Spor ve SağlıkVücut geliştirme

Sigara ve vücut geliştirme. Ben birleştirmek gerekir mi?

Ne tek etiketler sigara paketleri görünmez şunlardır: sigara ömrünü kısaltır ve kalp hastalığına yol açtığı, "sigaranın kansere neden" ve uyarıları bir sürü "Sigara sağlığınızı zarar". Bu ve benzeri herkes dünyanın bu sözleri okumak milyonlarca kişiye bilir ve yine günü, başka sigara ulaşır.

O füme ve sağlıklı bir yaşam tarzı neden hiç - sporcuların bizim sunumda. Bu doğru mu? nikotin ortak adam yanı sıra, üstyapı zarar mı?

sigaranın olumsuz tarafı

Uzun at nikotin bir damla herkesçe bilinir öldürebilir gerçeği yaygın olmuştur. Ama bu durumda bir damla - çok. Hiçbir erkek bir anda bu kadar duman edebilir. Ve yine de, nikotin yanı sıra birçok diğer kimyasallar içeren sigaralar sağlık, daha uyumsuz sigara ve vücut için çok tehlikelidir.

Hatta bir sigara içen yanında duran insan vücudu için, sigaralar bazen ölümle sonuçlanan geri dönüşümsüz süreçleri neden olur.

En yaygın hastalıklar akciğer kanseri, kronik bronşit, peptik ülser, koroner kalp hastalığı vardır. reçine kompozisyonu içinde bulunan ağır metallerin metabolizması ve protein sentezini etkilemektedir. Bu nedenle vücut binasında sigara etkisi soru yalnızca bir cevabı vardır: "Evet!". sıradan insanlar için daha bodybuilders için daha tehlikeli sigara. Kalbin ağır yükler altında, organların geri kalanı gibi kenarında sürekli çalışmak zorunda.

Her zaman temiz tütün yaprakları sigaraların üretiminde kullanılmaz. Ve bu bileşimde nikotin ve katran, aynı zamanda, üre ve amonyum nitrat, sadece bulunabilir söylüyor.

insan vücudu üzerinde sigaranın etkisi

sigaranın nikotin ve diğer maddelerin vuruşunda hafif hemen kan içine kimyasal maddelerin emilme süreci başlar. Ayrıca, nikotin dolaşım sistemi üzerinden dağıtılır. Negatif etki kalbi alır Birincisi altında, kalp atışı hızlanır. sigaranın sabit sıkma ile hafif tahrip dokuları gerekli oksijen taşımak mümkün değildir. Bu nedenle, kendi çalışmaları ve dayanıklılık etkinliğini azaltır oksijen açlık, vücut sonbaharda tüm organlar.

Sigara ve hücresel düzeyde basitçe uyumsuz arka planda bodybuilding. , Kalitelerini artırmak isteyen tüm sporcular mümkün olduğunca artırmak ve kas kilogram hacmini artırmak. Ama sigaralar, protein sentezini sigaradan sonra olduğundan, yararsız egzersiz yapar azalır Bu durumda, kas kitlesinin çoğalmasını yavaşlatan. , Pazı ve triseps inşa aslında Bir protein ve gövde imalatçılarının ana görevidir.

Yanılgılar Bazı sporcular

Nikotin kolay psikotrop maddeler olarak kabul edilebilir. kana enjekte zaman kısa bir süre için coşku hissi neden olur. Ancak bu etkinin uzun sürmez ve tekrar bir sigara içen sürer. Bu cesetleri bir hareket halinde sürekli olarak atletlerde belirgindir insan sinir sistemi, uğrar.

Bazı karoserciler nikotin vücut kalori yakmak için ve vücut yağ birikir yok sağlar ne metabolizmayı hızlandırır ve ayrıca kas kütlesini artırmak için yardımcı olur inanıyoruz. Nikotin yararları hakkında bir teori olsa bile, çapraz olmamalıdır iki tamamen zıt kavramlar - Uzmanlara göre Sigara ve vücut geliştirme.

