Sanat ve EğlenceLiteratür

Efsane. Knight 'dönemi

soylu şövalyeler, turnuvalar ve güzel bayanlar dönemi yaklaşık sekiz yıl sürdü ve bu süre içinde efsaneler, şarkılar, hikayeler, efsanelerin ve daha güçlü seks bu asil ve adil temsilcileri hakkında roman bir sürü doğdu. Modern yazarlar literatürde, aynı zamanda film gibi diğer sanat formları, güzel sanatlar, bilgisayar grafikleri sadece bu görüntüleri kullanın.

öykü

Şövalyelik Ortaçağ'da oluşmuş Batı Avrupa'da ayrıcalıklı sınıf savaşçılar, aradı. Şövalye efendisinden, sadık hizmet için bir ödül en yüksek merhametinin bir tezahürü olarak görülüyor. Fransa ve İspanya menşeli, hızla ülkenin geri kalanına yayıldı ve zamanında, XII-XIII yüzyıllarda zirveye ulaştı Haçlı seferleri.

Şövalyeler Ortaçağ davranışları, çatışma çözme, çatışmalarda aktif olarak gereğini, turnuva şartları, hem de onların davranışlarını düzenleyen, şeref kendi kodu vardı.

Ve Ortaçağ'da ve modern dünyada, Şövalyeler filmler, kitaplar ve animasyon tarafından popüler mükemmel adamın görüntüler oluşturmak için yaratıcı insanlara ilham devam ediyor.

yuva

Knight savaşta veya kral ve onun yüzüne devlete belirli hizmetleri sağlamak için kendilerini layık gösterdi, o bitişik topraklara kale ihsan. Bu noble cavalier geçim, fırsat kendi takım olması ve zengin komşular arasında önemli bir yer işgal etmek verdi. Genellikle cetvel yalnızca hiçbir binalar görünürde değildi hangi yeni fethedilen topraklardaki üzerinde araziler dışında teslim. Sonra şövalye, gerekirse onun karada savunmaya hazır bir müstahkem kale inşa etmek suçlandı. Şövalyeler ve kaleler özellikle Fransız ve İngiliz krallarının, emperyal gücünün hayallerinin yabancı askeri genişleme sırasında, yağmurdan sonra mantar gibi görünür. Ama feat tekrar Aleksandra Makedonskogo kara bir sahibinden başka geçirilen böylece, herkes olamazdı, binalar tahrip ve tekrar inşa ama savaş devam ediyor. Şövalyeler ve Kale birbirlerine yerini kraliyet hırsla eşit olmayan savaşta öldürüldü, ama ne onun konuların kralın önünde oldu. O çok daha yüce planlarında ilgilendi.

ithaf

Eski Roma'da, insanların büyük bir toplantı ile genç adam kollarının sunumu o yaşta geldiğini ilan etti. Ben herhangi bir üst düzey aile babası, bir lider yaptı. Almanlar, Kutsal İmparatorluğu'nun alıcıları, ayrıca vade düşmekten oğullarını adamış ve krallar çocuklarına tarihinde tahta hakkı sabitlendi. Bu özel yavaş yavaş savaşçı inisiyasyon bir ayin dönüştürüldü.

Efsane ilk başta on iki yıl her çocuğu başlatılabileceğini de söylüyorlar. Sonra bu eşik ondokuz yaşına sonra on beş kadar itti ve. Zamanla, çoğunluk, 21 yıl, yaşı bir şövalye yapmak için ideal bir seçim olarak tanındı.

İlk başta sadece kolların bir transfer oldu, ama sonra dörtnala yarış sırasında Mızraklı zincir posta, kask ve mahmuzlar ve hedeflerin yenilgisini donning katıldı. Hristiyanlık yürürlüğe girdiğinde, size kılıç olsun sonra önce, gelecekteki şövalye kilisenin duasını almak zorunda kaldı. Yavaş yavaş, din adamları tamamen namus şövalyenin kodu, Tanrı'yı onurlandırmalısın kilise ve onun adına acı olanlar korumak gerçeğini gerekçe göstererek, işleme başlamaya hakkı elinden alınan.

erdemler

cesur, güçlü, cesur: Efsane onlar mükemmel bir savaşçı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, savaşta korkusuz savaşta yenilmez ve günlük yaşamlarında mütevazi bulunmaktadır. Onların derebeyi, ülke ve Tanrı'ya adanmış, bu savaşçılar eril cinsiyet çarpıcı bir örnektir.

Hayatta önemli şeyler her şövalye onun inanç, onur ve kalbin kadındı. Namaz, oruç ve kilise vergileri bu insanların hayatının en sorumluydu. Onlar gönüllü artık sadece laik yaşam yaşamak mümkün rahiplerin emrinde kendilerini verdi ve.

Onur askerler arasındaki ilişkinin özel bir yönüdür. Efsane nedeniyle kirletildi namus insanın yüz binlerce kişinin ölümüne yol açtı ciddi çatışmaları başlattı söyle. Hiç kimse bir şövalye onuruna tecavüz ve sadece yürüyüp izin verildi.

Aşk ve Savaş

Bayan da tertemiz Virgin prototipi bir şeydi. O, övdü onu hayrandı, ancak tüm bu yavaş yavaş hedefe hareket eden, bir mesafede, yavaş yavaş yapıldı. ozanı extolled Sublime duygu, ahlak ve kur sosyal davranış kurallarının şiddeti yıllarca gergin. Ama fetih süreci daha az keyifli hale vermedi. Tam tersine, sosyal basamak yükselen, şövalye onun ladylove sadece lehine güvenebileceği, ancak erkek çizgi onu akrabaları. Sonuçta, onların çözümlerinden mutlu birliğinin geleceği kaderini bağlıydı.

