IlişkilerDüğün

Yıllar içinde düğün Tarihleri

Düğün - herhangi bir kişinin yaşamında önemli bir olaydır. akraba ve arkadaş Tarihler düğün uzun süre hatırlanır. "Geçtiğimiz dönülmez tatil değil" - biz bu geleneği hakkında bugün de "jübile". yıllardır düğün tarihini uzun hemen hemen her ailede gözlenmiştir. Bir zamanlar genç ve toy evliler olduklarını hatırlatmak için bir yol - Tüm Amaçlar (altın, gümüş, calico yıldönümlerini).

nasıl denir jübile düğün tarihi ve onları kutlamak için yaklaşık soruların cevapları, bunlar uzun süredir bilinmektedir, çünkü Bütün bunlar titizlikle olayın kutlama planlanan nostalji çiftler yapar.

Neden tarihlerdir?

yıldan yıla değer artışları Yıldönümü. Gönderen Pötikareli düğün, bir yıl kutlanmaktadır, yol yirmibeş (gümüş) 'dir. Çok değil çiftler (elli yıl birlikte) altın jübile aşağı daralmış olsun. Bazı şanslı insanlar hala yetmiş beş yıl süren (elmas kutlama) 'de tüm yol gitmek yönetmek. Tarihler düğün askeri hayatı ile ilişkilidir. Bir çift, daha güçlü onun "üzüntü ve sevinç içinde" bütün yapabilmektedir fazla zaman "mücadele durumu." calico düğün Eğer tüm altın general olmak olduğunu, sıradan.

"Mesafe" ile bazı çiftler gitmek - bu hayat. Boşanma birlikte hayatlarının ilk döneminde ortaya çıkabilir. O, tüm pall ilk öfori duygular olmuştu, çünkü eşleri, uzun bir süre yaşayamazlar olur ve rutin taze bir nefes vermez. Ancak, bu evliliği iddia ederek, yaklaşık yarım yüzyıl boyunca birlikte yaşamış çiftler - bu onların başına o en iyisidir. Toplumumuzda, o gümüş, yakut kırmızısı veya altın yılını kutladı eğer bir kişi, ahlaki nitelikleri nedyuzhy sabır ve rezerv olduğu varsayılır.

Hediyeler

yılda Düğün Yıldönümü - için ödüllerin listesi gibidir "-sonu evlilik." Yıldönümü yaşına ve rütbesine göre, değeri de artar sunduğu açıktır. büyük ölçüde bir hediye seçiminde şaşkın olmayabilir pamuk veya kağıt düğün münasebetiyle davet (ve sonraki daha ucuz mal olacak) ise, daha şiddetli yükselmeler, misafir bütün hayal güçlerini göstermek mümkün olacak. Tabii ki, kutlama sahipleri kazanır. düğün yıldönümleri gibi, bu geleneğin kutlamasını ihmal etmeyin. vermek kabul İsimler ve ipuçları aşağıda verilmiştir. Bu bilgiler eşleri ve misafirleri her ikisi için de faydalı olacaktır.

