MaliBankalar

Nakit çekme ve diğer operasyonel hizmetler Sberbank komisyonu

Her gün insanlar banka kartlarının kullanımı gerekliliği ile karşı karşıyayız. Onlar mallar için ödeme ve transfer olmasına yardımcı olur. Fakat birçok Her banka nakit çekim kadar sağlanan tüm hizmetler için ücretler sahip olduğunu birinci elden bilmiyorum. tüm hizmetler için komisyon Tasarruf Bankası sunulan bilgilerle düşünün.

Bu ücret bir komisyon için

Neden diğer bankalara Tasarruf Bankası kartından para transferi için bir ücret - anlaşılabilir. En azından, bu tüm kullanılan ve bankaların ilgilerini almak zorunda olduğunu anlıyoruz.

Ama ATM'lerden nakit birçok şaşırtıcı gerçeği kaldırma yüzdesi. en diğer taraftan bu durumun bakalım. Bir finans kurumu nakit olarak sağlandı için, aynı zamanda malzemenin sadece bankada çalışanlar fiziksel maliyetler için, ama olması gerekir. nakit çekme yüzdesi genellikle oluşur:

 • bankalararası piyasada nakit edinimi.
 • Ödeme toplama hizmetleri.
 • ATM'ler vardır bir yerin kirası.
 • Elektrik için ödeme.
 • malzeme alım.
 • Maaş ödemeleri servis personeli.

ne belirler

Tipik olarak, para (çekilmesi veya çeviri) kullanımı için komisyon Tasarruf Bankası yayınlanan kartların sınıfına bağlıdır. Onlar borç veya kredi edilebilir.

Servis yaparken banka kartlarını banka bir kişinin bankanın bir ATM kartı Tasarruf Bankası para çekilmesi durumunda, yani faiz uygulamayan, komisyon tahsil edilmez. "Maestro", Ama bu kural onların açılış bölgenin dışına kullanılan banka kartları, için geçerli değildir "Visa Electron" Paket "Momentum Visa Electron", "Maestro" Servis "Taşıma". Onlar için, nakit para çekme komisyonu miktarının yaklaşık% 1 olacaktır.

fonların transferi veya çekilmesi için günlük sınır olarak böyle bir kavramı hakkında unutmayın. Sberbank müşteri ayrılan sınırını aşarsa (genellikle 500 binden fazla değildir. Ov. Günlük), sonra para ile daha ileri işlemler için o miktarın 0.5% ödemek zorunda kalacak.

kredi kartları, tamamen bireysel çıkarılması için ilgi gelince. Ancak genel olarak, ücret tutarı miktarının en fazla% 3, ancak en az 199 ruble olabilir. Bu nedenle, kredi kartlarının az miktarda büyüklüğünde, ancak, kârsız kaldırın.

dövizleri

Birçok yönden para transferi yapabilirsiniz:

 • Haritanın Tasarruf Bankası haritası ile.
 • Diğer bankaların kartlarında Sberbank kartları ile.
 • hesabına kart ile.

Kart Tasarruf Bankasına karttan para transferi ATM yoluyla veya "Sberbank Online" kişisel hesabı üzerinden ya da yapılabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için, karta eklenecektir rakibin kartı numarası veya telefon numarasını bilmek yeterlidir. bankanın kart sahipleri arasındaki para transferleri için komisyon tahsil edilecektir.

Eğer bir bankaya Tasarruf Bankası kartından para aktarmak için gerekirse önce miktarın% 1,5 komisyon alır, ancak en az 30 ruble. Bu transfer, yukarıda belirtilen yöntemler ile gerçekleştirilebilir.

Bir banka veya üçüncü bir taraf olarak hesaba karttan kart sahipleri mevcut para transferi seçeneği için.

Aynı bankada açılan hesaba Sberbank kartından tercüme, hiçbir komisyon tahsil edilir. Bu kart, ve hesap bir bölgeden açılmış ve çeviri adımları bölge içinde gerçekleştirilmektedir olduğu varsayılır. cari başka bir bölgede açıksa, transfer ücreti% 1 ila% 1.5 olmayabilir, ama az 30 ruble olacak. ve en fazla 1 ths. ovun. Sen döviz nakit işlemlerini yapabilirsiniz. Böylece tasarruf komisyonu 0.5% 0.7%, ancak en fazla 100 $.

