Entelektüel gelişimiDin

Aziz Kirill Aleksandriysky. Aziz Kiril simgesi

Hıristiyan adı Cyril çok zengin bir tarihe ve güçlü manevi patronları vardır bugünlerde popüler değil. Onun kökeni kelimenin tam anlamıyla "efendi" veya "cetvel" anlamına Yunan. Bu adı giyen Erkekler, azizi farkında olmalı ve Aziz Kiril gün kontrol etmek hatırlamak.

adıyla Cyril ile salih

Ortodoks Kilisesi, IV yüzyıldan için aziz doğruların üç düzine arasında sayılır ve bu isim Bizans İmparatorluğu'nun, Batı Roma İmparatorluğu ve Rusya topraklarında yaşıyordu. kişiliklerimizde ilklerinden biri Kirill, Mısır'ın İskenderiye kentinde Patriği listeledi. O yaklaşık 451'de yüceleştirilmiştir. vatandaşlarımızın en ünlü - manastır yeminleri ömrünün sonuna aldı Radonezh Sergiya Radonezhskogo babanın Cyril, ve Cyril Belozersky olduğunu. Aziz Kiril aydınlanmış rahipler ve Kilise'nin kapsamlı sosyal bakanlığı fikrinin kurucusu oldu.

Daha sık eski Hıristiyan denilen vaftiz deki çocuklar Aziz Kiril, Slavların aydınlanmacı onuruna adlandırılmış daha. Her aziz mutlaka onun ikonografik imajı vardır. azizi günün Günü kutlama Angela denir. Ve en azizi bazen koruyucu melek denir. terim koşullu ve oldukça doğru değil. Bu tamamen farklı bir kişilik önemsiz özüdür. Onların azizi açısından tezahürleri biri onun ikonografik görüntü aracılığıyla bir dualı itiraz olduğunu. Simge - Üst dünyaya açılan bir pencere. Bir kişinin iç konsantrasyonuna katkıda bulunacaktır.

Dikkatle, fetişizm

Aslında, farklı bir resim ortaya çıkıyor. Sayısız web sitelerinde tam olarak şu ya da bu görüntü olur gerekenlere ilişkin ayrıntılı talimatlar ile aziz simgeler ve Meryem satın davetlidir. Ayrıca, kime ve bu durumda, siz şöyle dua, bildirecektir sözde yetkili inananların karşılamak mümkündür. Bu sıradan dini objelere simgesinin yüce anlamını küçümsüyor. nedenleri din adamlarının hem cehalet ve kazanç için banal arzusu vardır: müşteriler sonuçlar için ödeme. Bazı tapınaklar size St. neredeyse garantili bir sonuç dua hizmet etmek sunan hizmet laik alanında önerisine benzer bir fiyat etiketi, görebilirsiniz: .. kayıp şeyler, damat için başarılı arama hakkında dişlerinizi zarar değil, vb terfi ve inananların yetersizliği kim eczanelerde ilaç ile kutsal görüntüyü belirler. Ben parasetamol kırlangıç aldım - ve daha kolay hale geldi. Sonunda olumsuz sonuçlara yol açabilir Çok pernisiyöz hatası. Sonuçta, yangın sadece sıcak değil, aynı zamanda ciddi yakabilir. Olası hayat büyük bir hazine mülkiyetinde olması ve bunları doğru kullanmak mümkün olmayacaktır için. Gönderen simgelerin çok sayıda lütfunu eklenmez, ancak bunların oldukça dikkatsiz ve değersiz tutum cezalandırılır. Kutsal görüntü Uygun saygı gerektirir. Sen simgenin önce herhangi namaz herhangi bir sorun hafifletmede yardımcı olabilir bilmeli.

aziz simgelerini kontrol etmek nasıl

simgesi zaman zaman geçirebilir raf, saklanan bir kitap veya fotoğraf gibi tutum olmamalıdır. Biz aziz imajını edinilmiş ise, hatta en küçük simge düzgün saygılı bir tutum gerektirir. aziz simgelerini onurlandıran, öncelikle arketip dünyevi yaşamını incelemek gerekir. Bu koruyucu azizi dua iç huzuru kişiyi getiriyor. Öte yandan, başka bir boyut kimliğinde olmak onun saygılı dikkat göstermek, dünyevi insanın evren için daha spesifik olduğunu.

Simge koruyucu azizi

kime kişi adlandırılmıştır sonra Kesinlikle, aziz, onun göksel şefaatçi ait ev simgesi olmalıdır. Sadece bir hatıra olarak cam arkasında bir dolapta bir yerlerde saklamayın. Ne zaman simgeye bakarak en azından kısaca, patron için bir dua ile günlük temas olmalıdır. işin koruyucu azizi - Aynı zamanda haklı işgali ile sona katılmak üzere tercih edilmektedir. Örneğin, Aziz Kiril, Slavların eğitimcisi, yeryüzündeki ömrü boyunca erdem uğraşları tarafından geleneksel olarak öğretmen ve öğrenciler azizi olarak kabul edilir. Hem de eski kilise için bir savunucusu olmakla İskenderiye Patriği büyük vaiz ve yazar olarak ün kazanmıştır. Aziz Kiril simgesi - Ortodoks ilahiyatçıların bir koruyucu meleği ve koruyucusu, endişeli ilahiyatçıların hürmet memnun.

