SağlıkTıp

Planlama gebelikte Genetik analizler: açıklama, özellikler ve öneriler

doğurma Modern aile planlaması ciddi mükemmel uyum. Bir üst - - hayatındaki en önemli ve sorumlu statüsünün kazanılması için hazırlanıyor en titiz bir yaklaşım gerektirir. Tabii ki, biz gelecekteki anne ve babaların sağlığına bahsediyoruz. ille genetik analizler içeren kapsamlı sağlık muayenesi, yardımcı olacak bu soruyu anlamak.

Ne zaman bir gebelik planlayan onların teslim Yakın geçmişte, doktorlar, "starorodyaschimi" denilen fısıldar kadınlar, değil yalnızca gönderilen için. Günümüzde alanındaki bilim adamları genetik mühendisliğinin Böyle bir tanı da 25 yaşın üzerindeki kadınlarda almalıdır sonucuna vardı.

Hamile kadınlar için temel genetik testler

Gebelik sırasında kontrol etmek son derece önemlidir plasenta laktojeni. Bu doğal düşük gebelik daha da geliştirilmesi ihtimalini, hem de bir için negatif belirleyen - planlama gebelik seviyesini belirleyebilir genetik analizi fetusun beslenme ya da tamamen solma.

Ayrıca önemli insan koryonik gonadotropin tanımıdır. Bu hormonun seviyesi mümkün olan en erken tarihlerde gebeliği tespit etmek. Böyle genetik analiz hamilelik planları kan serumunda yapılır (fiyat kendi sağlık ve kırıntısı hayatını riske edecek şekilde büyük değildi).

Çalışmanın sonuçları gebeliğin sonlandırılması tehdidin derecesini ve rahimde komplikasyonların beklenen olasılığı bulmak için ebe-jinekolog yardımcı olacaktır.

iş planlama hamilelik genetiğin rolü

gebelik planlayan en Genetik analizler yeterince gebe ve embriyo oluşumu andan itibaren ortaya çıkabilecek çeşitli patolojilerin risklerini değerlendirmek için çalışmaları içerir. Böyle araştırmaların maliyeti genellikle geçit önündeki tek engel olduğunu, ancak onlarla taşımak faydaları, neredeyse imkansız fazla hesaplamış.

Gelecekteki çocuk bakımı kullanışlılığı soru anne yüreğinde altında ona dokuz ay taşınan ibaret değildir. kalıtsal hastalıklar ve doğum öncesi anormallikleri ile hafif ortalama her 20 çocuğun görünür. Maalesef, herhangi bir kusurları olabilir ne bir çift edinmesini gelecekteki yavrular sigorta. imkansız hücre DNA düzeyi priori belirli bir sapma bildirin. Patolojik normal gen ilerlemesi riski de dahil olmak üzere ana hücrelerde embriyosunun yeni mutasyonlann meydana gelmesi olasılığı,: Buna ek olarak, bazen sorun olumlu gelişmeler garanti etmez, kabul edilebilir sonuçlar gösteren, gebelik planlanması sırasında kan genetik analizi gerçekleştirilmiştir gerçektir , her zaman kalır.

Kim ilk etapta genetik analiz vermelidir?

zamanında tıbbi genetik danışma ve prenatal tanı tekniklerinin avantajları gebelik ve çaresiz patolojiler ile bebeğin doğumu önleme planı yardımcı oluyor.

Değil yakın gelecekte ebeveynlerde olmayı hayal birçok genç ailelerin gebelik planlanırken genetik analizler gitmeleri biliyorum. Buna ek olarak, insanların bazı gruplar gebelik zorunludur önce de taranması gerekiyor. Bu kategoriler yani genetik risk, erkek ve kadınların şunlardır:

 • eşlerden en az birinin öyküsü ailesinde ciddi bir hastalık mevcut çiftler;
 • ensest yerin vakası olmuştu soy ağacının tarihinin eşleri, biri;
 • kürtaj olan kadınlar, ölü bebek doğurdu veya özel olarak kurulan tıbbi tanı olmadan "kısırlık" tanısı var;
 • Ebeveynler radyasyon, zararlı kimyasallarla kirlenmiş olan;
 • Kadın ve potansiyel olarak fetal şekil bozukluğu neden olabilir anlayışı veya teratojenik doz araçlarının anda alkol tüketilen erkekler.