İlk on yıl, düğün yıldönümleri değeri

 1. Gazlı bez (pamuk, pamuk) kutlama. İsim düğün geri 1 yıl tarihine tarihleri yıldönümleri. Geleneklere göre, bu hayırlı günde, eşi hafif bir pamuk elbise giyer. Eş patiska mendil birbirlerine vermek ve (düğün şişesinden yatağa) bir şampanya sahip olmalıdır. tarih gibi un denir. Pamuk kutlama ev eşyaları, tencere setleri vermek kabul çünkü Misafirler, gerekmez geçirdi.
 2. Kağıt düğün. Tolerans çift 2 yıllık süre içinde kontrol etti. Çoğu zaman, çocuk şu anda görünür. Nedenle ahlaki ve mali dengesini korumak için, birbirlerine karşı nazik ve hoşgörülü olmak çok önemlidir. Şaşmamak kağıt kırılganlığının bir semboldür. Geleneklere göre, çift kağıt figürler birbirlerine vermelidir. kağıt, karton, plastik ürünler, değil kitlesel mobilya, kitap, fotoğraf albümleri, resimler arasından hediyeler el sanatları için uygundur.
 3. Deri kutlama. Üç yıllık evlilik tarihi - kişilerde bir krizdir. Popüler bir ifade bile yoktur "üç yıl boyunca Aşk yaşıyor." Krizin bu seviyede gerçekleşir ile bu ve daha boşanma yarıdan fazlası bu dönemde ortaya çıkar. Ilişki olduğunu hatırlamak önemlidir ve her zaman, bunlar cilde değişiyor aynı olmamalıdır. Deri ürünleri çeşitli vermek Kabul. Bunlar şunları içerebilir: cüzdan, kemer, eldiven, çanta, terlik, kanepe, koltuklar.
 4. Balmumu (keten) düğün. Dört yıllık tarih kadar büyük değildir. Birçok çiftler bunu kutlamaz. Geleneklere göre, çiftin birbirini kurutulmuş çiçeklerden küçük bir buket vermek zorundadır. Hediyeler böyle olabilir: Herhangi bir keten giysiler, çarşaf, havlu, masa örtüsü, mum.
 5. Ahşap düğün. Beş yıl dönümü - ilk ciddi tarih. Bu neşeli tarih kutlama için gereklidir. Genellikle ana düğününe katıldı ve bu dönemde neler olduğunu tartışmak arkadaşlarınızı davet edin. Ahşap gücü, kuvveti ve güvenilirlik simgeler. Tüm hediyeler evde sıcaklığını, konforunu korumak için bir ipucu olmalıdır. Konuklar, ahşap ev eşyaları, yemekleri, kaşık, resim, fotoğraf çerçeveleri, mobilya, mücevher kutuları sundu.
 6. Demir kutlama. Dokuzuncu evlilik yıldönümü altıncı kutlama ile çok yaygın değil. Birkaç insanların dudakları isimleri, ama yine de onları daha az ağırbaşlı ve önemsiz yapmaz. başlangıç altı yıllık yıldönümü olarak yine aile problemleri ortaya çıkar. Demir, hatta o ve metal, ama yine de özellikle sağlam olmasa da. ilişki birbirlerine vermek için, sağlanmalıdır. Bu tava, vazolar, mumluk, fotoğraf çerçeveleri, dövme demir mobilya vermeye karar verdi.
 7. Çinko düğün - 6,5 yıl. Bu dönemde evin düzenlemesi ile bitirmek için çok önemlidir. Misafirler eşyaları, mutfak setleri ve mobilya bağış yapabilirsiniz.
 8. Bakır Düğün (7 yıl) - bu ilk emin tarihtir. Genç küçük madeni para alışverişi olmalı ve konuklar eşleriyle serpin. Bakır uyumlu yumuşak plastik malzeme vardır. Yani böyle bu dönemde karı koca arasındaki ilişki olmalıdır. Bu ev mobilyalar, giysi ve takı vermeye karar verdi.
 9. Kalay düğün. Evliliğin 8 yıl içinde, aile sağlam haline gelmelidir. Bu tarih düğün için başka bir ad - baza. Bu bakeware, tavalar, beyaz eşya, yatak vermeye karar verdi.
 10. Fayans düğün. 9 yıllık deneyimi ile hiç aile olarak güçlü. Geleneğe göre, bu günde çift geçmişteki kavgaları, sorunları ve sorunların gidelim amacıyla, eski yemekleri bölün. en iyi hediye - herhangi çanak çömlek.
 11. Pembe Düğün. İlk 10 yıl geride - tüm aile güçlü olur. Geleneklere göre, onun harcamalıyız çift yaprakları ile mayınları yatakta ilk düğün gecesi, değil. hediyeler için ideal gül büyük buketleri olacaktır.

denilen jübile düğün tarihi olarak ikinci on yıl

 1. Çelik kutlama. Bu metal gibi, tutum Sertleştirilmiş. Eşler (11 gün durmalıdır) birbirlerine buketleri vermelidir. Hediyeler: Güç, çelik hatıra.
 2. Nikel düğün. 12 yaşında - onları güncellemek, eski ihtişamını vermek zamanı. Bu eşlerin tapınaklar için unutulmaz yerleri ziyaret etmeye karar verdi. Geleneksel hediyeler - nikel, takı ürünüdür.
 3. Dantel düğün. Çift evlilik o sabır hepsi değil biliyoruz. hassasiyet, hafiflik oynadığı değil küçük bir rolü. Bu dantel ve file ev eşyaları vermeye karar verdi.
 4. Akik düğün. akik gibi, evlilik kademeli olarak yeni renkler kazanır.
  akik yapılmış bir takı, mücevher kutuları vermek Kabul.
 5. Kristal düğün. 15 yıl - berraklık, temizlik, ama yine de kırılgan. Gözlük, kadehler, cam ve kristal eşya, figürinler - bu büyük bir hediye olacak bir şeydir.
 6. Turkuaz düğün. evlilik arkasında en karmaşık parlak turkuaz gibi anlaşılabilir ve net. turkuaz herhangi takı hediye için uygundur.
 7. Porselen düğün. Gibi porselen evlilik dikkatle ele alınması gerektiğini hatırlatır. Ana gelenek - yani artan aile servetini görülebilir şekilde tablo süslemek için. yapılan vazo, cam, porselen heykelcikler verilmesi.