Nikotin ve vücut geliştirme

Hemen hemen herkes sigara vücut geliştirme egzersizleri nasıl etkilediğini anladı. hiç iyi sağlık sorunlarının yanı sıra sonuçlanmaz. Peki sigara vücut üzerinde etkiler?

Vücudun faaliyetlerinin ana prensiplerinden biri dayanıklılık inşa ediyor. işe yaramaz kas inşa etmek bu kalitede gelişim olmadan. Her seans sabır ve irade gerektirir. Ancak, uygulamada gösterdiği gibi vücuttaki nikotin ve katran aldıktan sonra belirgin kötü dayanıklılık. Ve bu halter sonuçlarına azalmasına yol açar, atlet sınıfta daha az yaklaşımları gerçekleştirir. Düşük yoğunluklu egzersiz nihai sonucu etkiler.

Sigara ve başka bir nedenle uyumsuz vücut geliştirme - karbonmonoksit besinler ve vitaminler tamamen absorbe izin vermez. Aynı protein, kas kütlesini inşa ana yapı malzemesi için de geçerlidir. vücut geliştirmeci içerse, o büyük miktarlarda absorbe zorunda kalacak protein karışımlarından, yardımcı olacaktır olası değildir.

vücudu eğitim sırasında akciğerler yoluyla kana alır oksijen büyük miktarda ihtiyacı vardır. Sigara oksijen seviyesinin azaltılması kanda kan basıncındaki değişiklikler, hemoglobin düzeyleri ile bağlantılı işlemlere yol açar, ışık hiçbir büyük miktarda bulunmaktadır. Bu hemen sersemlik, uyuşukluk neden sporcunun genel durumunu etkiler. canlılığını azaltılmış ise etkin eğitim hakkında konuşmak gerekli değildir.

sigara uyumlu ve vücut geliştirme olup olmadığı bir soru varsa, nikotin sinir sistemini heyecanlandıran olduğunu dikkate almak gerekir. vücut tamamen rahatlamak edemez, uyku rahatsız etti. durum kalıcı hale gelirse - bu bedende bir dengesizlik olduğunu gösterir.

testosteron düzeylerinde bu düşüş - sigaradan sporcuların başarısızlığını etkileyen en önemli faktör.

Nasıl sigaranın zararı azaltmak için?

Tabii ki, bu korkunç sonuçlara boyamak için, sigaranın tehlikeleri konusunda herhangi bir konuşma olabilir, ancak birçok sporcu yine de alışkanlık veda edemez, sigara vücut geliştirme nasıl etkilediğini biliyoruz ve.

o sigaranın etkilerini azaltmak mümkün mü? Egzersiz öncesi ve hemen o kan oksijen ve kurtarmak için kalp hızı ile dolacak sonra sigara vazgeçmek denemelisiniz, başlamak için.

vitaminler yüksek dozlar dokularda yararlı maddelerin eksikliği geri yükler. Sen, daha çok taze sebze ve meyve yiyin anlaşılır bir formda protein alımının düzeyini artırmak gerekir.

Sigarayı bırak - Ana görevi

Ne olursa olsun ne kadar zor, ancak sıradan insanların ve vücut geliştiriciler olarak standlarını çıkmak için.

Bunu yapmak için, birçok yolu vardır. Sağlıklı yaşam tarzı zarar alışkanlığı olmadan stresiyle baş edebilmesi için uyuşturucu satın almak artık mümkün. Sen sakız veya yamaları çiğneme tabletleri kullanabilirsiniz. desteklerini atabilseydin olanların Yardım ve tavsiyeler. Ama en iyi yolu irade yetiştirmektir. Sonuçta, bu nitelikleri olmadan bile, en iyi doktora yardımcı olmayacaktır kötü bir alışkanlık ile başa çıkmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.