Hangi yaşta kromozom anormallikleri için test edilmelidir?

Ne kadar gebelik planlanırken genetik analiz yapar ve kadınlar 18 daha az biliyoruz ve 35 yaşın üzerinde olup, erkek, 40 yaşındaki bir eşiği. Daha önce belirtildiği gibi, tek tek genlerin ve DNA hücreleri artar mutasyonların riski bir aritmetik Her geçen yıl.

istisnasız bir hamilelik ideal olarak tüm çiftler olmalıdır planlarken genetik analizler geçirin.

Bugüne kadar, nesilden nesle aktarılan kalıtsal hastalıkların çok sayıda - istisnasız tüm genç çiftlere çalışmaya gitmek zorunda başlıca nedeni. Buna ek olarak, her yıl durmadan, modern genetik açılış daha yeni hastalık devam ediyor.

Genetik testler - hamilelik için planlamada önemli bir adım

Doğal olarak, ebeveynler mutasyon için potansiyele sahip tüm genler gövdesinde yer alan, bu imkansızdır. Bir gebelik planlayan belirli çiftler kalıtsal anomalilerin olmadan kesinlikle sağlıklı bir bebek dünyaya o mutlak bir garanti veremem Ne genetik analizi. Bu arada, risk derecesi teorik ve hamilelik için fiili hazırlık için hayatidir netleştirmek için.

Böylece, potansiyel anne Tıbbi Genetik Merkezi'nde yardım istedi. Bir anket yapacak uzmanların ve herhangi bir genetik analizler gibi zaman zorunlu geçmesi gerekiyor gebelik planlayan? Merak birçok Sigortalanman karşılamaya yardımcı olacaktır.

genetikçiler doktorlara önemli noktalar

Doktor, özellikle her bir potansiyel ebeveynin aile soyağacında dikkatli ve ayrıntılı olarak inceler sırasında genetik danışma uzmanı, - Araştırmanın ilk aşaması. Özel dikkat doğmamış bebek için tıbbi genetikçiler yüksek risk faktörlerini hak. Bunlar:

 • genetik hastalıklar ve kronik anne ve baba;
 • ilaçlar müstakbel anne kullanılan;
 • koşulları ve yaşam kalitesi, yaşam koşulları;
 • özellikle profesyonel aktivitesi;
 • iklimsel ve çevresel yönleri ve t. ö.

Garip, ama genetik için önemli bir rol ortak yanıtları, her zamanki kan ve idrar testleri, bazı dar uzmanları Sonuç (endokrinolog, nörolog, vb. D.) bulunmaktadır. Çoğu zaman, uzmanlar çiftler teşhis karyotipine reçete. , Sayı ve yeni anneler ve babalar kromozomların kaliteli ensest evlilik, çoğul gebeliklerde, düşük yapma durumunda son derece önemlidir belirleyin teşhis etmek, ancak açıklanamayan infertilite.

Genetik testler ne kadar?

Çeşitli Moskova Tıp Genetik Merkezi'nde "HLA tipleme" adlı bir gebelik planlayan genetik analizin maliyeti, patolojiler için çalışma yatkınlık genişliği bağlı olarak 5000 ila 9000 ruble arasında değişmektedir.

Gitti çalışma olumsuz faktörlere maruz kalma olasılığına nesnel sonuçlara varmak için doktor genetik yardımcı olacaktır. gebelik planlaması de Genetik analizler bireyi olanak sağlayacak, sağlık gelecekteki durumunun nispeten doğru tahmin kalır. Bu tip bir çalışma çocuğun belirli kalıtsal hastalıklar iddia riskini anlatmaya yardımcı olacaktır. Doktor sağlıklı yürümeye başlayan dolu bir ebeveyn olma çiftler, hayallerinin temelini olmalıdır yararlı tavsiyeler, verebilir.