2001 versiyonunda Şövalye

"Şövalye" - "Canterbury Tales" Dzheffri Chosera dayalı bir uzun metrajlı filmi. Ama bağlamı koruyarak, yönetmen klasik ve eklektik bir simbiyoz böylece onun resmini yapma, modern yaşamın öznitelikler kümesi tanıtıldı.

Onun kaderini değiştirmek için benzersiz bir fırsat olur William Thatcher evsiz çocuğun hikayesinin arsa, onların kökenleri hakkında sahte belgeler. Kont Adhemar görünmüyor yolda iken onur ve turnuvaya katılmanın şövalyelerin kodu aşina olmak, o, bayanlar kalbini kazandı. Ancak, anlık memnuniyet kahraman başarısız olsun ve bu sorun içeriden onu yiyor. hesaplaşma günü geldi zaman, William sahtecilik suçundan tutuklandı ve kökenleri hakkında yalan oldu.

Sonunda kral boyunduruk onu kurtarır ve adil bir kavgada düşmanınızı kazanma fırsatı verir ama Adhemar kurallarına göre oynamak yapılandırılmamış. Onun rakibi öldürmek istiyor. Filmin mutlu William finali rakibi yenilir ve artık yenilmez şövalye turnuvaları ve zirveleri olduğunu iddia edebilir, şampiyon olur.

"Şövalye" mali açıdan ve sanatsal fikrin uygulanması, hem kurucularının umutlarını haklı vardır.

tarihsel gerilim

"Ironclad" Modern grafik her harikalarla dolu bir aksiyon filmi, ama sekiz asır önce meydana gelen savaş, anlatır. imzalanması sonrasında Magna Carta, önemli ölçüde Kral Ioanna Bezzemelnogo ve onun soyundan olasılıklarını ve yetkilerini sınırlayan, nihayet mümkün baronlar güvende hissetmek için. Ama vali güneyde bir ordu toplayarak onları yenmek ve karar verdi, Rochester Castle saldırdı. Onun savunucuları cesurca savaşmış ve düşmanın çok üstün sayıda kazanmayı başardık.

"Ironclad" kritik beğeni ve yaratıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli ağır gişe ve parlak ve renkli film olarak hatırlanacak kitleyi aldı.

Doğu görünümü

Yukarıda belirtildiği gibi, sadece Avrupa kültür knightly işler ölümsüzleşmiş. Japonya'da da, hepimiz için gerçek ve adalet bu arayanların duydu.

"Kutsal şövalyeler Efsanesi" - 2009 yılında yayımlanan bir animasyon dizisidir. Bu farklı bir, fantezi parti ile Şövalyeler Şeref Kanunu bir görünüm göstermektedir. kahramanı hayali dünyalar birine giriyorsa o savaşın ortasında olduğunu fark. O bir yolu seçmek zorunda kalır ve büyücülük cinayet zorlanmaktadır. Ama mucizevi büyü atmak, genç şövalye kendi lehine gelgit döner.

Ne yazık ki, iyi bir başlangıç alma, "kutsal şövalyeler Efsanesi" devam etmedi, ancak fanlar er ya da geç manga hala hayat buluyor umuduyla, şimdi onun için bekliyor.

Çizgi roman olmadan olmamıştır

Hediyeler roman, konvansiyonel ve grafik hem onları kötülük yapmaya izin vermez şeref kendi kodunu, sahip oldukları işaret etmek istiyorum. Ben bir istisna Batman oldu.

"Kara Şövalye" - kahramanı ve kötü karizması, zihin, mantık ve gelişmişliği birbirine aşağı değil çatışma tarihi,. haddelenmiş haftalarda arsa, oyunculuk ve gişe başarısı kendileri için konuşuyoruz. Christopher Nolan, bu yapımcı ve yönetmen, bir kez daha en iyi dramatik gerilim yapım onun yaptığı dünyaya gösterdi. rol için Hitu Ledzheru verilen bir ölümünden sonra Oscar, aktörlerin seçimi ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir.

Bu destan her fan onun deliklerine bakarak çünkü filmi "Kara Şövalye" nin arsa, anlamsız retell ve konuya uzaktır biri hala neyi tuz anlamıyorum.

sanal gerçeklik

Teknik ilerleme fantezi türü sihirbaz, bir şövalye, bir elf, bir cine ve diğer birçok karakter vücuda gitmek için neredeyse herkes fırsatı sağlar. Bu oldukça basit başarmak, sadece çevrimiçi oyun kayıt ve kahramanca bir isim seçmek gerekir. Ve sonra sezgi ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir. istisna ve World of Warcraft gibi bu ünlü epik bilgisayardır. Death Knight - Bir sanal kimlik oluşturmayı seçebilirsiniz karakterlerden biridir. Onlar kendi seviyesini yükseltmek böylece geliştirilmiş ve edilebilmektedir hazır beceri bir dizi var, ama yine de oyun fırsatlarının aralığını genişletmek için izin gerekli görevleri geçmeleri gerekiyor. Death Knight böylece seçildi çünkü, aslında, büyülü sırayla oluşan bir büyücü oldu. Onlar kötülük tarafında asker olarak hizmet etmiş ve herhangi bir kurala bağlı olmayı değil.

Efsane tarihsel gerçeğin daha kurguyu içerdiği, ama insanlar umursamadı. Onlar için çabalamak istiyorum hangi bir ideal olmasını istedik. Bilim adamları bazen mahkemede şövalye ve nasıl eğitim düzeyi o günlerde düşük gerekli ne bir kraliyet hizmet, aslında ne olduğunu anlatan en ateşli romantiklerinin gayret soğutmalı. sağlık ve tıp bahsetmiyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.