Ortadoğu'da Olağanüstü bir kişilik

Aziz Cyril kilisede olağanüstü figür oldu ve diğer taraftan - onun döneminin tipik bir temsilcisi. Onun doğum, bilinmeyen kesin tarih. O asil bir Yunan aileden geliyordu. İskenderiye hiyerarşisinde hanedan arkaya bir tür vardı. gelenek olan halefi yeğeni Peter oldu Patrik Athanasius tarafından başlatılmıştır. Ve Cyril amcası Theophilus ölümünden sonra sandalyeyi aldı. Konstantinopolis'in kilise tarihçisi Sokrates göre, Kirill tahta çıkma kentinde ayaklanmalar eşlik etti. Tahtın için sapkınlardan dahil birçok partiler, savaştı. vatandaşlar sadece asker müdahalesi ile ortaya çıktı yatıştırmak. Aziz Cyril çok aktif bir insandı ve departmanında obzhivshis, laik hükümdarın yetkilerini sahip imkan sağlanmıştır. Sonra kez çağrısı oldu. İlk Hıristiyan topluluklar yalnızca heterodoks ve sürünün manevi rehberlik arasında doktrinlerini yaymak yapan, aynı zamanda topluma sosyal hizmet büyük bir yük taşımaz bulundu.

V yüzyılda kilise sayıda sapkın öğretilerine ile mücadele etti. Bütün mahalle İskenderiye Cyril aldığı komutla Novatians kapatıldı. Çağdaşları Aziz Kiril sapkınlıkları ve putperest ideolojinin kalıntıları karşı uzlaşmaz bir mücadele açtı, ancak saldırgan antisemitizm farklılık sadece tanıklık. Yahudilerin zulüm Roma valisi Orestes ile çatışmalara yol açmıştı. Mısır Sandalye açıkça 428 yılında Konstantinopolis sandalyenin devralan Nestorius, sapkınlık mücadele Patriğin yetkisini izin verdi. Bu girişim Kutsal Bakire Meryem hürmet onaylı Cyril III Ekümenik Konseyi, adlandırıldı. İskenderiye yerel kilise diye 32 yıldır yöneten ve 444 yılında öldü. Cyril dogmatik ilmi bir sürü yazmıştı. En seçkin eserler Eski Ahit peygamber, Luka İncili, kitaplarının tefsir yorumudur İoanna Bogoslova ve mesajın Havari Paul.

Kirilla Aleksandriyskogo ikonografik görüntü

Hıristiyan sanatının gelenek Suriye-Filistin kökenli antik köklere sahiptir. simgeler üzerinde yeryüzündeki yaşam tarzına uygun olarak aziz canlandıracak. Tipik olarak, resimsel görüntü kanonizasyon töreninin sırasında oluşturulur. Bazen doğruların yatma ve onun kanonizasyon arasında on yılı aşkın gerçekleşir ve simgenin Görüntü oldukça portre benzerlik maç olamaz. Ne yazık ki, Bizans ikonoklastik sapkınlık topraklarında VIII yüzyılda öfkeli nedeniyle, birçok antik simgeler geri gelmeyecek şekilde kayboldu. İskenderiye Büyük patrik, Aziz Cyril tasvir antik görüntüleri, korunmaz. Modern tasarımlı Simge onun episkoposluk bakanlığına uygun dini vestments aziz göstermektedir. bileşimin bir zorunlu bir parçası Müjde eller. ikonografik geleneğine uygun olarak, Kutsal için saygı vurgulayarak, kutsal kitabı açık elini tutmak ve giyim kumaşı değildir.

Aziz Athanasius ve İskenderiye Cyril

Aziz Kiril, İskenderiye patriği, hafızası yeni stil 22 Haziran'da kutladı. 31 Ocak - Ancak, kilise bir daha saygı kurmuştur. Bu gün Kilise'nin başka olağanüstü öğretmeni, İskenderiye Athanasius Bölümü selefi ile Cyril zaferini kutlanmaktadır. belleğin Ortak kutlama Kilisesi'nin dogmatik öğretileri savunmasında onların başarıları ve istismarlara tanınması tanımlanmıştır. Aziz Athanasius ve Cyril - İskenderiye catechetical Okulu iki büyük temsilcisi. Onların yazıları sadece iç kilise kullanım için önemli değil, aynı zamanda sosyologlar, tarihçiler ve psikologlar için son derece alakalı.

