SağlıkTıp

Nasıl ev kullanımı için oksijen konsantratörü seçilir?

Oksijen akciğer ve kalp hastalığının önlenmesi ve tedavisi için kullanılan özel cihazlar denir. Daha yakın zamanlarda, bu türün ekipman sadece hastanelerde görülebilir. Günümüzde ev kullanımı için kompakt oksijen konsantratörü dahil satın almak isterseniz kolay.

Çalışma prensibi

Daha önce kullanılan aksine, bu tür cihazların bir silindir ile donatılmış değildir. Oksijen kendin üretir. 1958 yılında bu cihazların performansına bağlıdır teknolojisini, icat, NASA uzmanları, çağdaş oksijen konsantratörü çalışma prensibi oldukça basittir. fikstür zeolit ile kurulmuş iki sütun. mıknatıs gibi bu madde geçer serbest nitrojen atomu ve hava dahil diğer elemanları ve oksijen atomları çekmektedir. Yani filtre olarak çalışır. Orijinal sertifikalı Oksijen Konsantratörleri www.mediflex.ru de Invacare, BITMOS ve Philips web sitesinin yetkili temsilcisinden alınabilir

hub başlıca türleri

ev kullanımı için oksijen konsantratörü nasıl seçileceği hakkında sorular sorun, sen, elbette, temel parametrelerine dikkat etmeliyiz. Bu tip Profesyonel ekipman hastanelerde kullanılan bu büyüklük ve büyük kapasitede büyüktür. Bu tür konsantreler, saatte oksijen 10 litreye kadar üretebilir. Yurtiçi modeller daha küçük boyutlara sahip ve iki ana gruba ayrılır:

 1. terapi için tasarlanmıştır. Bu ekipman tür kronik bronşit, astım, solunum, kalp hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Çoğu zaman, bu cihazlar postoperatif hastaların iyileşmeyi hızlandırmak için kullanılır. Bu tip Oksijen yükleme saatte 5 litre üretebilir.

 2. Hastalığın ve genel sağlığın korunması için tasarlanmıştır. Bu çok küçük ev aletleri saatte oksijen 1-3 litre üretmektir. Çoğu zaman konsantratör bu tip Oksijen kokteyl hazırlama için kullanılmaktadır.

 3. Oksijen barlar için tasarlanmış aletler. Bu tür modeller spor kulüpleri, güzellik salonları, çocuk gelişimi merkezlerinde kurulur ve bu markaların vb. D. Performans modelleri saatte 3-5 litre ulaşabilir.

ağırlık donatım

Bu seçenek - aynı zamanda bir tıbbi ekipman seçerken dikkat gereken bir şey. Bu temel üzerinde oksijen konsantratörü taşınabilir, hareketli veya sabit bir grup anlamına gelebilir. özel ekipmanlar ikinci tür yüksek basınçlı depolama tankı ile sağlanır. taşımak için bu modeller tasarlanmamıştır ve evde kullanılmaz. Taşınabilir cihazlar az 4.5 kg ağırlığında. Bu nedenle, sadece elinde herhangi uygun bir yere taşınabilir. Bu tür konsantreler, genellikle bağımsız bir güç kaynağı sistemi ile donatılmıştır ve bu alanda kullanılabilir. Dolaşım modelleri dayanıklı tekerlekler ile donatılmıştır.

seçim kriterleri

Böyle ev kullanımı için oksijen konsantratörü olarak teçhizat alımı ile güç ve amaç, ek olarak, dikkat ediniz:

 1. Onun boyutu. Satın almadan önce bir göbek daire veya evin içindeki düzenlemenin yerini tanımlamak gerekir. duvar ve radyatörler 30 cm minimum bu ekipmanı takın.

 2. gürültü seviyesi. Bu parametre, cihaz kapasitesinin gibi parametre doğrudan bağlıdır. o daha büyük, daha gürültülü göbek. Küçük modeller neredeyse hiç gürültü. Cihazlar bir şekilde bu açıdan daha az uygun bir orta büyüklüktedir. Çoğu durumda, gürültü modelleri evde kullanım için, 35 dB den fazla değildir.