Başka bir bankanın hesabına karttan aktarmak da mümkündür. İşte ücreti tutarının% 1-2'si, ancak 1500'den fazla ruble olduğunu. çeviri döviz yapılırsa, banka% 1'lik aktarma ücreti kendinizi alabilir. Bu durumda maksimum ücreti 200 $.

işlem iptal mümkün değildir. büyük miktarda aktarırken Dolayısıyla olarak dikkatli olmak gerekir. Yanlış detayların durumunda konu paranın alıcı ile çözüldü ve onun dürüstlük üzerine sadece güvenmek gerektiğini belirtti.

nakit çekimi

Çekin nakit banka kartı ya da kredi ile ya engel teşkil etmez. Başka bir soru bu tür operasyonlar Tasarruf için alabilir kaç? banka masrafları sınıf kartlarından değişecektir ve ATM nakit para çekme neler olduğunu.

Doğal olarak, onların banka kartı örgütün bakım için bir şey talep etmez. Bir defada 50 binden fazla. Ruble yüzde çıkarmadan nakit olsun, ama olamaz. Bir kredi kartından para çekmek gerekiyorsa, miktarın en fazla% 3 Bankanıza ücret ödemek hazır olmak zorunda değil, az 390 den ruble. Başka bir bankanın bir terminalde Tasarruf Bankası kredi kartından nakit kaldırmaya çalışırsanız Bu durumda, ücret istenen miktarın% 4 tutarında olacaktır. Ve Komisyon sırasıyla sadece iki banka, alabilir ve maliyet artacaktır.

Hizmetler para transferi

Sberbank kendisi kendi hesapları arasında çevirisini sınırlar. Örneğin, onunkine borç olarak kredi kartından para aktaramaz. Ve daha da başkasına.

Burada her yerde ve kaynakların her türlü para transferi farklı ödeme sistemlerinin yardımına gelir.

En ünlü şunlardır:

 • "Kivi" -koshelek. fonların transferi Rusya'ya miktarının% 2 mal olacağını, ayrıca diğer ülkelere transferi% 2 + 100 ruble ödemek zorunda kalacak için hizmet, onun 50 ruble alacak.
 • "Yandex". Herhangi çeviri için 45 ruble ve hizmet miktarının% 3 ödemek zorunda kalacak.
 • "Webmoney". Bu sistem hizmeti için yaptığı 40 ruble alacak ve miktarın 2.5% ödemek zorunda kalacak.

"Sberbank Online" tarafından Tercüme

Bu seçenek banka ve kredi kartlarının Tasarruf Bankası tüm sahipleri için kullanılabilir. İşlemi tamamlamak için yapmanız gerekenler:

 1. Kişisel hesabı girin.
 2. bölümü "Ödemeler ve transferler" i seçin.
 3. Yani fon transfer edilecektir kim gerekli işlemi seçin: Tasarruf Bankası istemcisi veya diğer bankaların müşterilerine.
 4. Alıcının kart numarası veya (kart numarasına bağlı ise) telefon numarasını belirtin.

biri aynı bankanın kartına veya hesaplar arası transferden Sberbank Komisyonu tahsil edilecektir. Müşteri çıkarları tarifeye göre alınır başka bir banka transfer etmek.

Telefondan Transferi

Bu yöntem Tasarruf Bankası kartlarının sahiplerine kullanılabilir. Başka bir deyişle, başka bir bankanın müşteri böylece para transfer edilemez.

Aşağıdaki algoritma:

 1. numara 900 size metin "******* Translation 9 47 650" ile SMS göndermek için gereken yere 9 ******* 47 - Alıcının telefon numarasını ve 650 - alacak miktarı.
 2. Yanıt olarak, SMS alıcısının kodunu ve verileri geliyor. Onlar senkronize edebilir ve ancak o zaman koduyla mesaj göndermek gerekiyor. kartından para gönderdikten sonra alıcının lehine silinecek.

Bu işlemler için Sberbank Komisyonu tahsil edilecektir.

Günde en fazla 10 işlem ve en fazla 8000 ruble: Bu işlem çeviri sınırlar getirmiştir gerçeğine dikkat etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.