HobiDikiş

Yeni doğanlar için pinets örgü: genel kurallar

Herhangi bir anne çocuğunun en güzel ve zarif olmasını ister, bu yüzden çorap, giysi, şapka, şapkalı örme başlar. "Ayakkabı" nın yumuşak ayakkabı olması gerekmesine rağmen yenidoğanlar için pinets örgü çok çeşitli karakterizedir: sandalet, çizme, terlik, spor ayakkabı, çizme ...

"Ayakkabı" Örme Genel Kuralları

 • Alerjik olmayan ipliği seçin. Bu tür ipliklerden örülmüş parçalara dokunmak en iyisidir. Dokunmak için yumuşak ve keyifli olmalılar.
 • Kanıtlanmış imalatçılardan kaliteli iplik satın alın.
 • Dikişler içermeyen veya onları yönlendiren türdeki programları seçin. Örme örme iğnelerle yapılan modeller içeriden dikilir, bu da külot üzerinden bile bebeğin bacaklarının ovulmasına neden olabilir.
 • Yenidoğan kız ve erkek çocuklar için örgü cüzzamları basit ve kullanışlı olmalıdır. Örneğin, bebeğin cildi sıkıştırılmadığı ve dikişlerden herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi koşuluyla, ilk altı ayda boncuklar, çiçekler, düğmelerle ayakkabıları süsleyebilirsiniz. Bebekler için, dekoratif unsurlar güvenli olmalıdır, çünkü bir çocuk küçük parçaları parçalayabilir ve yutabilir.
 • Süslemeler için renk paletinin tamamını, farklı dikişleri ve örme dekoratif unsurları kullanabilirsiniz. Örneğin, bir tığ işi çiçekler, yapraklar, çilek ve farklı desenlerle ilişkilendirilebilir.

Yeni doğanlar için çizmeler: tığ işi deseni

Tipik olarak, bu ayakkabı taban ile eşleştirilir. Sonraki, kapalı bir tekne imajı oluşturan küçük bir yan. Sonra parmak ve tırmanış bir çorap gibi yükselir. Son olarak, bebeğin ayakkabıları dekore edilmiştir. En basit düzeni düşünelim:

 1. Temel örgü. Her biri 3 kaldırma halkasından (p / n) ve tığ işi (s / n) ile 12 çubuğu örten 16 hava döngüsü (cp) yazın. Son 12 döngüde, çember için 3 s / n, dikiş 12 s / n'de devam etmek için 1 s / n dikin ve parmağını üç derece ile sarın. İkinci sıra üç hava döngüsü ile başlar. Şekil aynı, ancak tığ işi ile son 12 sütunda, bir tığ işi ile yuvarlak ve bir c / n bir tığ işi ile iki sütun üzerine bir döngü halinde dikilir (simge V'ye benzerdir) aynıdır. İkinci sıra, kaldırma halkalarının başladığı aynı döngüde tığ işi bulunan bir sütunla bitiyor. Son üçüncü sıra aynı şemaya göre eşleştirilir. Üçüncü sıra, p / n ile bağlantılı bir halkayla biter.
 2. Sınır, bir tığ işi ile birlikte iki sıra sütun ile bağlanır.
 3. Parmağın ortasını bir iplikle işaretleyin. Ardından her iki tarafta 15 döngü hesaplayın. Üç p / n ile kenarlardan yenidoğanlar için pinets örmek başlar. Daha sonra, önceki satırdaki her döngüde, birlikte bağlanan 4 c / n, 10 c / n (sembol A harfi şeklinde), sonra 4 s / n dikeriz. İşi çevirin ve resmi tekrarlayın, yalnızca 10 yerine, / n ile örülmüş 5 c / n örme. Son sıra, desen yinelenir, sadece 5 c / n birbirine bağlıdır. Bağlama pimlerini bağlama direkleri ile gıdıkların yanına bağlayın.

Ayakkabı nasıl hazırlanır

 1. Örgü, tığ işi ile sütunlar içeren bir daire içinde kaldırma ve çemberleme döngüleri ile ayak parmaklarının ortasından geçer. İkinci sıra, havalı döngüler ve bir tığ işi ile sütunlar ile dönüşümlü olarak kaldırma halkaları ile başlar. Üçüncü satırda, kaldırma halkaları ve s / n bir döngüde bağlanır (simge V'ye benzerdir), 2. yüzyıldan 2 s / n'dir. Aralarında. Son satırda 2 s / n, 2 c Hava halkaları yerine dikilir. P., 2 c / n. Devam Bir sonraki kemerin hava döngülerinin ortasına bağlanır. Resim tekrar a ile başlar. Vb - 2 c / n, 2 inç N., 2 c / n - daha sonra. Vb vs, Çiçek desenli önlük alın.
 2. Son aşamada, tabanın tabanının ve kenarlarının alt kısmı, pico benzeyen farklı bir renk deseni ile bağlanır: 3 c. N., 2 bağlantı döngüsü.
 3. Çoraplar süslemek için iki renkli çiçeği birbirine bağlayabilirsiniz. Halkanın ortası 6 tığ ile tığ işi olmadan bağlanmalıdır (madde b / n). İkinci satıra iki sıra. B / n. Üçüncü satırda, 8. ciltten yaprakları c. Döngünün ön duvarının arkasında. Bağlantı noktası ile sabitlenirler. Son satırda, 10. yüzyılda başka bir rengin yaprakları. Aynı sıranın alt duvarı için bağlantı yeri ile sabitlenir.
 4. Sonra dantel yapıyoruz. Örtü dantelinden geçer ve bir yay bağlanır.

Yenidoğanlar için pinet örgüsünün ayrıntılı olarak anlatılması zordur, ancak plan üzerinde çalışmaya başlarsanız, hemen her sembolün ne anlama geldiğini anlıyorsunuz demektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.