SağlıkKadın sağlığı

Florotsenoz - nedir? Analiz florotsenoz: deşifre

Birçok kadın hiç şu soruları sorun: "Florotsenoz - bu nedir?". Bu analiz, bir kadın ürogenital kanal enfeksiyonun saptanması için teşhis yeni bir kuşaktır. Mükemmel bilgilendirici sonuçlar ve doğru hedefe ile karakterizedir. Anket toplama vajinal florayı tahrip genital enfeksiyonların ana etken mikroorganizma barındırır, tedavinin uygun taktikleri tercih yardımcı yanı sıra, kesin tanıyı yüklemek yardımcı olur. zorunlu patojenlerin tanımlanması - bu bir bölgenin florotsenoz testtir.

testler için endikasyonlar nelerdir

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ile Enfeksiyon bariyer doğum kontrol etmeden kaotik cinsel temas ve cinsel ilişki altındadır. Enfeksiyonlar bir lactobacilli sayısındaki azalma ile birlikte, vajinal biocenosis başarısızlık şekilde üretilen (Dederleyna coli), aynı zamanda şartlı patojenik mikroflorası (kandida, Gardnerella, aerob, Ureaplasma) artan içeriği. Ne florotsenoz vajinayı atamak göstergesi olmalıdır?

 • karın idrara çıkma, cinsel ilişki sırasında ağrı;
 • rahatsızlık, tahriş, yanma hissi;
 • kısırlık;
 • enflamatuar idrar yolu hastalıkları;
 • vajinal;
 • jinekolojik veya obstetrik öyküsü engellenmiş.

florotsenoz olarak NCMT Test kategorisi jenital enfeksiyon tetikleyen mikroorganizmaların türlerini içerir:

 • mycoplasmosis;
 • gonore;
 • trikomonas;
 • klamidya.

Nasıl çalışmadır

"Florotsenoz" kavramı ile - ne olduğunu ve neyi toplantı için parametrelerdir, anladık. Şimdi o yürütülen anlamaya ihtiyacımız analizi. Yayma florası üzerinde belirli yerlere alınan kazıntı direkt mikroskobik inceleme olduğunu. Test mümkün, bir enflamatuar etki varlığını belirlemek için basit organizmalar, patojenler, aynı zamanda şüpheli ihlal hormon durumu bulmak için yapar.

Kural olarak, çalışma için bir jinekolog üretra, rahim ağzı ve vajinadan gelen bir çitin içeriğini oluşturur. Bu etkinlik için yuvarlağımsı kenarlı ekstra vajinal ayna ve tek kullanımlık bıçak uygulayın. şüpheli numunenin tüm alanlarda alınır, ardından camına küçük smear uygulamak ve laboratuvara gönderilir.

Florotsenoz: transkript analizi

Ayrıca bile form, semboller tespit edilebileceğini söyledi kazıma çitin konumunu işaretlemek:

 1. Trich - en basit organizma Trikomonas patojendir.
 2. L - Gözden mikroskop alanında olan hücrelerin sayısı.
 3. Gn - patojen belsoğukluğu (gonore) tanımlanması.
 4. Ep - yaymasında skuamöz epitel kırmızı kan hücrelerinin sayısı.

Onlar bir elementin eksikliği konusunda rapor istediğinizde Tipik olarak, uzmanlar, yani abs yazma - "algılanmadı"

lökositler

enfeksiyonların her türlü insanları korumak için tasarlanmış Sarışın boğa. Normal olarak, yayma lökosit sayısı, beyaz kan hücre sayısı, bu sınırdan daha büyük ise 15'den büyüktür olmamalıdır, bir enflamatuar hastalık genital önleyebilir. Genellikle jinekolog böyle tanılar kurar: servisite ve vajinit coleitis ve florotsenoz ek analiz yapmak gerekebilir.

