ÇirkinlikKendin yap

Elleriyle Uydu çanağı

Eğer uydu TV tadını çıkarmak istiyorum ve büyük çaplı anten sen göze alamaz satın alırsanız, o zaman bu makalede yardımcı olacaktır. Bu bir nasıl için çeşitli seçenekler açıklanmıştır uydu anteni elleriyle ve belki bazı optimum çözümü verir.

Uydu TV için bir parabolik antene inşasına alınıyor, dikkate dönüştürücü irradiator ve parametrelerin bir kısmını almak gerekir. Bir matris veya bir ızgara ve kaplamalı üzerinde vykleyki kullanılarak: imalatı için iki seçenek vardır bakır tel. Orijin, ikinci olarak, imalatı esnasında şeklin kolayca kontrol sağlar - daha küçük bir kütleye ve boşluk vardır.

anten karakterize parametreler çapı, yansıtıcı anten (sözde odaklı arasındaki en kısa mesafe olan odak uzunluğu), ayna derinliği ve ayna düzlemine göre uzandığı açıklık açısı.

bu değerler, anten parametreleri, daha sonra milimetrik kağıt üzerine aktarılır hesaplanır ile, bir parabol oluştururlar. Bu çelik sac üzerine yapıştırılmış olması gerekir, kalınlığı beş milimetre, ve drene olması gerekir. Bu yüzden bıçağı çıkıyor ve sonra yatağı ve çubuk bulmalıyız. Nedenle, çubuğun yarı çapına eşit olan bir mesafe ile bıçak kısaltmak ve buraya kaynak gereklidir. elleriyle uydu anteni almak için, çelik çubuğun (sekiz ila on milimetre çap) yapılmış bir çerçeve kaynakla imal edilecek. Kaburga bir bıçak saçmak zorunda yatak üst çerçeve içine kaynak yapılmıştır.

Çerçeve anten düz zemin üzerine monte edilmelidir. Bunu merkezinde dikey olarak monte edilmiş tüp taşıyan. çapı ve kalınlığı eşit gelecek parabolik anten biraz daha büyük olan yatak diski, sabitlenmesinden sonra, bıçak sokulur. Kalın beton ve çerçeveye uygulanmıştır. Elde edilen matris, üç ila beş gün boyunca kurutulmuştur.

süreç vykleyki alınıyor, ellerinizle uydu anteni çeşitli şekillerde yapılır. görevi kolaylaştırmak için, ürün (altı ila sekiz) sektörlere bölünmelidir. reflektörün dayanıklılığı için kalınlığını arttırmak ve çelik telden yapılmış radyal kaburga, takviye etmek gereklidir. vykleyki parabolik anten için kullanılır ve fiberglas şeritler halinde kesilir epoksi yapıştırıcı. Birinci motor yağı bir matrise uygulanmaktadır. Yıkama boru yerleştirilir. O reflektörün yüksekliğinin kalınlığına eşit bir çamaşır makinesi, koydu. Daha sonra, reçine katmanı uygulanır ve hava kabarcıklarının bertaraf edilmesi düzleştirilmelidir cam parçaları,. Reflektör, alüminyum folyo ile üzerine yapıştırmak.

uydu anteni kendi ellerinizle oluşturulduğunda bir iletken yüzey oluşturulurken, başka bir seçenek kullanabilirsiniz. bir baz metal tozunu kapsamaktadır çanak antenin yansıtıcı yüzey uygulanan ne boya için. Örneğin, Gümüş Balık. Yansıtıcı kalınlığı arzu edilen boyutu oluşmuş olması, bu somun ile sabitlenir.

kartonpiyer yapılmış bir anten yaratma seçeneği yoktur, kâğıt içinde dolgu maddesi olarak kullanıldığında, bir kıyma makinesi içinden geçirilmiştir. Için bunları ilave edilir yapıştırıcı matriks kompozisyonu uygulanır.

Eğer projede yaşam uygulamasını almadan önce - ellerinizle uydu anteni, onun iş birkaç etkileyen faktörleri dikkate almalıdır. ürünün çalışma binanın alt zemin müdahale edebilir sonra beton, betonarme metal çubuklar, pencere ile donatılmıştır.

Bira kutularından, kapalı anten, bakır kablodan: ellerinizle anteni üretimi için farklı olasılık vardır. Ve mevcut fabrika uydu çanağı kullanabilir ve kendi uydu çanağı olmak için bu yayına ekleyebilir.

kağıt mücevher yapıştırıcı bant A4 yaprak ve içbükey kenar boşluğu koydu. Kaba kesme doku parçaları kendi ayna şeklinde 5 anten. Her seferinde, bir tabağa empoze yapıştırıcı yağlamak. yapıştırıcı ile muamele çerçevenin alınması üzerine, bir gün mutfak folyo koydu. arka tarafta tekrar bez tutkal. Plastik dönüştürücü uygun bir su borusu için. Ayna anten düşük tabaka kalınlığı, mürekkep kartuşunu kapsamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.