışında kağıt ambalaj yerleştirilir.

Yani "Viprosal" (krem) Bir ilaç ihtiva? kullanım durumları için talimatlar bu hazırlık uygulanabilir maddeler olduğu: zehiri sıradan toplayıcı, kafur, terebentin yağı ve salisilik asit.

Ayrıca dış vasıtalarının, aynı zamanda, beyaz vazelin, parafin mumları, emülsiyon yapıcı, damıtılmış gliserin, arıtılmış su ve sodyum klorür gibi yardımcı bileşenler dahil olduğu not edilmelidir.

ilacın farmakolojik etkisi

Ne "Viprosal" (krem) olarak, böyle bir dış ajan oluşur? Kullanım talimatları ilacı, bir anti-enflamatuar ve analjezik olarak gösterir.

merhem belirgin bir tahriş edici ve analjezik etkisi olan lokal bir etkisi vardır. hazırlama uygulandıktan sonra, bu tahriş reseptörleri deri altı dokusu ve yüksek hassasiyetle cilt kışkırtır.

Eğer uzmanlar inanıyorsanız, bu ilaç vazodilatasyonu uyarırlar ve doku trofizmini geliştirmek yapabiliyor.

merhem bileşim bir analjezik etki sağlamaktadır içinde kafur dahildir. antiseptcheskih özellikleri ile ilgili olarak, terebentin ve salisilik asit vardır. Bu arada, ikinci madde bir keratolitik etki gösterir.

İlaç "Viprosal": kullanım endikasyonları

Ne için öngörülen amaçlar Adı geçen ilacın? Bir hasta artrit bir arka plan oluşur ağrı olduğunda Merhem "Viprosal" aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, ilaç genellikle siyatik lumbosakral türü de dahil olmak üzere kas ağrısı, nevralji, siyatik ve siyatik, tedavisi için, romatizmal ağrı olan kişilere reçete edilir.

Buna ek olarak, merhem "Viprosal" lumbago olan hastalarda (sırt ağrısı yoğun bölüm) tavsiye edilebilir.

Kontrendikasyonlar

Şimdi kullanılabilir neler ilaç "Viprosal" biliyorum. Aracın kullanım endikasyonları yukarıda listelenmiştir. kontrendikasyonlar ile ilgili olarak, daha sonra onları çok hazırlık tedavi etmek.

Merhem kesinlikle cilt iltihaplanmış olan hastalıklar arasında yer ve alerjik hastalık tanısı insanları tayin etmek yasaktır. Ayrıca, ilaç ateşli koşullar, tüberküloz aktif formu, karaciğer ciddi bozuklukları, böbrek Kötüye ağır iş ve kaşeksi (organizmanın tüketilmesi yani en yüksek derece) kontrendikedir.

başka hangi durumlarda ise, ilaç "Viprosal B" (krem) kullanılamaz? ilaca ekli Düzenlemeler, serebral ve koroner dolaşım yetersizliği için bir çare empoze ifade izin vermez.

Ayrıca ilaç vazokonstriksiyon, hamile kadınlar ve emziren anneler eğilimi olan hastalara reçete değildir. ana ve yardımcı maddeler merhem için yüksek duyarlılığa sahip insanlar için ilaç kullanmayın.

İlaç "Viprosal": Uygulama ve dozaj

fonların sadece haricen kullanılır. Cildin acı kaderi uygulanan ve daha sonra yavaş yavaş dairesel hareketler gerçekleştirerek, sürülür.

Eğer merhem uygulamak için planlanan cilt hazırlama kullanmadan önce dikkatlice sıcak su ve kuru ile yıkayın.

Günde bir kez İlaç kullanımı. Bu dozaj, 1 ya da 2 tatlı kaşığı eşittir yaklaşık 5-10 g olmalıdır.

Bir hasta şiddetli ağrı merhem endişe ise "Viprosal" o kadar uzun rahatsızlık durmayacak olarak iki kez gün kullanılması önerilir. Tipik olarak, bu araç ile muamele genel ders 10 gün sürer.

Kullandıktan sonra ilaç iyice sabun kullanarak ellerini yıkamak için son derece önemlidir. Bu merhem mukoza ve gözlerde üzerinde alamadım sağlamak için gereklidir.

Olumsuz tepkiler

merhem "Viprosal" uyguladıktan sonra herhangi bir yan etkisi var mıdır? Misafir uzmanlar böyle bir ilaç alerjik reaksiyonlara neden olabilir söylüyorlar. Bu durumda, tedavi kesilmeli ve ilaç derhal derisini yıkayın ve iyice kurulayın.

