SağlıkKadın sağlığı

Olası nedenleri ve özellikleri: Kadınlarda Kremalı beyaz akıntı

Kadın üreme sistemi iyi yağlanmış bir makinedir. O çocuk doğurma çağındaki boyunca hormonal dalgalanmalar vardır. Vücudun Komple iş her zaman vajinadan salgıları serbest bırakılması eşlik eder. Bu tutarlılık, yapı, boyutu ve bileşimi değiştirebilir. Her kadın bilir ve kremsi zaman ayırt etmek mümkün olmalıdır beyaz akıntı kural olup, bazı durumlarda, bir patolojik süreci göstermektedir.

döngüsünün farklı aşamalarında Karakter salgı

Seçim nelerdir? Sürekli genital sisteminde üretilen bir sır, bu. Vajina yaşayan mukus, epitel hücreleri ve bakteri oluşur. Normal olarak, bunlar lactoflora ve çeşitli hastalıklarda temsilcileridir - patojenler. Varolan denge ihlali iltihabı gelişimi için en önemli ön koşul olarak kabul edilir.

çökeltilerin niteliksel bileşim kadının döngüsü faz bağlı olarak değişebilir. Onun başlangıcı ilk günü aylık göründü kabul edilir. döngüsünün 12. gününe kadar adetin sona ermesinden bu yana bir kadın yetersiz seçim izleyebilirsiniz. genellikle mukoza dokuya sahiptir ve uçuk sarı hemen hemen berrak arasında değişir. Koku ya da tamamen yok veya hafif ekşi. Adet öncesi hep hacim salgısını artırır.

14 gün, kanama miktarı artar. Bu tür değişiklikler yumurtlama dönemi nedeniyle - Zaman olgun yumurta hücresi. Bir kadın bedeninde bu ve önümüzdeki birkaç gün içinde hamilelik için elverişli koşullar yaratır. nemli ortamda daha kolay sperm nihai hedefe ulaşmak için. 16 gün civarında kremsi beyaz deşarj görünür. güven Çakmak gölge vajinal epitelinin ölü elemanlarına tutturulmuş.

Ne normunu olmalıdır?

Kremalı beyaz kokusuz akıntı ve kaşıntı norm vardır. Patolojik formları ayırt etmesine yardımcı olur izole Doktorlar ve diğer özellikleri:

 1. Kısmen belirsiz.
 2. Bir günlük hijyenik kadın bağı üzerindeki görülebilir Sarımsı tonu.
 3. vajinal bölgede yanma ve kaşıntı yokluğu.

yumurtlama öncesinde gizli mukoza tutarlılık olur. Bu tür değişiklikler, östrojen seviyelerinde bir artışa bağlıdır. Bu hormonlar mukus vajinal salgılanmasının artmasına sorumludur. yeniden değişiyor folikülükendisi yumurta yayımlanmasından sonra bir süre, sonra daha yoğun hale. Ayrıca, bunun miktarı azalır. Yine regl salgıları hacmi artar doğru. Bu tür değişiklikler, sağlıklı bir adet döngüsü için tipiktir.

Adet öncesi Beyaz kremsi akıntı

adetin başlangıcından önce gizli yeterince bol olur. Kadın Hastalıkları vücuttaki hormon miktarının azaltılması bu olguyu açıklar. Öte yandan, aşırı salgı salgısı genellikle sağlık sorunu gösterir. Bu nedenle, bir kadın, normal anormal ayırt etmek mümkün olmalıdır.

İlk durumda kremsi izolasyon genital bölgede ekşi koku, kaşıntıyı ve yanma hissi eşlik etti. mukus kan Bazen patoloji sinyal çizgiler. gördüğünüzde bu semptomlar bir jinekolog danışmalısınız. Geçmişin tozlu ziyaretini ertelemek daha iyi değil.

Nasıl yumurtlama tahsisi sonra değiştirilir?

üzerinde Kremalı beyaz lekeler ince ped yumurta foliküllerinin yayınlanmadan önce olduğu olanlardan farklı olabilir. yumurtlamadan sonra mukus, corpus luteum progesteron aktif bir "çalışma" olduğunu belirten, kaim ve kıvamlı bir hale gelir. Genellikle patlama folikülü önce yerinde oluşturulur. Vajinal salgı çok benzer sürüm eşlik eden gebelik olduğunu. Başarıyla yumurtayı döller sonra, progesteron etkisi ile üretilmektedir. Ancak bu durumda, onun konsantrasyonu bebek hamile eskiye göre çok daha fazladır.

Numara salgısı giderek artar ve gebeliğin 16. haftasında konusundaki kritik noktaya ulaşır. Böyle bir özellik genellikle korkutucudur, ama test sonuçları genellikle onun yerine her şeyi koyar. Bir kadın sağlıklı ise, lökosit içeriği 20. 40 20 da normaldir değerleri geçmemelidir. Bu parametreleri aşılması vücutta iltihap başladığını gösterir.

Kalın vajinal salgıları - hastalık habercisi

Kremalı beyaz koku ile deşarj sıklıkla vücuttaki patolojik süreçler göstermektedir. Bu belirti yaygınlığı yaklaşık% 35 ve bazen% 95'lik bir seviyeye ulaşabilir.

gizli doğasını değiştirmek için tüm nedenler geleneksel kategorilere ayrılabilir:

 • Enflamatuar patoloji yakın alan.
 • Hormonal bozukluklar.
 • uzun süreli antibiyotik tedavisinin sonuçları.
 • Sık duş yapma.
 • rahim içi cihazların kullanımı.
 • malignlerle geliştirilmesi.
 • serviks etkileyen Travmatik süreçler.