Daha fazla , beyaz kan hücrelerinin bir yayma enflamatuar süreç daha büyüktür. Örneğin, bu gibi elemanların önemli bir bölümü genel olarak trikomonas veya belsoğukluğu vardır.

yassı epitel

serviks ve vajina girişini kapsayan eritrositlerin Bu dış tabaka. epitel üreme çağındaki kadınlarda smear olmalıdır zorunludur. Kadın vücuttaki bir estrojen, bir azalma ile kırmızı kan hücreleri skuamöz epitelin sayısı azalır.

parag ve bazal hücreler - iç epiteli algılayabilir Yayma mikrofloradaki menopoz gelmesiyle vajinal duvar kapsar. Çocuk doğurma çağındaki adil seks onları bulma erkek hormonları ve inflamatuar süreçlerin seviyesinde bir artış gösterebilir.

aurococcus

Bu bakteriler aynı zamanda test florotsenoz (yukarıda ifade edilenlerden) gösterebilir. S. aureus en fazla% 5 sayısı, o zaman endişe etmemesi gerektiğini edin. Sadece bir durumda bu bakterilerin sayısında artış ve Doderlein gösterebilir sopalarla daha düşük bir yüzdede olduğunda serviks iltihabı veya vajina.

balçık

küçük miktarlarda da vajinadan alınan bir numune içinde bulgulanmaktadır. Bu norm bir sapma olarak kabul edilmez. Plak kanalından kazıntılarda bulunursa, üriner sistemin rahatsızlığı ortadan kaldırabilir. Artan mukus yayma yaygın enflamatuar süreçlerin görülen.

gardnerelly

Bunlar çok küçük çubukları vardır ve bunları tespit etmek için florotsenoz analizini gerektiriyordu. Bakteriyel vajinozis ve vajinal dysbiosis - onlar iyi doğurmak olduğu bir hastalıktır. Ayrıca sopa bakteriyel vajinozis denilen hastalığın ajanlar olarak kabul edilir.

maya benzeri mantar

Bu gibi bakteriler, vajinal kandidiyazis (pamukçuk) 'de bulunabilir. Kapalı kandidiyazis Hakkında mantar sporlarını öğrenmek verir. kadın bağışıklık sistemi bozulmuş ise, patojenik vajinal mikroflora bir canlanma yanı sıra mantar Candida yol açar. pamukçuk bir yayma şiddetlenir zaman misel Candida telleridir.

coccal florası

Bu bakteriler, farklı küresel şekli vardır. organizmaların sayısı laktik asit çubukları yüzdesini aştığında kok az sayıda önceden bağışıklık sistemi ya da inflamasyon varlığını düşürücü bahsediyor, ancak, tehlikeli değildir. Coccoid bakteriler gram (Escherichia coli, gonokok Proteus) bölünmüştür ve pozitif (laktobasil, streptokoklar ve stafilokoklar), gram edilir. (Şifre çözme bu makalede tarif edilmiştir) florotsenoz testi üretilir ve yayma hücrelerinin içine yerleştirilmiş Gram negatif koklar varlığını gösterdiğinde belsoğukluğu şüphelenilebilir.

Anahtar hücreler

Onlar da atipik eritrositler denir. vajinal mikroflora ve bakteriyel vajinoz ihlal bulunamamıştır. Bu hücreler, skuamöz epitel, bir küçük çubuk ile bağlanır.

muayene için hazırlık

Analiz doğruluk mükemmel derecesine sahip PCR ile gerçekleştirilir. laboratuvar çalışma yeri bakteriyel DNA bulur olarak, art arda her bir süre sonra genom kopya sayısına göre artar. Hamur rahim ve vajina mukoza duvarın servikal kanal kazıma yaptı.

Anket adet döngüsünün aşamasında yürütülen değildir. Biyolojik materyalin örnekleme vajinal ajanları, spermisitleri kullanmaları tavsiye edilmez İki gün önce, cinsel ilişki ve şırınga meşgul. Çalışmanın 30 gün önce antibakteriyel ilaçlarla tedavisini durdurmak gerekir jinekolog hasta ile anlaşma içinde. Analiz florotsenoz (ne olduğunu - bu herkese açıktır) cinsel bir kadının doğurganlık fonksiyonunu zarar verebilir bulaşan hastalıklar sözleşme tanımına katkıda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.