Kanunİnternet Hukuku

Yerel öz yönetim ve elementlerin yapısı

Yerel yönetimler referandumlar, seçimler ve gönüllü sivil ifadenin diğer şekillerde ile belli bir bölgede sakinleri seçilen mevzuatına göre, seçici ve. seçilmiş hükümet ile birlikte Nüfus yerel, bölgesel öneme sahip çeşitli sorunları çözer.

Yerel özyönetim sistemi bu organların temsilcileri belediyelere (köy, köyler, ilçe merkezleri, şehirler, bölgeler, vs.) vatandaşlar tarafından seçildiler yani, vatandaşların ve yerel yönetim birincil kurumlar ve organlar kendilerini içindedir - İkincil. Yani insanlar köy idaresi başkanı seçerler eğer, o da vatandaşların görüşüne göre, atanan görevleri ile baş edemiyor, yasalara aykırı herhangi bir fiili gerçekleştiren yasaları çiğnedikleri, seçmen resmi görevinden çıkarın ve daha uygun ile değiştirmek isteme hakkına sahip aday.

yapı yerel özyönetim aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır:
Belediye oluşturduğu baş •;
• Yerel yönetim icra organı;
• Kontrol gövdesinin belediye;
idari tüzüğünde ve deliklerin • Diğer çalışma personel bölümler, yerel sorunlarla başa çıkma yetkisine sahiptirler.

Bu yapı içinde zorunlu temsili bir gövde, belediyeler ve yerel uygulama kafaları. Bunların icra faaliyetleri ile ilgili yetki ve son başvuru tarihleri, hesap verebilirlik, yerel yönetimlerin hesap, diğer organizasyonel konular ve sorunlar günlük birimleri hakkında bilgiler belediye tüzüklerinde kaydedildi ve onları düzenlenmelidir. temsilci organlarının isimleri, belediye başkanlarının yanı sıra yürütme ve idari işlevlerden sorumlu yerel idari personel başkanları, yerel gelenekler, tarih ve diğer faktörlere bağlı olarak, Rusya Federasyonu konunun yasa belirler.

herhangi bir değişiklik gerçek belediye tüzükte yapılırsa yerel özyönetim yapısı, değiştirilebilir. belediye yetkilileri temsilcisi görev süresini sona erecek zaman değişiklik bu kararın yapıldığını, yürürlüğe girecek.

Yerel yönetimler belediyeler ve yerel gelirlerinden alınan finanse fonların bir bütçe bulunmaktadır. Bütün bu iyi derneğin bağlı makaleleri ve diğer yasal enstrümanlar, yerel yönetimlerin faaliyetlerini düzenleyen hükümleri belgelenmiştir.

Yürürlükteki yasalara göre, yerel yönetim yapısı, kendi halkı ve yerel yönetimleri seçilmiş olanlar tarafından seçilen temsilcilerden oluşur. Hükümet yetkilileri ve devlet gücüyle uğraşan kuruluşlar arasında bazı benzerlikler vardır. Ve bu ve diğer hukuk, güçlerin bir takım tarafından verilen makamların temsilcileri, bazı zorlayıcı önlemlerle bu performans sağlamak için, bağlayıcı yasal düzenlemeler, konu hakkına sahiptir. Bu benzerlik bu cesetlerin insanların kendilerini gücünü temsil gerçeği ile açıklanabilir.

bütün doğal ölçekte, özel yöntemler ile Eyalet düzeyinde - aralarındaki fark, ikinci ise birinci durumda, güç, özellikle belediye seviyesinde uygulanır olmasıdır.

yerel özyönetim yapısı gibi organları değil, aynı zamanda sadece içerir yetkilileri. Bu kişi seçilmiş veya bir iş sözleşmesi (sözleşme) altında çalışan alanına giren konularda ve kurumsal konulardan, yerel yönetimlerin faaliyetlerine ilişkin yürütme ve idari güçler. Yetkililer hükümet yetkilileri inanmıyorum.

yerel yönetim yapısı oluşur temsili organları ve yürütme. Temsili organları - seçildikleri zaman ilgi ve yerel nüfusun ihtiyaçlarının belirlenmesine yapan ve geliştirmek, belediyelerin daha da geliştirilmesi ana hatları yolları vardır. uyguladıklarını planlarını ve hem seçilmiş hem de kalıcıdır yürütme organları, kararlarını.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.