SağlıkTıp

Testis - bu nedir? testislere yapısı ve işlevi

Erkek vücudunun inanılmaz derecede önemli bir bölümünü ve özellikle üreme sistemini - Testisler genellikle erkek testisler çağırdı.

Bir adam doğruyu söyleyecektir yemin zaman Eskiden, onun testisleri dokundu. Bir erkek hem testisleri olsaydı, onun erkeklik önemli işaretiydi. Birçok kişi Acaba "testisleri - bu nedir?". Bize bu makalede inceleyelim.

Testisler her zaman birbirlerinden izole edilmiş ve skrotum boşluğuna yerleştirilmiştir. Bunların her biri özel olarak kaplanır. Bunlar Seminal kanal sahip spesifik yapıları temsil etmektedir. Onlarda spermatogenez süreci vardır. Sperm hücreleri, olgunlaşmış epididimde taşınıyor ve sonra boşalma sürecinde atılır var.

ilginç gerçek

Erkeklerde testis bazıları asimetri standart bir olgudur. Yani endişelenecek tamam bir şey yok, olduğunu. hiçbir şekilde bu erkek infertilitesi üzerindeki kesinlikle hiçbir etkisi yoktur. Bilim adamları bu asimetri aynı anda her iki testisleri yaralanma riskini azaltabilir bir savunma reaksiyonu, olabilir inanıyoruz. insanlığın güçlü yarısında birçok temsilcileri tüm bunların düzgün düzenlenmiş ve her şeyin düzgün çalıştığından endişe rağmen.

erkekler genellikle nedeniyle bir testis diğerinden daha büyük olabilir gerçeğine geçmekte kim karşılamak. Ama böyle deneyimler gereksizdir. Farklı boyut topları - yaygın bir olgudur. Bunların ağırlık 25 ila 50 gram arasında değişebilir.

Yani testis - bu nedir? erkeklerde, spermatogenez sürecine sahip olduğu etkisi nedir? Bu daha sonra.

Testisler testosteron ve sperm üretmek erkek gonadlar vardır.

Erkek skrotum testis sağlanan spermatogenez, işlem düzeneği için en uygun ve gerekli olan sıcaklık. çok yakın ve sıkı giysiler yanı sıra banyoları ve saunalarda kampanyalarının kötüye giyen kısırlığa neden olabilir. Buna ek olarak, bu tür ısıtmalı koltuklar arabanın gibi modern buluşlar, Erkek sağlığını etkileyebilir. Yani konfor suistimal etmek daha iyi değil.

araştırma ise testislere kritik fonksiyonları infertilite tedavisi ile ilgili değerli bilgiler toplayabilir. Biz sperm bileşimini analiz ederseniz, erkeklerde kısırlığın farklı nedenleri tespit edebilir. Zamanında tanı, sırayla, mümkün tedavisi için gerekli tedbirlerin alınmasını kolaylaştırır.

yapısı, büyüklüğü ve anatomi

Erkekler testisleri oldukça zor düzenlenir. Bu onların önemli bir görev kaynaklanmaktadır. Bunlar alt üst, arka ucu ve orta bölümünü yayarlar. Arka kısım için epididimisi bağlanmaktadır.

testisler biraz yassı oval bir şekle sahip olan, organ eşleştirilir. Tam bir erkek ergenlik gelmeden önce, epididim ve testis çok yavaş gelişir ancak daha sonra yetişmesi önemli ölçüde hızlanmıştır.

bölüm ayrıldığı, Kaplamalı. Bu segmentler halinde vücut bölünmüş - her 270 parça ihtiva etmektedir.

Testislerin yapısı ve işlevi

• lob 270 her birinden üç tohum kanal kıvrımlı şekle sahip ve 75 santimetre uzunluğunda olan (aralarında spermatogenez işlem gerçekleşir). Böylece boru şekilli toplam uzunluğu yaklaşık 500 metre elde edebilmektedir. Kanal şekil Mediastende rektifiye ve kanallar testis pleksusta bulunan Rete testis, haline edilir.

• kanalların pleksus efferent 15 kanallar ve böylece baş oluşturan epididimisi (epididimis), butonu bulunmaktadır. Sperm döllenme yeteneği, epididime geçmesine sonra görünür.

• Alt kanallar sorunsuz tohum getiriyor kanalda akar. Vas deferens aynı tohum halat bir kısmını temsil eder. Akış geniş kasık kanallar aracılığıyla mesaneye gider. Bu mesane bölgesinde, hem meni kanalı mümkün olduğunca yakınsama.