Bir nemlendirici olarak, böyle bir aksesuar varlığına da dikkat etmek bir hub satın alırken Uzmanlar öneriyoruz. Bu ekleme olmadan cihazın kullanımı mukozaların kuruluk görünümüne yol açabilir. Ayrıca, bu ekipmanın kutuda yedek burun kanülü, hortum ve filtreleri içermelidir.

oksijen konsantrasyonu,

Bu türün ekipmanı seçerken, başka şeylerin yanı sıra, bu tür dere tarafından verilen oksijen içeriği olarak göstergelere dikkat. Bu, bir yüzde olarak ölçülür. Mevcut model 75 ila% 95 arasında bir oksijen içeriğine sahip olan bir akım üretebilir. Çoğu hub modlarının hız üretim akışını geçiyorsanız. karışım içinde genellikle daha az oksijen içeriği, yüksek puan. Herhangi bir durumda, uzmanlar% 60 vermek üzere bir oksijen yoğunlaştırıcısının, elde etmek için dikkat ediniz. Bu tür cihazları kullanılarak yüksek kalitede tedavi üretmek için basitçe imkansız olacaktır.

üreten ülkeler

Tabii ki, böyle bir araç seçimi, ev kullanımı için bir oksijen konsantratörü olarak, cihazın markasına dikkat ediniz. Sonuçta, hastaların sağlığını ne kadar kaliteli bağlıdır. ABD, Almanya ve Çin: Şu anda Rus pazarı her üç üreticisi ülkelerdeki teçhizat ile temsil edilir. Alman ve Amerikan hub Mükemmel üretim kalitesi, güvenilirlik ve dayanıklılık farklıdır.

kalite Modern oksijen konsantratörü Çin Avrupa aşağı, ama çok daha az maliyetli. ülkede üretilen ekipmanların dezavantajlı, bu Almanca ve ABD farklı olarak, bir gaz algılama sistemi ile donatılmamış olmasıdır. Çin modeli tarafından üretilen oksijen kalitesi doğrulanamadı.

cihaz işaretle

yerli tüketiciler arasında şu anda en popüler ev merkezlerinden belirli üreticileri, konuşursak zevk:

 • Silahlı (Çin).

 • Airsep (ABD).

 • Atmung (Almanya).

 • BITMOS (Almanya).

Hub marka "Armadillo"

Çinli şirket çok geniştir ürünleri arasında. Piyasadaki az 1 litre üreten, 15 saatte oksijen litre ve oldukça küçük kapasite kadar olan markanın profesyonel ekipman gibidir. Evde kullanım için, üreticinin agrega dahil pick up çok kolaydır.

Bu markanın Yurtiçi modelleri kullanmak ve yapılandırmak kolaydır. Bazı modellerde bir difüzör olarak yararlı bir aksesuar dahildir. Hoş kokuları (lavanta, çam, limon vb. Gibi) oksijen türlü karıştırmak için kullanılabilir. Aslında ev kullanımı için uygun ve pratik oksijen konsantratörü olduğunu. nedeniyle ekipmanın düşük maliyetine de bu marka iyi ilgili yorumlar. İsterseniz, 15-20 bin için oldukça güçlü göbeği satın alabilirsiniz. Ruble.

modeller Airsep

En popüler bu firma tarafından üretilen hareketli ve taşınabilir modellerdir. Bunlar tartışmasız avantajları şunlardır:

 • Hafif ağırlık. Bu rakam taşınabilir modellerde Airsep klasik modellere göre neredeyse iki kat daha azdır edilir.

 • Performans. Hatta bu markanın çok küçük modelleri oksijen 5 litreye kadar üretebilir.

 • çok şiddetli akciğer hastalığı olan kişilerin tedavisi için kullanılamayacağını ifade etti.