Havari Doğu Avrupa

Ülkemizin kültürüne büyük katkı iki kardeşi, Kirill ben Mefody var. Aziz Kiril manastır yemin almadan önce adını Konstantin taşıdı. O ve kardeşi Methodius Slav bir dindar bir aileden geliyordu. Babaları Selanik'te (modern. Selanik) Yunan kentinde bir ordu komutanı oldu. Konstantin'in filozofun lakabını aldığı için imparator, sarayında mükemmel bir klasik eğitim almış. Onlar eğitmek nedeniyle görülmemiş eserlerine meşhur oldu Doğu Slav kabileleri. Hıristiyan mesajının etkili etkisi için hazırlanmıştır ve ilgili dilleri konuşan Slav kabileleri için tedavüle yeni alfabe koydu. Bu anıtın yaratıcıları birinin adına Kiril adlandırıldı. Slav kardeşleri içine birçok dini kitap ve İncil çevrilmiştir. Konstantin piskopos buyurulmuştur çocuk Slav diyalekt üzerine hizmet komisyon yapabilmek. Kısa bir süre 869 yılında ölümünden önce, o manastır sipariş aldı.

Bir bin yıldan fazla din adamları, Rusça Sırpça, Bulgarca ve diğer Doğu Slav kiliseler, orijinal komut dosyasını kullanabilirsiniz unutulmamalıdır. Ve birbirine zaten anlaşılmaz akraba halkların modern diller ise, ibadet dilinin kesinlikle aynıdır. Konstantin-Cyril'ı vaaz Feat yararlanmaya Havariler Kilisesi'nin zihin eşdeğer, yani aziz canonization unvanı verilen "havariler eşit" ve seti 24 Mayıs ve 27 Şubat'ta kutlama sırasında. onur mekandaki tüm Ortodoks okulda Aziz Kiril, koruyucu melek ve öğrenciler ile öğretmenlere koruyucusu bir simgedir.

Görüntüler eğitimci Slavlar

Büyük öğretmen sanatsal resim yaygındır. Eğer Doğu Avrupa Ortodoks kiliseleri St. Cyril tasvir otantik fresk bulabilirsiniz. Simge birkaç canonically onaylı taciz vardır. Konstantin-Cyril genellikle keşiş-keşiş kılığına tasvir. yeminler o özellikle titizlik aldı - şema. Ne zaman Cyril sadece manastır kıyafetle görüntülenen iki kardeş-eğitimcileri birlikte yazma. aziz rütbesi gibi, bir fil ve dini elbiseler yazılır simgeler vardır. Daima aziz elinde Slav alfabesi veya açık kitabın çoğu zaman ya kaydırma olan Yuhanna İncili ilk satır yazmaktan. Cyril 42 yaşında olmak, vefat etti. O yaşta hakkında Modern geleneğinde o tasvir edilir. Antik Slav koruyucu melek Aziz Kiril birkaç hayatta kalan simgeler üzerinde sakal sonunda çatallı oldukça uzun olan yaşlı bir adam olarak görünür.

Aziz'in gün

Rus Ortodoks Kilisesi, Tüm Rusya kutsal Patrik Primat, Kirill bu adı onun manastır yeminler aldı. Yeni ad, yeni bir hayat, münzevi, köle bambaşka ideolojik ilkeler geçmişin feragat işareti olarak adlandırılır ve kullanmaya başlıyoruz. Bu durumda, manastırda gelecek hierarch azizi bir eğitimci Slavlar Aziz Cyril oldu. Moskova Patriği onun koruyucu azizi onurlandıran bir örnek göstermektedir. Hıristiyan Canon göre, onun Angel gün komünyon alınacak emin. 24 Mayıs Ortodoks dünyanın Slav Yazma ve Kültür şöleni kutluyor. aziz adanmış mümkün olduğu kadar tapınakta onun azizi, Patrik Kirill zorunlu Liturjisi, gününde. Ayrıca, o gerçekten onun koruyucu aziz onurlandırmak istiyorsa, Kiril adını taşıyan inanmaktadır herkes kamu ibadet katılmak ya da en azından bir mum yakmak için tapınağa gitmek için bu güne kadar olduğunu.

manevi konuşma

Ne olursa olsun insanlar inanın olsun ya da olmasın, manevi dünyasının yasalardır. Bir benzetme fizik yasalarına çizilebilir. insanlar Newton'un yasaları ve yerçekimi ivmesinin sabitler duymamıştı bile, evrensel çekim davranır ve onları acı olabilir ihmal. Metafizik dünyası hala sürece gerekli olduğu kadar kilisenin bin yıllık deneyim dinlemek, onların araştırmacı ve kaşifler bekliyor. kutsal yaygın olarak adlandırılan dua hitap. inananların ve evde yararlanabilirler dini kullanım için kanonik dualar vardır. iletişim dua. İskenderiye Hristiyanların Cyril tüm doğruluk ve takva korunmasında asistan olarak adlandırılır. inanç Koruma ve yayma vaaz olmadan imkansızdır. hoparlörün başarısı yetenek, kapsamlı eğitim ve özveri dayalı. Kilisenin akılda Yani Aziz Cyril aydınlanmaya giden bütün adayları için sağlanan - bir koruyucu melek. Eşit üstün gören namaz milletler arasında kardeşçe çekişme aşılması ve babalarımızın ve geleneklerin geleneklerini koruyarak yardım verilmesi talebini ifade etmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.