Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiir "Autumn" Karamzina N. M. analizi

Nikolay Mihaylovich Karamzin Rus duygusallığın aktif bir sosyal ve edebi figür, gazeteci, tarihçi, baş olarak da bilinir. Onun seyahat notları ve ilginç hikayeleri yerli literatürde hatırlanır, ama birkaç adam da çok yetenekli şair olduğunu biliyoruz. Nikolai Mihayloviç Avrupa duygusallığın büyüdü ve bu gerçeğin çalışmalarıyla ilgili yardım ancak yansıtmıyor olabilir. Analiz şiir Karamzina yalnızca bu doğrular "Sonbahar".

Genç yaşlardan itibaren yazar, Fransızca ve Almanca edebiyatının düşkündü içtenlikle nasılsa bu alanda kendilerini kanıtlamak için umut, fakat maalesef, kader başka türlü karar. Baba'nın arzusunu uyarak Nikolai Mihayloviç ilk askeri çalışır ve ardından bir siyasi kariyer inşa. çocukluk hayalini gerçekleştirmek ve o 1789 yılında Avrupa'yı ziyaret başardı belirleyin. Cenevre'deki yazılı Karamzin şiir "Sonbahar", bu süre Nikolai Mihayloviç'le çalışmalarında çok verimliydi. 1789 yılında felsefe hafif bir dokunuşla eserlerin duygusal dizi yazdı. seyahat notları - Ayrıca, Rus edebiyatı henüz başka türün haberdar oldu.

Şiirin analizi "Sonbahar" Karamzin bu çalışma tanımlayıcı olduğunu göstermektedir. Yazar Avrupa doğası hakkında görüşmelerin gerçi ama onun ormanlar ve çayırlar için aile ve arkadaşlar ile bir paralellik kurmaya çalışıyor. Şiirin başlangıcı çok karanlık ve kasvetli. Dubrava, kuşlar şarkı duymak daha sıcak iklimlerde son kapalı uçamaz şairin mutlu gözler, soğuk rüzgarı esiyor sarı yapraklar parçalamakla değil kaz, gri sis sessiz vadi savurduğu,. Benzer bir örüntü bir yazar değil, aynı zamanda pasör yabancıya üzerinde sadece kasvetten ve üzüntü çağrıştırıyor ve bu şaşırtıcı değildir.

Şiirin analizi "Sonbahar" Karamzin tüm renkler sanatsal umutsuzluk ve çaresizlik dolu yazarın resmini, boyalı görmenizi sağlar. bu biraz zaman alır ve bahar gelecektir çünkü şair bilinmeyen bir yabancıyla görüşme taşır, o kasvetli manzara rağmen umutsuzluğa, doğa yenilenir, bütün hayat buluyor değil çağırdı, kuşlar şarkı. Nikolai Mihayloviç döngüsel yaşam, her şey onun içinde tekrarlanır olduğunu okuyucularına hatırlatıyor. sonbahar bembeyaz örtünün arazi koruyacak kış geliyor sırasında, daha sonra düğün kıyafetleri her şeyi koyacağız son kar ve bahar geliyor, geliyor.

karşılaştırmak için yazılmış Nikolay Karamzin "Güz" mevsimlerin değişimini insan yaşamı ile. insanlar, güzel güç ve enerji dolu olduğunda Bahar, ergenlik çok benzer. Yaz zaten onların çalışmalarının ilk meyvelerini alabilirsiniz olgunluk ile karşılaştırılır. Sonbahar - bu kış, geri bakmak ve onların hatalarını gerçekleştirilmesi için gerekli olabilecek, yaşlılık ilk belirtisidir - bu yaşlılık ve yaşam sonu. Şiirin analizi "Sonbahar" Karamzin doğa güncellenebilir, sonra kişi, böyle bir olasılık yoksun olduğunu vurgular. Hatta ilkbaharda yaşlı, kışın soğuğunu hissedeceksiniz.

Nikolay Mihayloviç eserlerinin detaylı bir çalışma onların alışılmadık şekli kutlarız sonra bile Doğu edebiyatının asla düşkün. Nedeniyle felsefi anlam ve özel boyut dörtlük ayetlere çok benzeyen Japon haiku.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.