 • Bir elektrik kesintisi varlığı alarm sistemi.

Bu durumda, kalite, bu oksijen yoğunlaştırıcı, sadece mükemmel. Böyle ekipmanın doğrudan tedarikçisi genellikle 100-300 bin dolar. Ruble için satıyor. Bu marka bayi modellerinde daha da mal olabilir.

hub Atmung

Kullanım kolaylığı için ek olarak, bu şirket donatımın avantajları, yüksek performans, enerji verimliliği ve organik bir tasarım bulunmaktadır. Bu markanın tüm modelleri inhalatörler, LCD monitörler ve kontrol panelleri ile tamamlanmaktadır. Ayrıca, üreticinin hub faydaları operasyonda tam güvenliği içerir. Atmung modeli daha pahalı Çince, ama daha ucuz Airsep taşınır - yaklaşık 20-50 bin ruble ..

modeller BITMOS

ev kullanımı için bu göbek Avantajı öncelikle düzeneğinin kalitesidir. Ayrıca, bu ekipmanın avantajları çok sakin operasyon olarak kabul edilir. Gerekirse, bu marka aletleri günün her saati kullanılabilir. hava-oksijen akımı, dakikada 0.1 litre içinde istenen şekilde ayarlamak için bırakılır. İyi tüketici antibakteriyel filtre yapısında bulunması yanı kazanılan BITMOS modelini gözden geçirmektedir. Aynı ve Atmung hakkında bu markanın hareketli cihazlar Are - 60000 ruble kadar ..

Kullanılan modeller

Ülkemizde bazı vatandaşlar oldukça yüksek maliyetler Amerikan ya da Alman değil sadece modelleri görünebilir, ancak bu bile Çince. fonlar yetersiz ve ekipman gerçekten gerekli ise, kullanımda olan bir model satın düşünebilirsiniz. ev kullanımı b Oksijen Konsantratörü / u iki kat daha ucuz yeni model mal olabilir.

kokteyller hazırlanması

oksijen soluma yoluyla önlenmesi ve hastalıkların tedavisi bu tür cihazları yerine tek fonksiyonu değildir. ev kullanımı için oksijen konsantratörü da çok sağlıklı kokteyller hazırlayabilirsiniz. Bu içecekler mümkün yorgunluğu gidermek için ve iyi bir tonik olarak kullanılabilir olun.

Evde hazırlamak böyle oksijenli suları edebilmek için, özel bir kokteyler satın almanız gerekir. Son olarak sıvı bir temel döküldüğü sonra göbek, bağlı. Son etkinlik alet oksijen kabarcıkları ile doyduğunda. kokteyl hazırlama için kullanılır sadece doğal şuruplar ve meyve suları, tabii ki, gereklidir.

gelecekteki yanlış

Alarak oksijen kokteyller bir göbek ile yapılan ya da yararlı bir tabii bu cihazların, tarafından üretilen oksijen akışı nefes. Ama her zaman tedbiri saygı yapılmalıdır. Çok sık olarak, bir hub kullanamazsınız. Bu bir doktora danışın ve önerilerini almak için de uygulamadan önce tavsiye edilir. Bu aletlerin eleştirenler oksijene ek olarak, modern şehirlerin havada bulunan büyük miktarlarda filtreler kendileri ve çeşitli karsinojenler geçebilir düşünülmektedir.

Böyle ev kullanımı için oksijen konsantratörü olarak ekipman satın alınması, kesinlikle bütün aile bireylerinin sağlığı için katkıda bulunabilir. Bu cihazlar oldukça pahalıdır. seçerken nedenle, onları böyle verimlilik, oksijen doygunluğu ve boyutlar akışına gibi parametrelere sadece dikkat edin. imalatçı bakmak için emin olun. Bilinmeyen bir şirket tarafından üretilen cihaz, yerine kullanılması sağlığa onarılamaz hasara neden olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.