Ayrıca sır niteliğindeki değişiklikler rahatsız kıyafetler giymek olduğunu neden olur. Bazen bu tür bir belirti mevcut kompozisyon kimyasalların büyük sayıda sabun agresif bir kullanım arka plan üzerinde oluşur. Doktorlar kadınların mahrem hijyen için özel jeller ve araçlarını kullanmanızı tavsiye nedeni budur.

kremsi salgıları nedenleri kadının yaşı oldukça bağımlıdır. Menopoz, onlar bağlı olabilir atrofik vajinit, ve doğurganlık çağında - mahrem kürenin iltihabı.

bulaşıcı işlemler ile, içinde kremsi beyaz boşaltma gibi hastalıklar bulunmaktadır:

 • Bakteriyel vajinoz;
 • trikomonas;
 • mantarı;
 • gonokok servisit.

Düzgün hastalığın klinik belirtilerinin güvenmemelisiniz. Bu durumda, vasıflı bakım jinekolog olmadan sadece yapamaz.

pamukçuk gelişiminde Sevimsiz sırrı

vajinal bölgede kremsi beyaz bir akıntı, kaşıntı - bu durumlarda% 70 semptomlar pamukçuk göstermektedir vardır. Hastalık cinsi Candidae mantarların neden olur. sürekli genital mukozaları yayında çünkü bu mikroorganizmalar, fırsatçı olarak kabul edilir. Bu lactobacilli ve bifidobakterileri üreten vajina asidik ortam engeller çarpın. Ancak, bazı faktörlerin etkisi altında dengesi bozulur. Bunların arasında:

 • bağışıklık azalması;
 • Cinsel partner sık değişiklik;
 • soğuk algınlığı;
 • Sentetik iç çamaşırı;
 • tatlılar ve şekerleme diyette bulunması;
 • stres;
 • beriberi;
 • sigara.

haline pıhtı tutarlılık zaman ayırma kısa bir süre içinde, bol miktarda bulunmaktadır. Kadın yakın bir bölgede bir tatsız ekşi koku kovalar. Öğleden sonra klinik tablo genellikle alt karın bölgesinde ağrı ağrıyan tamamlanmaktadır.

Tedavi edilmediği takdirde, hastalık kronik hale gelir. Ekşi koku ve rahatsızlık giderek azalması. bunların malleability ile ayırt edilir kremsi beyaz akıntı, görünür. kolposkopi sırasında kanıtlandığı üzere, iltihaplı serviks bu dönemde oldu.

Ne zaman doktora gitmek?

tutarlılık veya vajinal salgılarda renginde herhangi bir değişiklik jinekoloğunuz sevk edilmelidir. sandalyeye incelenmesinden sonra Uzmanı normalde bir çok deney atar. Onların sonuçlarına göre hastalığın varlığını yargılamamalıyız. Göre bakteriyel aşılama testi jinekolog lökosit sayısını değerlendirmek için, patojenlerin varlığını saptayabilir. Bazı durumlarda, ek PCR testleri, ultrason ve kolposkopi gerektirir.

terapi ilkeleri

etkileyen hastalıklar üreme sistemini, kendi tedavi edilemez. kremsi beyaz akıntı görüntüsü ile bağlantılı her sorun, kapsamlı ve aşamalı olarak ele alınmalıdır. Tedavi dikkate patolojik rahatsızlıkların nedenini alarak jinekolog seçmelidir.

Tedavi her zaman hastalığın kaynağının ortadan kaldırılması ile başlar. Bu amaçlar için, haplar ya da fitiller şeklinde antibakteriyel terkipler. Onların yardımı ile, hızlı fırsatçı mikroorganizmaların aktivitesini baskılayabilir.

Bir sonraki aşamada, kadın vajinanın doğal florasını iyileştirmek için tedbirler atandı. Bunlar hormon ilaçlar, laktik asit ile mumlar kullanılmasını içerir. Bu durumda, belirli ilaçlar ve tedavilerin seçimi doktorun bağlıdır.

Terapötik işlemlerinden sonra bağışıklık sistemini geri yüklemek için son derece önemlidir. Tipik olarak, fizik tedavi dizayn vitamini kompleksler önlemek amacıyla.

önleyici tedbirler

Kremalı beyaz kadınlarda akıntı genellikle standarttır. Ancak, bazı durumlarda bir patolojik sürecin bir semptomudur. Herhangi jinekolojik hastalık her zaman rahatsızlık neden olur ve bir kadın yetkin bir tedavi gerektirir. bu tür bir bozukluk önlemek için, doktorlar önlemenin temel kuralları takip önerilir.

 1. Kişisel hijyene dikkat gereklidir. Su tedavileri günde iki kez tavsiye edilir.
 2. iç çamaşırı seçerken doğal kumaşlar tercih edilen düzenlemelerini edilmesi.
 3. onlar pratik havayı sızıntı yok olarak jinekologlar, günlük kullanım hijyenik ped önermiyoruz. Sonuç patojenik mikroorganizmaların yaşamsal aktivite için uygun bir ortamdır. Günlük pedleri reddedemez, sık sık değiştirilmeleri gerekir.

jinekolojik hastalıkların erken tanısı için kadın doktor düzenli elenecek son derece önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.