Haber ve ToplumÜnlüler

Oleg Deripaska. Biyografi. Kişisel yaşam

Olega Deripasku alüminyum kralı biliyorum ve en zengin insanlar Rusya'da değil, aynı zamanda dünya çapında sadece biri. orada almalarını sağlamıştır yaşadığı hayatın ve nasıl ne tür kişinin bu tür, bu makalede ele alınacak olması.

Erken kariyer

Adını hep ülkenin en zengin insanlar arasında listelenir ve 2008 yılında hatta listeyi açtı Oleg Deripaska, Gorki bölgesinde bulunan Dzerzhinsk kentindeki 2 Ocak 1968 yılında doğdu. 1985 yılında Fizik Moskova Devlet Üniversitesi, Fakültesi girdi. Orduda görev yapmak üzere çalışmalarını kesintiye uğratır, ama sonra iş yapma paralel, liseden mezun. denilen o göreve başladı ettiği şirket, "Askeri yatırım ve ticaret şirketi." Oleg Deripaska onu CFO düzenlenen. Bazı kaynaklarda burası, bu bağlantı kurmak yardımcı gelecekte önemli bir başarı elde ettiğini söyleyebiliriz. Öyle ya da böyle, ama 1992 yılında şirket "Rosalyuminprodukt" genel müdürü oldu ve aynı yıl, başka iki alüminyum şirketleri kaydeder - Krasnoyarsk ve Samara. Üniversite Deripaska Oleg Vladimirovich de O'nun çalışmalar sadece 1993 yılında mezun oldu.

ikinci eğitim

mezuniyet Oleg Deripaska sonra aktif özelleştirme sürecini Sayan Alüminyum Fabrikası desteklemiştir. Ve o Kasım 1994 yılında SAZ genel müdürü sandalye aldı. Bunu takiben, şimdi olarak bilinen Milli Ekonomi Moskova Enstitüsü uygulanan Milli Ekonomi Akademisi. İkinci eğitim raporları, eski başbakan Oleg Soskovets göre elde etmesini tavsiye etti. Diploma Oleg Deripaska 1996 aldı.

JSCB "Sayan"

Hakasya topraklarında o zaman en büyüğü - Bir yıl önce, 1995 yılında, yani SAZ bankası "Sayany" hisselerini satın aldı. Bu Oleg Vladimiroviç onun yönetim kuruluna girmek izin verdi. Bir yıl sonra, sadece mezuniyetten sonra, Deripaska banka iflas ilan edildi sağlamak için çabalar sarf etmiştir.

politika

1995-1996 gg., Anlatılan olaylara ek olarak Deripaska göstermeye başladı siyasette artan ilgi ile işaretlendi. Oleg 1995 yılında Devlet Duması seçimleri sırasında parasal yardım Liberal Demokrat Parti sağladı. Ve o, Hakasya Alekseya Lebedya desteklenen cumhuriyetin başkanlığı görevi yaptığı seçim katkıda bulunmuştur. zaferinden sonra geçen SAZ bazı hükümet yetkililerinin çalışanların listesine dahil.

rakipleri atmayı

Sayan Alüminyum Fabrikası kişisel kariyer Oleg Vladimirovich yanı sıra oldukça başarılı geliştirdi. Örneğin, 1997 yılı sonuna kadar, o bir ek bunların yerine, bitkinin diğer büyük ortakların kurtuldum hisse sorunu. Bu durumda, hisselerin önemli bir bölümü o sahipliğini devlet transfer oldu. küskün ortaklar işlerinin bu dönüş ile uzlaşmak olamazdı çünkü pasta divvying rekabet onu kurtaracak Bu adım, bu riskli bir girişim oldu. Kendilerini korumak için, Oleg Deripaska korumaları eşliğinde zırhlı bir araba binmek başladı.

