Ev ve AileAksesuarlar

Pamuk (kumaş) - kendi konfor ve sağlığı ile ilgilenen kişilerin yer mükemmel bir seçim

Pamuk - Uluslararası bir isim kot. Bugün, pamuk tekstil sektöründe en önemli hammaddelerden biri olarak kabul edilir. Diğer hammadde küresel endüstrisi yüzde görece fazla% 50 olacaktır.

Eski güzel kumaş

Pamuk veya pamuk kumaş, dünyanın en popüler kumaş biri bugün. Adını "güzel ve eşsiz bir kumaş" olarak çevrilebilecek olan Arapça kelime qutun gelmektedir. Pamuk adam tarafından kullanılan dünya çapında en eski lifli bitkiler biridir. Birçok kumaşlar antik uygarlıkların kazılarda arkeologlar tarafından bulunmuştur, pamuk vardı. Mohenjo Daro'da kentindeki kazı çalışmaları sırasında arkeologlar en az 5000 yıl olan pamuk keşfetti. Oldukça yüksek maliyeti vardı Ortaçağ'da pamuk kumaş, fakat sadece Avrupa nüfusunun zengin tabakası için de popülerdir.

Avantajları ve pamuklu kumaş dezavantajları

Pamuk - elastik olmayan ile karakterizedir kumaş, kolayca kirli, ama aynı zamanda bu içerik ile basit ve memnun, ama ilk yıkama prosedüründen sonra, işler alabilirsiniz bir tehlike var. boyamak Onun oldukça kolay. Pamuk iyi termal iletkenliğe sahiptir. Bu kumaştan Demir şeyler buhar veya hafif ıslak yoluyla olmalıdır. Bu, pamuk tahrip yüksek sıcaklıklara maruz kalma sonucunda kaynaklanmaktadır.

Kottonovye doku ışığı sevmiyorum. ultraviyole ışık altında, onlar sarı ve daha az dayanıklı hale gelir. böceğin vücut sindiremez çünkü yün aksine, pamuk, favori tedavi güve değildir.

Kötü düşman kottonovyh doku yeterince hızlı bir şekilde bunları yok edebilir sitrik asittir. Ama güçlü alkaliler ve diğer bazı asitler pamuk oldukça sıkıca taşır.

Pamuk - Kumaş, konforlu, dokunmaya oldukça keyifli giymek. Doğal pamuk dünyasında vücut özgürce nefes ne için değerlidir.

Pamuk (kumaş): Ürün

pamuklu bez için sıcak ve rafine kadife, basit ve saygın pamuk patiska bisiklet taşımak. Bu nedenle, pamuk - nedeniyle değişkenlik ve çeşitliliğe kumaş, tarif etmek neredeyse imkansızdır. Günümüzde pamuk en değerli ve en yüksek kalitede pamuk kumaş en uzun pamuk liflerinin yapılmış olan, kabul edilir. ABD ve Mısır doğrultusunda üretim için hammadde iyi türleri. Pamuk - dört mevsim kumaş. o gömlek, gecelikler, iç çamaşırı, pantolon ve daha dikmek itibaren.

Pamuk çeşitleri

Diğer malzemeler pamuk türlerinin bir çok ayırt dokuma kumaş ve bileşik bunların yoğunluğu dokuma yöntemleri işleme yöntemine bağlı olarak, saten-pamuk, kumaş germe pamuk, pamuk parlatılır superkotton, merserize pamuk ve diğerleri.

doğal esaslı saten dokuma, saten pamuk olarak adlandırılır. Düz saten - Onun yanlış tarafında ince bir doğal taban ve ön olduğunu.

Streç pamuk bir desen ya da bir pamuk bir kumaştır. Kottonovaya Stretch kumaş parlak renk çeşitliliği ile karakterize edilir. Bu malzemenin bir avantajı, içinde doğal lif oldukça yüksek içeriğidir. Bu nedenle, bu kumaş mükemmel hijyenik özellikleri, pratikliği sahiptir. rahat karakterize germe Pamuk giyimi, aşınma ve iyi bir ısı iletkenliği için.

diğerleri ile karşılaştırıldığında Superkotton farklı yüksek yoğunluklu dokuma şeritler, bu şekilde daha yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir. bunu en özel çarşafları yapıldığı nedeni budur.

pamuk Merserize - bu gerilim altında soda, özel bir konsantre çözelti içinde tutulur kumaş kottonovaya. Bu prosedürün ana amacı, yüksek mukavemet özelliklerine ulaşmak yoğunluğunu artırmak ve silinmez parlaklık etmektir. Ayrıca boyama işlemi daha kolay hale gelir.

cilalı pamuk

Pamuklu kumaş Bellek nedeniyle kombinasyon belgede artan bir kullanım ise pamuk özelliği ve sentetik iplikler. Dolayı pürüzsüz ön cilalı denir. Bu konuda avantaj, bu sayede nefes vücudun yüzeyi sağlayan, mükemmel hava alabilir bir gerçektir nem, özelliği, aşınmaya sağlamlık ve bakımı emer. Cilalı pamuk hiçbir analogları vardır. çabuk yıkama ve kurur zaman o pek çekinmez. materyal dokunma çok hoş olduğunu ve bunun dışında yaptığı giysiler, lüks zarif, pahalı ve şık görünüyor. çoğunlukla pantolon ürünlerini, şort, etek, elbise dikmek itibaren. Aynı zamanda bitirme için uygundur.

Çocuklar için neredeyse her şeyi dikmek hangi oldukça pratik ve hipoalerjenik kumaş - Pamuk. Pamuk Kıyafet bugün sağlık ve konfor değer insanların doğru seçimdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.