FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Oturak sıralama - bu anlama geliyor?

Sınıf -, özelliklere aynı özelliklere sahip bitkilerin bir tür. Tipik olarak, bu bitkiler zahmetli iş yıllar sonucunda yetiştiricileri görünür. Elde edilen sınıf - dengeli özelliklere sahip bir bitki.

Çeşitli bitki melez alanındaki profesyonellerin sonucu elde edilmiştir. Bunlar gelişmiş özellikleriyle yeni çeşitlerin verim için birkaç mükemmel şekilde uyumlu ebeveyn bitki arasında melezleme yoluyla elde edilir. En sık geçilebilir tesislerinden biri domates var. sıkı çalışma sonucunda biz melez, belirli, poludeterminantnye, identerminantnye dereceli gövdeleri çeşitli başardı.

determinate çeşitleri

bu nedir - Birçok acemi bahçıvanlar sorusuna; bu belli domates çeşidi ilgilenen? Belirleyici adı domates çeşitleri, meyve ile fırçaların belirli sayıda yaptıktan sonra belli bir yükseklikte burcun büyümesini sınırlar. Bu grubun tüm çeşitleri melezler ayrılabilir, yüksek kaliteli domates, erken, orta, geç, stam, sredneroslye.

stam tipleri

Diğer alçak (50 cm) ve kalınlıkta sap farklı Stam domates. Onlar en erken kabul edilir. Tipik haliyle, bu bitkilerin 40 günlük yaşta toprağa ekilir fide ile yetiştirilmektedir. gövdelerinin ilk meyveleri 90-95 gün sonra ortaya çıkması hasat.

bunların işaretleri fırça türlerin Belirleyici özelliği. Tipik haliyle, yüksek-kaliteli bitki ve birinci fırça melezleri altı çift tabakayı bırakmaya sonraki fırça her iki tabaka oluşur.

Ortalama yükseklik veya poludeterminantnye

Ortalama yükseklik sınıfı - iki gövde bir burç oluşturmak için yüksekliği 120-150 cm ile karakterize edilir belirli domates, bir tür. Diğer tüm üvey kaldırıldı. Bu bitkiler serada bir orman oluşturmaz, az yer kaplar, iyi havalandırılmış.

Ideterminantnye tipleri

Çeşitlilik - biyolojinin bir tür, bizi en iyi nitelikleri, yüksek verim, dayanıklılık hastalığa ve farklı ortamlarda gelişmeye muktedir olan yeni bitkiler elde etmek için izin.

seracılığa daha uygun ideterminantnye çeşitleri. Onlar uzun süre büyüme, meyve sınırlı değildir. bir ya da iki gövde bu tür bitkiler oluşturulur.

Ideterminantnye çeşitleri sınırlama olmadan büyümek ve 4 metreden daha fazla bir uzunluğa ulaşabilir. Ayrı bir kategori sleudet olarak dahil domates ağacı.

belirleyici domates Verimli çeşitleri

Riskli tarım açısından açık toprağa büyük mahsul için daha iyi domates düşük büyür. Bunlar samimi mahsul döner ve kısa bir büyüme sezonu farklıdır. Domatesin en iyi temsilcilerinden biri düşük:

  • "Rio Fuego" - 100 günlük bir süre olgunlaşma sahip bir melez;
  • "Twist" - domates elde Rus damızlık A.A.Mashtakovym çeşitliliği;
  • "Roman";
  • "Andromeda";
  • "Agatha";
  • "Trans-Volga Hediye" - Herhangi bir hava koşullarına uyum sağlayabilen düşük dış bitkiler;
  • "Volgogradsky erken" ve diğ.

Bu tür iyi bir verimle, çalı, hastalık direnci belirleyici türü ile ayırt, ancak farklı olgunlaşmasını vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.