işletmeler Genişleyen

Oleg Vladimiroviç önemli satın alma işaretli için 1998 oldu - "Samara Metalurji Şirketi" Satın aldığı Yeniden yapılanma ve iş kayıpları kendi ayakları üzerinde şirket koymak yardımcı olmuştur. Ancak, teknik olarak hala iflas ilan etti ve ardından "Sameko" temelinde yeni açılan Samara Metalurji Fabrikası. Şirketin Gelişimi üretimi istikrarlı bir şekilde arttı, başarılı oldu. Biraz sonra Deripaska dostane ilişkiler kurdu kiminle Samara Konstantin Titov valisi, "Aviacor" elde etmek ona yardım etti. Bu firmanın kez havacılık alanında önde gelen devlet biriydi, ama satın alma süresi harabe eşiğinde idi.

alüminyum imparatorluğu

1999 yılında Oleg şirketin başkanı gerçekleşti "Sibirya Alüminyum." Bir yıl sonra, o Roman Abramovich ile etkin işbirliği başladı. İki işadamları Deripaska CEO yere gitti ki "Rus Alüminyum" kaydedildi sonucu ile, holdingimizde da varlıklarının bir bölümünün katıldı. 2001 bütün Oleg aktif ülke genelinde alüminyum şirketlerin hisselerini satın taahhüt edilmiştir. dokuzdan fazla fabrikaların kontrolü altında böylece alarak, o antitröst kısıtlamaları aşmak amacıyla, iş yeniden yapılandırmaya karar verdi. Sonunda, onların altı bağımsız şirketler bazında oluşturulmuştur.

Abramoviç ile ortaklaşa tamamlanması

Şirket Deripaska başkanlığında "Sibirya Alüminyum", 2001 yılında oldu "Temel Unsuru" adını almıştır. Bir yıl sonra Abramoviç "Ruspromavto" hissesini satın aldı ve 2004 yılına - yarısı "Rusal" hisselerinin. Böylece, "Sibal" GAZ sahibi oldu ve ortaklıklar Deripaska ve Roman Abramovich sona erdi.

Otomotiv iş geliştirme

girişimci O andan itibaren Deripaska otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Gorki Otomobil Fabrikası çeşitli şirketlere etrafında birleşmeye başladı. Tüm kamu kurum "Rus Makineleri" içine gelecekte dahil yaklaşık iki düzine şirketleri, toplandı. Otomobil endüstrisinde Deripaska hızla uluslararası düzeye ulaşmıştır ve neredeyse Magna International büyük bir hissesini satın - otomotiv bileşenlerinin Dünyanın en büyük Kanadalı üreticisi. Varlıklar sonunda Amerikalılar dışarı aldım, ama "RUSMASH" hâlâ niyetlerini vazgeçmek niyetinde olmadığını söyledi. Buna ek olarak, Deripaska bazı yabancı otomobil üretimi için lisans edinilen ve tam İngiliz LDV Holdings Otomobil Fabrikası itfa almıştı.

siyaset Dön

Mayıs 2005 Oleg Deripaska Devlet Duması aday olma niyetini açıkladı gerçeğiyle kutlandı. Basın bile o valinin sandalyeyi işgal gittiğini yazdı. Ancak söylentiler yanlış olduğunu kanıtladı, ve herhangi bir işlem bu konuda Oleg Vladimirovich içinde alınmıştır.

Birleşme "Rusal"

iş Deripaska genişletmek için önemli bir adım diye Viktor Vekselberg, birleşme tarihinde "Sibirya-Urallar Alüminyum Şirketi" başlığı ile mutabık 2006 yılında yapılmıştır. Sonuç olarak, "Rusal" Şimdi, ilave olarak, anlaşma İsviçreli şirket Glencore katıldı bununla varlıklarını birleştirdi. Kombine şirketin üçte ikisi Deripaska gitti ve şirketin yıllık cirosu 12 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yağ iş girme girişimi