Genetik olarak hasta çocukların doğum Riskler

Buna ek olarak, değeri her analiz sahip belirli bir yatkınlık varlığında riskini belirler. Genetik hastalıklar vardır hamilelik planları veya yüzde olarak ölçülen gelecek kırıntıları bulunmalarının, olasılık doğrusu:

 1. Düşük riskini göze alarak (% 10) anne dert. Tüm analizler her sağlıklı doğmuş bu çiftlerin çocuk saygı gösteriyor.
 2. ortalama (10 ila 20%) Risk arttıkça, ve bir bebek hastanın doğum olasılığı ile tam bebeğin doğum olasılığı neredeyse eşittir. Düzenli ultrason, koryon villus örneklemesi: Bu hamilelik doğum öncesi rulman kadının dikkatli izlenmesi eşlik edecek.
 3. yüksek risk altında (% 20) doktorların gebeliği önlemek için gebe kaçınmaya çiftler tavsiye eder. Bebeğin genetik hastalıkla doğmuş olacak olasılığı doğmuş sağlıklı bir bebeğin görünmesini çok daha yüksek bir şans. Bu durum uzmanlar alternatif olarak IVF programına uygun olarak, donör yumurta veya spermini kullanmak bir çift sunabilir.

Erken gebelikte Araştırma

her durumda ebeveynlerin Umutsuzluk değmez. Sağlıklı bir bebek sahibi olma şansı bile yüksek risk tamamen bulunmaktadır. gebelik planlanırken genetik analiz sağlar anlamak için ilk olarak laboratuvar tanı tedbirler malformasyonlar dikkat edilmelidir.

Neredeyse başlangıcından beri uzun süredir beklenen birçok anne hamilelik için bulunabilir ve her şey meyve ile tamam olur? rahimde olabilecek bir bebekte herhangi geçen genetik hastalık olup olmadığını öğrenin.

Hamileliğin genetik tanı yöntemleri

Doktorlar hamile kadın ve fetusun objektif tanı teknikleri ve yöntemleri bir sürü kullanabilirler. Bebek doğmadan önce Nitekim, kusurları ve gelişimsel anomalilerin varlığı uzun görülebilir. Her yıl şansını doğruluğuna ultrason ekipman ve laboratuar araştırmalarının ilerlemesi arttırır. Buna ek olarak, doktorlar son birkaç yıl içinde tarama gibi tanı yöntemlerine öncelik vermek. Bu bir "kitlesel" seçim araştırmasıdır. Eleme tüm hamile kadınlar için zorunludur.

Genetik Bağış herkes için gerekli analizleri!

Neden genetik testler, risk altındadır olmayanlar bile bu almak gereklidir? Bu sorunun cevabı hayal kırıklığı istatistiklerine kaynaklanmaktadır. Örneğin, çocuk 35 yıl, sadece yarısının yaş üzerindeki annelerde Down sendromlu doğan. doğum sırasında kadınların yaşı bile 25 yıl ulaşamamış genç kadınların çok kalan yarısı arasında. Bir kromozom anormalliği olan çocukların annelerinin haline gelmiş kadınlarda sadece% 3 aynı hastalığı olan ANC kart doğum önceki bebeklerde bir yazı vardı. Yani bu genetik hastalık hiç şüphe yok ki, - bu ebeveynlerin çağının bir sonucu değildir.

fetüste kromozomal anormalliklerin tespiti ya da gelecekte genetik bozukluklar için yatkınlık testleri geçen kaçının, henüz bebek olmamalı gebe. böylece ileride patolojinin - gelişimlerinin erken bir aşamada herhangi bir hastalık varlığını belirler. Modern tıbbın olanakları göz önüne alındığında, uzun zamandır beklenen kırıntıları doğru atılmış bir adım ona doğru haksız ve sorumsuz olacağını yapmamaya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.