SeyahatYol tarifi

Almanya'nın başkenti. Grand Berlin

Almanya'nın başkenti ... Modern dünyada Berlin gibi bir şehri hiç tanımayan bir insan olması muhtemel değildir. Ama onun hakkında ne biliyoruz, hatta biliyor muyuz? Evet, alan hem de burada yaşayan insan sayısı bakımından Almanya'nın en büyük idari merkezidir. Buna ek olarak, haklı olarak dünyanın nakliye, ticaret ve ekonomik merkezindeki en önemli unsur olarak görülüyor. Ve başka ne var?

Almanya'nın başkenti. Genel açıklama

Unutulmamalıdır ki, sadece iki nehir üzerinde bulunan bu şehir - Spree ve Hafele, şehir birden fazla kez başkent olmuştur. Tarih boyunca, Brandenburg'un margrave, Prusya krallıkları, Alman İmparatorluğu gibi çeşitli eyaletlerin ana arzusunu ziyaret etmeyi başardı . 1990 yılına kadar Doğu Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti sadece doğu tarafı olarak kabul edildi ve yeniden birleşme anından sonra Almanya, bütün eyaletin ana kenti statüsüne kavuştu.

Şu anda, Berlin'de büyük ve neredeyse evrensel bir yapı mevcut olmasına rağmen, şehir idaresi ve vatandaşlar kendileri daha rahat ve bakımlı bir görünüm vermek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Burada, iletişim boruları bile farklı renklerde boyanmaktadır.

Belki herkes burada kendileri için bir iş bulabilir. Mimarın sevgilisi , nehrin kıyısında yer alan katedral, yerel Anichkov Köprüsü ve Yahudi mahallesinin binaları ile hayran kalacaklar.

Gezici, yeni bir şey keşfetmek için hazır değilse, Berlin (Almanya) kesinlikle ilk fırsatta ziyaret etmesi gereken yerdir. Neden? Ve başka nerede, burada değilse, o kadar sıradışı, orijinal ve bazen de büyüleyici anıtlar, heykeller ve anıtlarla tanışabilirsiniz. Örneğin, en enteresan, Babel Meydanı'ndaki yanmış kitaplar, Yahudi terziler için bir anıt, Berlin sakinlerine ait heykeller, rıhtımda şanslı Lorschen ve köprülerden birinde bulunan St. Gertrude Anıtları.

Almanya'nın başkenti. Önce ne görmek gerekir?

  1. Unter den Linden. Her şeyden önce, adı "Rusça'ya çevrilen Unter den Linden", "Under the Lindens" anlamına gelecek olan ünlü bulvar boyunca yürümenizi tavsiye ederim. Sokak 300 yıldan uzun bir süre başkente ait bir sembol olarak kabul edildi ve cazibesinin sırrı çok sayıda farklı mimari anıt varlığı yatıyor. Çoğu, geçtiğimiz yüzyıllar boyunca esnaf tarafından yaptırılmıştır. Örneğin, Opera Binası, 1870'de kurulan kütüphane, Lustgarten Müzesi, Ateş Kulesi ve son olarak dünyaca ünlü Brandenburg Kapısı.
  2. Parlamento binası. Kapının kuzeyinden çıkıp sadece birkaç metre geçerseniz Berlin'deki Reichstag'ı görebilirsiniz. Neo-rönesans tarzındaki bu görkemli bina şimdi parlamentonun ikametgahı olarak hizmet ediyor. Büyük cam kubbe altında turistler için çok popüler bir görüntüleme yeridir. Oradan şehre bir kuş bakışı görünümünden bakabilirsiniz.
  3. Berlin Hayvanat Bahçesi. Zamanınız varsa, Berlin Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret etmeniz gerekiyor. Buranın tarihi birkaç asırdır. Başlangıçta Friedrich Wilhelm IV mahkemesinde bir menajer olarak yaratılmış olan hayvanat bahçesi, yalnızca nadir kuşlar ve hayvanlar tarafından değil aynı zamanda benzersiz bitkiler fidanları tarafından da doldurulmuştur. Şimdi burada, dünyanın en zengin bitki örtüsü olan dünya flora ve fauna temsilcileri koleksiyonu toplanmaktadır.
  4. Ev kare. İçinde çok sayıda dükkan, restoran, kafe, ofis ve hatta lüks bir otel bulunan bir cam atrium. Ancak bu en önemli şey değil. Gerçek şu ki, bu odaya göz atan herkes, Atlantik Okyanusu'nun devasa modelini kendi gözleriyle görebiliyor. Burada deniz derinliklerinde yaşayan insanlarla tanışabilir, bu mercan resifinin hayatını izleyebilir ve büyüleyici gezintileri dinleyebilirsiniz.

Almanya'nın başkenti. Şehrin simgesi

Muhtemelen birçok kişi Berlin sembolünün ayı yavrusu olduğunu bilir. Ve şimdiden bu şehri ziyaret edenler, bu komik hayvanın figürlerinin yalnızca şehir meydanlarını, parkları ve süpermarketleri değil aynı zamanda en sıradan kasaba halkının özel evlerini de süslediğini fark etti.

Ayının şehrin silahlarına neden tam olarak niçin geldiğini kimse bilmiyor. Birçok efsane, spekülasyon ve varyant var, ancak yine de hayvanın figürü herhangi bir problem yaşamadan yaklaşık 2000 avroya satın alınabilir ve daha sonra kalp söylece dekore edilebilir. Birisi onu evin iyi bir bekçisine benzeyen peri ve neşeli bir yaratık haline getirir, kimisi de aile kolunun veya şecere ağacının dallarının unsurlarını görmek ister ve kimse bunu aile işletmesini tanıtmak ve tanıtmak için basitçe kullanır.

Bu şaşırtıcı şehri birkaç kez ziyaret ettikten sonra, bir şaşırtıcı nüansı farkettim. Berlin'de, hissetmek için bu yere nüfuz etmeye çalışarak, mümkün olduğunca uzun yürümek gerekir. Başarılı ve alışılmadık personel arayışında, elinde bir kamera bulunan, ana şeyi kaçırabilirsiniz, yani havasını ve ruhunu fark etmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.