Sanat ve EğlenceLiteratür

Alman Gesse "Siddhartha": içerik ve yorumlar

roman sonra "Steppenwolf," "Siddhartha" belki de Alman yazar Hermann Hesse en ünlü eseridir. Edebiyat eleştirmenleri alegorik benzetmenin onu bağlıyor. adı başlığında kılınmış bir genç Brahman, hikayesinin ortasında. İlk romanı 1922 yılında yayınevi Berlin'de yayımlandı.

"Siddhartha" yolu

En ünlü biri Alman yazar Hermann Hesse - XX yüzyılın başında. "Siddhartha" - sekizinci roman. Büyük literatüre içine Onların yolu, o bir "Peter Camenzind" veren, 1904 yılında başladı. roman dünyadaki yerini bulmaya çalışırken, Zürih küçük dağ köyünden hareket yazar, başlar. elit bir ilahiyat okuyan yetenekli bir çocuğun Gebenrate Hans, yaklaşık - "Wheel altında" benzer bir tarzda ve ertesi çalışmaları Hesse içinde. kimseyle arkadaş yapamaz doğduğu köyde, gizemli koşullar altında nihai kalıbın içinde, bir demirci için çırak, ama olmaz. Birçok araştırmacı Hesse bu olayı bir intihar olduğuna inanıyoruz.

roman "Demian" 1919 yılında psikanaliz yazar için tutku olarak nitelendirdi. Bu psikolojik teoride, bu işten başlayarak düzenli Alman Gesse ifade eder. "Siddhartha" - istisna değildir.

Genç bir brahman hakkında bir roman

Bu yazarın için Hermann Hesse'nin "Siddhartha", ilk sayfalarından büyülüyor hangi içeriği - harika bir yol okuyucuya fikirlerini ve düşüncelerini iletmek için. Ana karakterler - Genç Brahman Siddhartha ve yakın arkadaşı Govinda. Bunlar için arama hayatlarını adamak Self. Atman - anahtar kavramlardan biri Hint felsefesinin ve Hinduizm. Bu sonsuz bir varlıktır, yüksek 'I' her insanda olduğu ve genel olarak bütün canlı varlıklar, hangi.

Gerçeğin arayışı

Bu yolla, ve Siddhartha Yükseldi. Hermann Hesse yoksul ve münzevi, tek yol istenilen sonucu elde etmek için yapar söyledi. O arkadaşı Govinda izlemektedir. Yolda Ana karakter düşünceleri yanlış olduğunu şüphelenmeye başlar. Ama Gautama'nın bir hac yapar, ama onun öğretilerini kabul etmez.

O başkasının etki ve öğretilerine verimli bir Buda olmak imkansız olduğuna inanmaktadır. aydınlanma yolu kendi deneyimlerine, sadece kendi başlarına ulaşılmasını. O da arkadaşı Govinda Gautama'nın öğrencileri katıldı ederken, yolda gitmeye karar verir.

Neredeyse yoldan

Gautama bırakmak kahramanı çevresi ve dünyanın şaşırtıcı güzelliği bilmek istiyor. Böylece onun merakları Alman Gesse açıklamak için devam ediyor. Kamal - Siddhartha kolay erdemin kızla tanışır büyük şehre gelir. Ona aşık sanatını öğretmek için onu sorar.

Ancak bu parayı ve hatırı sayılır gerektirir. Bu yüzden ticarette gider. nedyuzhy eğitim ve zihin, elde başarısı nedeniyle, onun dava yakında dağa gidecek. dünyevi adam bile o garip özelliği çağıran para ve güç ihtiyacı için Ancak, o ilk başta şüpheci oldu atıfta "insan-çocuklar." Ancak kısa süre lüks dalmış ve temsilcileri biri haline gelmiştir. kahramanı Insight nedir bu şekilde başladı ve neyin yaklaşmakta olduğunu için yıllar sonra, aniden, hatırlanır geliyor.

Yolda yine

roman, keskin Buna karşılık, yeni bir yolculuğa kahramanın Alman Gesse gönderir. Siddhartha bir gün zengin konak bırakır herşeyi atar ve (o tahmin etmedi) ondan Kamala hamile bırakır.