2007 yılından bu yana, Deripaska petrol şirketi "RussNeft" ele geçirmek için başarısız girişimlerde bulunulmuştur. Aslında şirketin başkanı vergi kaçakçılığı için o şirketin kurtulmak ve iş dışarı çıkmak istediğini sonuçla bir ceza davası olmasıydı. Anlaşma satışı için anlaşmaya varıldı ve anlaşma zaten neredeyse tamamlandı. Ancak, "RussNeft" hisse tutuklandı ve Federal Anti-tekel Servisi işlemin gerçekleşmesine izin vermedi. Sonuç olarak, Deripaska eski sahibini elinde şirketin 2010 kontrolünde döndü.

Durum Deripaska

Oleg Vladimirovich devlet efsanevi günü. 2008 yılında, dünya hesabına en zengin Rusya'da erkek ve 9 olarak tanındı. Ardından, Forbes dergisi $ 28 milyar yaptığı varlıklarını tahmin. kimin biyografi küresel kriz sırasında ciddi katlanmış ve hızlı dinamikleriyle doludur Oleg Deripaska, kendi fonlarının çoğunu kaybetmiştir. Bu nedenle, sonra durumunun değerlendirilmesi anlamlı farklılık gösterdi. 3.5 ila 16,8 milyar dolar - Basın eskisinden çok daha mütevazı miktarda denir.

suç

90 herhangi işadamı gibi, Deripaska yakından suç örgütleri ile ilişkili bir işadamı olarak tanınıyor. Ancak, hiç masraf Rusya'da kendisine karşı getirildi. Ancak, o kadar uzun zaman önce yerel yetkililer Rus mafya ve desteklemekle suçluyor İspanya'da olay oldu para aklama 4 milyon Euro tutarında. vaka sonra o başarıyla örtbas göründü Rus savcılık, teslim edildi.

sadaka

Deripaska masrafları kendisine ait içeren Rusya'da büyük hayır kurumları birinin sahibi, "Ücretsiz durum" dir. Bugüne kadar, Vakfı 10 milyardan fazla ruble harcandı hangi 500'den fazla programları gerçekleştirdi.

Kişisel yaşam

Oleg Deripaska ve onun kadınlar - özel bir şey olduğu için, ait kitabın en ilginç parçası değildir. Aslında, biz Oleg yakın tek bayan, biliyorum. Adının Pauline - Oleg Deripaska eşidir. Diğer işadamı metresi hakkında güvenilir bilgi mevcut değildir. Evlilik Pauline 2001 yılında gerçekleşti. Ve o eski başbakan kızı Valentin Yumashev, bu ittifak bir yakınlıkla Deripaska Oleg Vladimiroviç. karısının gerçek ismi, yani - Yumashev. Bunlar iki iş ortaklıkları zamanlarında Roman Abramovich resepsiyonunda buluştu. Oleg-hukuk sonradan Boris Yeltsin kızı ile evliliği sözleşmeli. Bu nedenle, Oleg ve geç eski cumhurbaşkanının ailesinin aile - Oleg yakınları. Deripaska bir kez nedeniyle Aleksandrom Mamutom ile olan ilişkisi için Pauline gelen boşanma üzerinde skandalı gömüldü. Ancak çift tüm bu söylentileri yalanladı. oğul - Şu anda, çocukların 2001 doğumlu Oleg Deripaska, Peter, büyüyorlar. Ve kızı Meryem, iki yıl sonra doğmuş. Bazen medyada üzere sorular yöneltti neyi Deripaska Oleg Vladimiroviç gerçek adı. Asıl adı ise ve orada Deripaska. Bu "dövmek", "kazımak için" anlamına eski Rus kelime "derebenitsya" gelmektedir. Buna ek olarak, onlar devedikeni dikenlerini Ukrayna topraklarında denir. Daha sonra onlar zengin köylüler-yumruklarını verildi kolektif çiftlik için bir kelime takma karıştırıcılar, olarak görev yaptı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.