• ejakülasyon kanalını oluşturan küçük bir uzun sonunda vas deferens (erkek testis). Onun uzunluğu yaklaşık iki santimetre. O prostat geçer ve idrar üretimi amaçlı Yerleşme kanalı üzerinde dar bir açıklık açar.

testis - Şimdi ben ne olduğunu anlıyoruz. Bu mükemmel bir kan kaynağı vardır ve bu nedenle metabolitleri ve hormonların yeterli alışverişini elde etti. aynı zamanda sıcaklık ayarlamasını sağlar. sadece yarım derecesi hakkında hafif normal vücut sıcaklığının altında erkeklerde testisler sıcaklığı. daha düşük skrotum yüzeyi üzerinde bir cilt sıcaklığı - üç buçuk derece daha düşük için.

Aşağıdaki sayesinde iki mekanizma düşük sıcaklıklara erkek skrotum ve içinde olan testisler korunabilir:

1. skrotum derisi çok incedir.

2. Spesifik koroid pleksus, burada dilimleri testis, yoğun örgülü damarlar arasında yer arter.

erkek yapısı hücresel düzeyde testis

interstisyel yağ dokusu tarafından işgal edilen toplam hacminin% 14 olmuştur. O da, bir mast hücresi bağlantılarının, Leydig hücreleri,, bağlayıcı doku makrofajlar fragmanları oluşur.

peritübüler, sertoli hücreleri, germ hücreleri: toplam testislere% 70 somatik hücrelerin üç çeşit oluşur seminal kanal işgal eder.

Albugineada. Yumurta onunla birleştirilmiş. Bu visseral ve parietal yaprak bulunur. Birlikte kas doğa demetleri ile bağlantılı bir kabuk meydana getirir. Bu kirişler dolayısıyla şokları önlemek için izin etkili testisleri tutun.

Albugineanın testikulnogo arka kenarı yakınında yer alan spesifik bir yapı kalınlanmış. Bu kalınlaşma ile bağ dokusunu oluşturan bölümleri kalkar. Onlar yumurta dilimleri çok sayıda paylaşır.

testis standart boyutlu

Testisler ortalama adam göçü daha az olmamalıdır.

Standart boyutlu uzunluğunda dört santimetre genişliğinde üç santimetredir.

Adamlar kendi testis büyüklüğü ve konumu hakkında endişe durumlar vardır. onlar en fazla bir santimetre birbirinden farklıdır ve bu ağrı, endişe o zaman hiçbir nedeni değilse. sapma daha büyük bir santimetre Ama eğer, hemen bir uzmana danışmak en iyisidir.

Ne eşleştirilmiş organın boyutu etkiler?

testis performans boyutlarına bağlıdır bir görüş vardır. Bu kısmen doğrudur. Bir örnek olarak, şempanze düşünün. goriller ve şempanzeler daha büyük testislerini büyüklüğü sürü goriller daha cinsel ilişki karaktere sahiptir. Ancak, bu alanda kesin araştırma, bilim adamları performans göstermediler. Siyah erkeklerin iki katı erkek Asyalılar testisi boyuttadır testisleri var olduğu bir sır değil. Eğer Asyalı ve siyahlar dölleme yeteneğine karşılaştırmak Ama eğer döllenme erkeklerde testis boyutuna bağlı olmadığını açıkça görülür.

testis ana işlevi

testisler yapma işleminin ana fonksiyonu başlıca erkeklik hormonu ve diğer aktif maddeler gibi endokrin ve jeneratif fonksiyonu olan. testosteron hormonunu eğitim endokrin fonksiyonunun temel anlamıdır. O aldığı vücudun kan testislerin değil.

geliştirilen hormonların kan temini - Onlar salgı organıdır önemli bir işlevi yürütmek. üretmekte ve germ hücreleri - Buna ek olarak, iç salgı bir işleve sahiptir.

Ne vücuttaki testosteron seviyesini etkiler?

• vücudunda testosteron etkisi normal erkek tipini geliştirir altında: larinks özel yapısı, ses telleri erkeklerin kafa derisinin kalınlığını arttırır.

• Büyüme ve eklerinin ve prostat, erkek seminal veziküllerin doğru gelişme.

• vücut kaslarının gelişmesi.

• Erkek Libido oluşumu.

• dış genital büyüme ve uygun gelişme.

Biz detaylı olarak testisi ele aldık. Ne şimdi bilinmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.