Haber ve ToplumDoğa

Swift - cennet arkadaşları onların kanatları sıcak hava taşıyan

"Hava Çocuklar", "göksel aslar", "hava öncüleri" - kırlangıçlarını birçok farklı isimlerdir. Swift - havada akrobatik bir yıldız. Onlar büyük bir paket yüzlerce gidip şaşırtıcı çeviklik ile bir kasırga gibi gökyüzünde acele edildiğinde Swifts uçuş izlemek çok heyecan verici. Teorik hesaplamalar o uçuş Swift Mükemmel göstermektedir.

Göksel as, ek olarak, eşsiz mimarıdır. Doğa bu harika kuşlar benzersiz donatılmış bulunuyor tükürük bezleri. tükürük bezleri izole edilir Sıvı, protein bir çok içerir. Havada bu beton proteinin bileşime dönüşür. Swift - Bize sakini şehirlere en tanıdık. O anında yuva için yapı malzemesi toplayan, kavak kabartmak, kağıt artıkları, tükürük ile hava çöp yapıştırıcı hepsi başka yükselen rüzgar yakalar ve saçak altında tavan arasında bir yerlerde bir fincan şeklindeki konut inşa eder. Her evin yaratıcı ve ayrı ayrı tasarlanmış tüylü ailesini oluşturur.

bacakları kısa ve hatta dalları üzerinde oturan için uygun değildir, çünkü Swift Kuş nadiren katı yeryüzüne iner. Yerde duran, fırsat mahrum hızlı kanat yeterli inme uçmak için yapmak. Ama çok kolay yukarıdan dünyayı görmek için merakla sarp kaya veya taş duvar ve yüksek bina için pençelerini yakalayabilirsiniz.

Neden Swift habercisi hava denir ve neyi Swift ev beslemek için? Swift , "havadan plankton" güçlendirilmiş küçük böcekleri ve hava sıcak ve kuvvetli rüzgara yükselir onların larvalarını, yani. Atmosferik akımları keskin güneşte ısıtılan yukarı yükselir. Mote şekillendirme, rüzgarın kuvvetini dayanacak ve hava yoluyla uçamaz plankton. Bu doğal özellik Swifts için hayati önem taşımaktadır. Onların hayat her zaman hava ve bağlıdır rüzgar gücü. Hiç rüzgar, siyah hızlı sakin olduğunda. En kısa sürede rüzgar estikçe, yağmur bulutları taşıyan kuşlar çarpıntı ve havada inanılmaz tuzlu kraker yazmaya başlar. Bunu gören insanlar hemen bu kırlangıçlarını onlar yağmur delalet anlıyoruz.

Soğuk havalarda, kırlangıçlarını güney ülkelerinden dönmedi. Tüm yirmi yedi - Hava bağlı bazen uçuş bazen sadece on sekiz gün ve sürer. Martins geldi eğer kanatları uçar ve sıcak istikrarlı hava nedeniyle Fakat, insanlar, sevinin. Ve bir sır değil. Onlar yolda yiyecek gerektiğinden Sadece onlar, siklon hareketi tutarak yuva üzerinde uçarlar. Böcekler sadece kırlangıçlarını ısı ve karşı güçlü rüzgarlar arasındaki uçuş yolunu seçmiş, böylece sıcak havalarda çoğalmaya başlar.

Hemen karmaşık ve uzun uçuşun yuvalama sitesi Swift kalanı sadece bir gün geri dönersek, ve yuva yeniden oluşturma veya yeni inşa etmeye başlar. yeniden yerleşim yaklaşık bir hafta sürer. Yeni yuva yumurta seferde koyulur. yavrular kaldırın, kırlangıçlarını yine uzak Afrika'da kış için toplamak ekvatoru geçtikten ve onların ayrılma zamanı hava koşullarında değişiklikler ile ilişkili olduğu bağlıdır olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.