Bazen Merhem çeşitli cilt belirtileri olan hastalar uygulamadan sonra. Bu durumda, onlar ilacın kesilmesinden hemen sonra kaybolur.

fonların kullanımına ilişkin özel öneriler

Eğer merhem "Viprosal" kullanmadan önce bilmeniz gerekenler? Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar, biz biraz daha yüksek tanıtıldı. listesine göre, bu tür bir ilacın bir lokal anesteziktir. sadece doktor gerektiği reçete. Bu ilaç kontrendikasyonlar ve advers reaksiyonların bir yeri vardır gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Geçen uzmanların görünümünü sonra hemen tedaviye iptal etmek önerilir. Aksi takdirde, ve bir zor hastanın durumu belirgin şekilde bozulabilir.

Ben "Çocukların merhem« Viprosal başvurabilir miyim? Bu aracın kullanımı için endikasyonlar her yaş kısıtlamaları yoktur. Ancak, çocuğun tedavisi için harici olarak hazırlanan fizibilite karar sadece çocuk doktoru veya uzman almalıdır.

Herhangi bir semptom onu aşırı doz meydana geldikleri Bugüne kadar, hem de diğer ilaçlarla merhem etkileşimde bulunduğu tedavi konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

serin bir yere, tercihen deposu ilaç. merhem raf ömrü, verildiği tarihten itibaren 24 aydır. Dış ajan "Viprosal" doktor reçetesi olmadan eczane ağında uygulanmaktadır.

Analoglar ve ilacın maliyeti

"Viprosal" gibi dış araçlar ne değiştirebilir? ilaç bileşimi ve etkisi ilkesi analogları her eczanelerde bulunabilir. "Espoli", "Derin ısı", "Relivo Aktilab", "DOLOBONE", "DMSO", "MSY" merhem "Larkspur", "Kırmızı Fil", "Menovazin", "Nayzer": Bu ilaçlar arasında aşağıdakiler yer alır "Beng", "Dikrasin", "Algasan", "Alflutop", "Vipratoks", "Biofreeze" "Dip Rölyef", "Gevkamen", "Kapsikam", "Bishofit", "Finalgon", "VIM-1" "Finalgel".

Bu ajanların her iskelet sistemi ve ağrı sendromları hastalıklarda aynı etkisi ve aynı zamanda da yardımcı olması gerçeğine rağmen, bunlar yeterli olarak merhem "Viprosal" olarak kabul edilemez. Bu öncelikle değil bu ilaçların hepsi bir zehir toplayıcı ihtiva olmasından kaynaklanmaktadır. "Alvipsal", "Salvisar", "Algasan", "Nizhvisal B": Bu nedenle gerçek muadilleri kabul ilaç takip yalnızca söz edilebilir.

Birçok hasta değil sadece merhem "Viprosal" yerine ne hakkında değil, aynı zamanda eczanede ilaç maliyeti ne kadar hakkında bilgi ilgileniyor. Ilacın fiyatı kaç memnun olduğunu belirtmek gerekir. İlacın 50 gram yaklaşık 250-280 ruble ödemek zorunda kalacak. İlaç çok sık olan deri bölgeleri uygulanır ve uzun süre kullanmak gerekir, bu yüzden açık merhem maliyeti çoğu hasta için pahalı değil gerekli olduğu gerçeği göz önüne alındığında.

ilacın Yorumlar

Merhem "Viprosal" - romatizma, artrit ve kas-iskelet sisteminin diğer hastalıkları ile ilişkili ağrıyı ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır oldukça popüler bir ilaç.

Hastaların yanıtlara göre, bu etkin bir görev ile başa demektir. Zaten cilde merhem ilk uygulamadan sonra hastanın belirgin kolay olur.

Ayrıca kabul hazırlanması için bir analjezik olarak değil, aynı zamanda, bir anti-inflamatuar ajan olarak da kullanılabilir olduğunu not edin.

olumlu geribildirim ek olarak, hastalar genellikle ilaç ve olumsuz bırakın. Bu şikayetlerin arasında özellikle ilacın maliyeti hakkında vurgulayabilirsiniz. Ayrıca, bazı hastalar bu ilacı genellikle ciltte alerjik reaksiyonlara neden iddia ediyor. Bu durumda, onlar pahalı araçlar vazgeçmek ve daha güvenli ve daha ucuz analog ile değiştirmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.