Haber ve ToplumDoğa

Orman Fare - o bir hayvan içindir?

orta boy farelerin Bu tür. Onlar kek biraz daha büyüktür. 70 ila 100 mm arasında ortalama vücut uzunluğu, kuyruk daha bazen büyük ölçüde aynıdır, ve. Kafa oldukça büyük gözleri olan büyük, sivri namlu gövdesine oranla. Kulaklar (en fazla 22 mm) uzunluğunda, perdeli yuvarlanır. Bunlar namlu yan tarafına bitişik olan ve bazen sadece göze ulaşmaz, aynı zamanda onları kapatın. Arka bacaklar dar ayak ile oldukça uzun. pençeleri çok keskindir.

Yumuşak kürk arkasında. Temel olarak, üst kahverengi tonları farenin gövde. kürk sarı veya kırmızı tonlar bireyler olmasına rağmen. Genç İçin loş ve dağınık renginden daha bir karakter daha var. Onların karın beyazımsı. göğsüne ön ayaklarında arasındaki inme bir leke yoktur.

Nerede uzun kulakları ile küçük kemirgen yapar?

ahşap fare Rusya, Ukrayna, Kuzey Amerika, Asya, Pakistan yaşıyor. O göletler olmadan açık step alanlarda yaşamayı tercih eder. onun yerli ev için dağlarda veya ovalarda yanı sıra kirişler, çalılar ve nehir vadileri üzerinde bir orman haline gelir. bazen iğne yapraklı ormanlarda, hatta ağaçsız bulunabilir. outbuildings adamın yanına yerleşmek Can, çoğu durumda, kış aylarında görülür.

tayın

ahşap fare yediği? diyetin ana bileşenleri ağaçların tohumlarını kabul edilir. meyveler, böcekler ve yeşil bitkiler - gıda tercihleri arasında ikinci sırada. Stoklar hayvan oyuklarda yapar ve oyuklar ve ağaçlar çok köklerde bulgulanmamıştır.

Habitat ve üreme kemirgen

fareler özellikle geceleri ve alaca aktiftir. Onlar yeterince yüksek bulunduğu çukurlarda yerleşmek için tercih ediyorum. Ama çoğu zaman onlar uçurumlar doğru sarkan taşların altında ağaçlar, düşmüş gövdelerinde, köklerinin altında yaşarlar. Özellikle derin delik kazmak yok ve karmaşık yeraltı mezarları, yumurtlamak için sadece birkaç kamera ve iki ya da üç çıkışı oluşturmaz.

fare sayısı iklim parametrelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bir yıl 4-5 kata kadar üreyebilir. kış uykusu yalan değil.

Zararlı veya yardımcısı?

Ahşap fare doğal yaprak döken ağaçlar yeniden başlamasını ve ağaçlandırma hem zarar verir. Bu kemirgen tohum kayın, ıhlamur, akçaağaç tamamen yok kaydedildi. Onlar ekilmiş tohum tarımsal tarlaları zarar, zarar filizlenmiş yiyin. bir rol - Yine farelerde bu tip varlığının bir pozitif yönü vardır gıda zinciri. Basitçe onlarsız, özellikle kış aylarında, yaşamak mümkün olmaz yırtıcı kuşlar, yılanlar ve hatta kirpiler.

Fare maddeleri, tularemi, yılancık enfeksiyonlar, paratifo ve diğerleri gibi hastalıkların bir ahşap taşıyıcıdır.

benzer türler

Gönderen ev faresi orman farklılık üst kesici diş karanfil arka tarafında yok. Eğer bir fare Baby ile karşılaştırmak ise kabul türlerin temsilcileri çok daha büyüktür. orman olduğu gibi Asya'da, hiçbir beyaz göbek yoktur. kereste, çok daha kıyasla, aynı fare madencilik.

Coğrafi değişiklikler ve alttür

Çevre harici fare görünüş ve renk bağlı biraz farklılık gösterebilir. kemirgenler daha çok sayıda görünen göğüs üzerinde parlak ve sarı yama - güneye doğru onlar boyut, renk daha büyük hale gelir. Bu arada, özellikle dağ hayvanlarda artış ve bu noktada büyüklüğü.

ağırlıklı olarak koyu renk İsveç ile ve ortalama Urallar orman fareye başlayarak. Zaten Urallarda daha donuk renkler temsilcileri karşılayabilir. kırmızı - Ukrayna Güneyde ve Kırım'da yün hafif bir gölge, Kafkasya ile bir fare hakimdir.

Son olarak, küçük

Artık bir ahşap fare kim bildiğinizden, bizim makalede onun bir fotoğrafını görüyoruz. o yaşadığı yeri de insanları zarar verir, ne o ne yiyor, anlatılır. Bu bilgiler sizin için yararlı olmuştur umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.