Sanat ve EğlenceSanat

Başlayanlar için Şekil step kalem ana sınıfı

Bozkır peyzaj - orman expanses olmadan sınırsız ovaları resmi. Sadece küçük çalılar burada yalnız ve orada dur. Bozkır onun sonsuz, ihtişam ve güzelliği ile çekiyor. O sevmemek imkansız, hayran olmamak mümkün değil.

Birçok sanatçı heybet ve manzara çeşitliliği ilham bulabilirsiniz. Bozkır yılın herhangi bir zamanda iyidir, ama o, gizemli ve büyüleyici erken ilkbaharda özel bir şey vardır: Kar hala vardır ve bazı yerlerde zaten çiçek yumrukladı var. Yaz aylarında step sarı-yeşil halı ile kaplı ve kış aylarında olduğu - kar beyaz ve soğuk buz. Şekil Bozkır kalem yılın herhangi bir zamanında görüntüleyebilir.

ana sınıfı nasıl analiz Bozkır çizmek için kalem. Daha sonra görüntünün talebi üzerine, sen suluboya veya dekore edebilirsiniz balmumu pastel boya.

Şekil step (kalem) belirli kurallara uyumu gerektirir.

yatay çizimler için gereksinimler

görüntü görsel gökleri biter ve yeryüzü nerede başladığını çalışan ufuk çizgisini takip edilmelidir. Doğada hiçbir düz çizgiler vardır gibi, peyzaj çizimleri içine çizim kaçınmalıdır. uzayın derinliğini vurgulamak için, sanatçılar havadan bakış açısı kullanın: Ön plan detaylarda açıkça çizilmiş ve arka planda edilir - bulanık. imkansız bir hava perspektif olmadan Şekil step kalem. Derin konular da soluk renkleri kullanarak ve tonları yumuşatma erteleyin.

Ne pişirmek gerekir?

 • Kağıt kalın tabaka (yatay kullanılabilir).
 • farklı iletim tonları için yumuşaklık farklı derecelerde birçok kalem (daha yumuşak bir kalem kullanmak için) - 2B, 4B ve 6B, K (bir kurşun kalem baskı ayarlayarak tüm çizebilir) yeterli olacaktır.
 • Silgi.
 • kumaş küçük bir parça gölgeleme (tercihen süet).
 • Makyaj fırçaları, ayrıca gölgeleme için.

Şekil step kalem (aşamaları)

 1. Hazırlayın ve gerekli tüm malzemeleri koyun.
 2. , Bileşim karar nerede ve ne çekme elemanları tabaka üzerine yerleştirilen nasıl düşünün.
 3. bir kağıt üzerinde ufku işaretleyin.
 4. geri ondan birkaç santimetre Stepping aşağıda başka çizgi çizin. Elde edilen bant arka plandır.
 5. çok katmanlı ufuk gölge üzerindeki boşluk gökyüzü (yatay katman 1 ve katman 2 çapraz) bir sesi yaratmak için.
 6. parmağında oynattığını yumuşak bir bezle Gölgelendirme ovmak. Bir düzgün pürüzsüz sesi almalıdır. Bu hafif olmalıdır ufuk tonuna yakın unutmayın.
 7. Gerekirse, başka 2 gölgeleme katman ekleyip tekrar ovmak - hepsi ulaşmak istediğiniz etkiye bağlıdır. daha gölgeleme, koyu ve daha üniform tonu olacaktır.
 8. Silgi işareti bulutlar. çevrelerindeki uzay ve gölgeleme leke fırçaları karartmak. bulutlar resmin ana konusu olmadığından, onlara odaklanmak gerekmez. manzara bulutlar yeterli ipucu için.

Arka plan bulanık çizgiler step elemanları geçerli olduğunu olarak - bir düşük çalı ya da küçük bir tepe olabilir. Çim veya çiçekler ayrıntıları çekmeden, vuruş boya.

Kalın çim ön plan dolgu satırların Geniş bant (çimen bazı bıçak bu ön planda olarak görülebilir olmalıdır).

Şekil Bozkır (kurşun kalem) hazır hale gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.