Yakında feribotçu o dönüşünü kehanetinde zaman zaten aşıldı nehir ulaştı. Neredeyse, ölmekte olan intihar ve boğulma işlemeye karar vermesi, aklın ciddi bir durumda. Ancak, kaydedilen, ancak daha yakalandı olduğunu fark Samsara tekerleği. Bu, farklı dünyalar, sınırlı bireysel karmaya doğum ve ölüm döngüsünü anlamına Hindu felsefesinde önemli kavramların başka bir şeydir.

derin bir uykudan uyanmak, Siddhartha yıllar önce Buda'nın öğretilerini seçti ve onu takip onun eski arkadaşı Govinda, yanında bulur. Govinda ile konuştuktan sonra, yazar meditasyona kahramanını koyar - Hermann Hesse tarafından kullanılan bir ayırt edici hileler. Siddhartha kariyerinin başında geri olduğunu hisseder. Daha da akut farkında başkalarının bilgi hiçbir şey önemli sadece kişisel deneyim olduğunu.

Aynı nehirde iki kez

Yukarıda belirtildiği gibi, ana karakteri yıllar önce geçti nehir, geri döner. Onun yeni yolun Hakkında ve hikaye kitabı devam "Siddhartha." Hermann Hesse bir kez daha kayikci Vasudeva yaptığı karakterini getiriyor. Onlar nehir bariyerini muhtaç taşıyan feribotlara, iş arkadaşları olurlar.

Vasudeva doğaya dinlemek ve ondan öğrenmek kahramanın yeteneğini öğretir kim odur, romanda önemli bir rol oynar. Özellikle, nehir bakın.

ve oğul ilişkisi

Birçok edebi eleştirmenler Hermann Hesse yarattığı olanların iyi roman olduğuna inanıyoruz. "Siddhartha," bir özetini bulundu ve kolayca okunabilir, insan hayatının birçok yönüyle içine bir fikir verir, ancak yazarların eserlerinde koyulur tüm düşünceleri başarısız anlamak için. Önemli belirsiz kalacaktır. Tam olarak roman okumak daha iyidir.

Kısa bir süre bu olaylardan sonra, ana karakter o şüphesi olmasaydı Varoluşları onun oğlu ile onun sevgili karşılar. oğlan adlı yanı sıra babası oldu - Siddhartha. Kamala bir yılan tarafından ısırılan sonra trajik bir biçimde öldü. Siddhartha oğlunun dünyasının sakin bir görünüm öğretmeye çalışır, ancak, genç adam, lüks şımartılmış hayat, bu durumu kabul etmez.

hepsi kendi deneyimini elde etmesine izin vermiyor, bilginin yoluna oğlunu göndermeye çalıştı - Çok sonra, kahraman daha önce Buda Gautama sorumlu tutarak aynı hatayı yapmıştı fark eder. Sonuç negatif tepki olarak - Siddhartha oğlu geri zengin ve lüks şehre kaçar. Baba ona önce yetişmeye çalışır, ancak zaman içinde bu anlamsız ve onun etkisinden oğlunu serbest bırakır fark.

o doğru olanı yaptı olmadığı sorulan bütün şüpheler saçmamaktadır kadar kahraman, uzun süre işkence edilecek ve o bilgelik olduğunu fark etmez. Yine Vasudeva, yine taşıdığı fark, nehir izlemek, dinlemek ve doğadan öğrenmek çağırır feribotçu lehine bu kez Mentor. Sonuçta öyle - benzersiz bir varlık, sürekli akışında değişen ve aynı zamanda hep aynı nehir, değişmeden kalır. Sonuç olarak, feribotçu hayatında son gizlilik ormana doğru gidiyor, Siddhartha bırakır ve ana karakter nehir feribot onun yerini alır.

roman finali

Ve bugün hala romanı "Siddhartha" nin pek çok taraftar var. Hermann Hesse hayatı boyunca alınan onun yaratılış hakkında gözden geçirmektedir. Bu eser şimdiye kadar kalır Tartışılan. Özellikle son.

kahramanı bir kez daha olduğunu yıllar önce Gautama Buda kanatları altına geldi gençliğinde, Govinda, bir arkadaşı ile karşılaşır. Siddhartha hayatın sonunda ben normal seyrini gelmiş ve Govinda hala bir hedef ve onun yaşamın temel amacı aramaktadır. bunun doğru bir karar onyıllar önce yapılmış karakterlerin hangi netleşiyor zaman.