Gümüş ve inci yıldönümü

 1. Gümüş düğün. Bir Çeyrek asrı evlendiğinde, her yıl kendi sözü yenilemek için özellikle önemli değildir. Çocuk sağlığı aynı değildir, büyüdü ... Ama yapmak zorundasın gümüş düğün dikkat! Bu dönemde aile - bu tam bir hücredir. Bir hediyeyi dayanıklı ve güzel nesneler sunmak önemlidir. Bu gümüş takı ve ev mobilyası olabilir.
 2. İnci düğün - 30 yıl. Bu jübile size ortağı af dileme gerekir. Koca karısını bir inci kolye verir. Büyük bir şölen düzenlemek mümkündür. Hediyeler: inci takı, antika.

Dördüncü on yıl. Önemli tarihler

 1. Amber düğün. 34 yıllık model mükemmel ailesinin bir çift bulabilir. Hediyeler: kehribar ürünleri, ev mefruşatı.
 2. Mercan düğün - 35 yıldır birlikte. Sıcak tutun - bu dönemde önemli olan bu. Çocuklar anne şarap verir ve misafirler - masa örtüleri, yatak örtüleri.
 3. Alüminyum düğün. 37.5 yıl birlikte - bu sevginin en iyi kanıtıdır. yapılan metal ürünleri, ev aletleri verilmesi.
 4. Yakut düğün. Onceden duyguları, tutku alevler hatırlamak - Eğer kırkıncı yıldönümünde gerekenler. Bu günde, her şey kırmızı tonlarda dekore edilmelidir. hediye olarak kıymetli yakut takı, pahalı ekipman seçin.

Beşinci on yıl. Evlilik hayatının Gururu

 1. Safir düğün. Bir 45 yıldönümünü gerek düşünce ve duygularını yenilemek için, hastalığın üstesinden gelmek için. Anti-stres safir taş - büyük bir hediye.
 2. Altın Düğün. 50 yıl! Bütün hayat bir arada yaşadı! Bu en önemli tarihi olarak değerlendirilir, kutlama kocaman olacağından emin. Ana hediye - Yeni bir altın yüzük. Şimdi özellikle popüler tekrar düğün töreni.

Altıncı sekizde on. Çok nadir tarih


 1. Zümrüt düğün - 55. Önemli olan - bu duyuların parlaklığını kaybetmez. Mükemmel parlak zümrüt sembolize eder.
 2. Elmas düğün. Bizim çocukları ve torunları 60. yıldönümü organizasyonu emanet etmek önemlidir. geleneksel bir hediye - bir elmas takılar.
 3. Demir düğün. 65 yıl - bağlarının gücü en iyi kanıtı. Pahalı ekipmanlar ve hediyelik eşya verilmesi.
 4. Verimli bir düğün. 70 yıl içinde, çift sayıda ne kadar güçlü aşkları, birlikte yaşamış anlamak. Bu günde, bütün aile, hediyeler her şey olabilir.
 5. Taç düğün. Birlikte 75 yıl düğün kutlamak için bir elmas benzer olması.
 6. Meşe düğün. 80 yıl içinde, aile bir meşe ağacı andırır. Bu bir büyük, güçlü ve geniş hale gelir. Hediye - Bu meşe tespih.

Dokuzuncu on yıl. "Olympus" üst

 1. Granit düğün - 90 - ... Bu gün günün kahramanları bütün aşk olanları hissetti çok önemlidir hayal etmek bile zordur, zaferi büyük olmalıdır.
 2. Kırmızı Düğün. el Yüzyıl eli - Bu sonsuza kadar her romantizm hayalidir. Tabii ki, bu tarih vesile, çok az. Böyle insanlar gurur gerekiyor!

mutlaka kutlayın!

Biz düğün tarihini denir nasıl sorusuna cevap başardık umuyoruz. yıldönümünde çiftin o boşuna yaşamıyor anlar, eşlerin seçiminde bir hata yapmazlar. Bir düğün kutlama kutlamak, bu seçim uydunun kaderini belirler konuda gerçekten düşünmeye yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.