Siddhartha nazikçe bütün bu bilgiyi, eşyanın tabiatına gerçek özünü arkadaşı taşır.

Benzersiz sonunda kahramanı kendini olur Buda, onun aydın yüzü, aynı zamanda bir insandan değil, gösterileni yapmanın ürünüdür. Bütün bu Hermann Hesse gösterir. "Siddhartha" .epub - Bu ürünü indirmek için en uygun biçime biridir.

Büyük ekranda

XX yüzyılın Yönetim ekranına bu eşsiz hikayesi getirmek için başarısız olmadı. Birçok için Hermann Hesse idol olduğunu, neden bilmek istiyorum? "Siddhartha" .fb2 - yardımcı olabilir. Kitabı okumak mümkün olduğu biçimidir. Ve onu filme seçebilirsiniz. 2003 yılında, Arjantin Jörg yapışır aynı adlı resmini yayınladı. Ancak, Konrada Ruksa çalışmalarının en ünlü adaptasyon. Film 1972 yılında ABD'de piyasaya çıktı. Filmde ana rolü Shashi Kapoor, popüler Sovyet aktör Radzhi Kapura ait kardeşi oynadı. Shashi, tesadüfen, aktif İngiliz ve Amerikan filmlerinde hareket etmeye başladı ilk Bollywood aktör oldu.

Film yakından kitapta anlatılan olayları takip eder. Aynı zamanda farklılıkları fark etmemek imkansız. Örneğin alın, resim erotik filmi olarak konumlandırıyor söz. ahlaksız courtesan Kamala ile Siddhartha ilişkiler sahneleri çok adamıştır.

Sonuç olarak, sevgili kahramanı da sadece o ve gerçek mutluluğu bilen, bu hayatta yerini bulduğu, oğul babası, münzevi ve eski bir dostu Govinda olarak yaşamak isteyen yaşlılık Siddhartha karşılamayan bırakır yılan sokmasından farkında ölür, istenen hedefe ulaşmış .

Romanın Yorumlar

Birçok internet bulup bu roman okumak kolay olduğunu söylüyorlar. Alman Gesse "Siddhartha" .pdf - Bu belki okuma için en iyi seçimdir.

Romanın Tüm fanlar yazar tek bir üründe dünya hakkında en önemli soruları ve cevapları için oda bulmak mümkün olduğunu belirtiyor. Ve kitap sadece değil bizi düşündürüyor ve zihin ve huzur huzur verir, fikir ve düşünceler uyuşturur. roman o öğretmez büyülü özelliğine sahiptir ve, çevremizdeki dünyanın derin bir anlayış hissetmek ruhun geri kalanı için mantıklı.

En şaşırtıcı şey, böyle bir kitap, deldi düşünceleri ve Doğu felsefesi, Alman yazar yazmış olmasıdır. Birçok bu benzetmeyi okuma Siddhartha hayatının gerçek bir anlayış giderken ne hissetti anlamaya çalışmak, aklın uygun çerçeve içinde olması gerektiğini söylüyor.

"Siddhartha", ünlü "Simyacı" Paolo Koelo olarak, birçok tek türe ait olmasına rağmen - bir mesel, her yaşına ve algı için farklı ağırlık sınıflarında hepsi aynı eser bulunuyor. "Simyacı" gençler ilginç ve biraz kullanışlı ise, "Siddhartha" - daha olgun okuyucular için bir kitap, roman kahramanı olarak aynıdır, hayatta onun gerçek çağrı bulundu.

Hessen sonra iş "Siddhartha"

"Steppenwolf" - Sonraki Hermann Hesse belki onun en ünlü romanını yayınladı. Bu çalışmada, ilgi çok sanat konusuna ödenir. Yazar özellikle, müzikte kültürün düşüş, bahseder.

altyazısı Bu büyüleyici eser "(sadece deli için) Garri Gallera Notları." Eleştirenler, benzetmenin türe roman sayılabilir. Ana karakter derin ruhsal kriz içinde. Yüksek ahlaki ve manevi ahlak ve hayvanlarda, özellikle kurt adam: Şu anda, gözleri ikiye insan kişiliğinin ayrılığı teorisi rastlamak. O hayal ettiğinden daha kişiliği çok daha karmaşık ve çok yönlü olduğunu fark eder.

Hermann Hesse - dünya çapında tanınmasını almış büyük Alman yazarlardan biri. 1946 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.