Spor ve SağlıkEkstrem Sporlar

Brezilya Grand Prix: Tarih, en heyecan verici yarışları ve ilginç gerçekler

"Formula 1" - en heyecan verici ve muhteşem dünya şampiyonasında biri. Her Grand Prix - Bu kitlenin son metresi mesafeye ciddi mücadele parlaklık görebileceğiniz bir gösteri. Bu rekabet sadece yarışçılar, aynı zamanda takım. Brezilya Grand Prix bütün takvimde işlek biridir. o geleneksel olarak burada sezonun son yarışı düzenleniyor çünkü bu, şaşırtıcı değildir. Bazen şampiyonluk kaderi bu pistte karar verilir.

"Formula 1" Brezilya Grand Prix: tarih

Brezilya'da ilk otomobil yarışı gibi erken 1934 olarak başladı, ama sahne resmen sadece mekan Sao Paulo seçildi 1973 yılında takvime eklendi. yarışın ilk iki yıl Brezilyalı Emerson Fittipaldi kazandı. 1977 yılında dolayı şikayetler Rio de Janeiro'da sahne taşımak için karar verildi, ancak 1979 yılında, Brezilya "Formula 1" Grand Prix geri Sao Paulo oldu.

Bu dönemde, şehir yer kentleşme sürecini aldı nüfus sürekli olarak artmıştır. Büyüdü ve gecekondularda yaşayan yoksulların sayısı. Bilindiği gibi, "Formula 1" - bu zenginler için bir spor. çok para arkasında bulunmaktadır. Bu Brezilya'da birçok insanın yoksulluk ile büyük tezat. Bu nedenle, 1981 yılında Brezilya Grand Prix'si geri daha zengindi Rio, taşındı. Bu yıl yarışma oldukça skandal oldu.

Birinci ve ikinci bitmiş Riders Alan Dzhons ve Keke Rosberg sırasıyla çünkü düzenlemelerin ihlalleri diskalifiye edildi. O kazanan Alain Prost ilan edildi. O kazanmak bu pistte dört kez daha kazanmayı başardı çünkü bu büyük bir yarışçı, Rio Kralı aradı. Nelson Piquet onunla iki kez yarışacak.

1990 yılında, Brezilya "Formula 1" Grand Prix Sao Paulo döner. Kırkıncı kariyer kazanmak ve Brezilya'da altıncı Alain Prost kazanmayı başarıyor. Ertesi yıl, 1993 yılında daha sonra yarışı Ayrton Senna kazanan ve. Bir yıl sonra Brezilya'da ilk galibiyet Michael Schumacher kazandı. O kariyerinde ilk etapta üç kez tamamlamayı başardı.

Brezilya 2007 "Formula 1" Grand Prix

Bu parça bazen şampiyonluk kaderidir üzerindedir. Üç pilotlar tarafından talep edilen başlık için yarışta önce. Kural olarak, sezon Brezilya Grand Prix olarak tamamlandı. Herkesin belli bir konumdan daha düşük bitirmek ve rakiplerini başarısız beklemiyorduk gerektiğinden Yeterlilik çok önemliydi. Kimi sadece kazanan ile mutlu, ama Hamilton Alonso, en azından ikinci gelmek zorunda, beşte birinden yer az alabilir.

Ama hiçbir şey için onu "Formula 1" Brezilya Grand Prix tahmin edilemez. Yeterlilik üç oturumdan oluşmaktadır. Üçüncü ve Raikkonen sadece dördüncü gerçekleşecek başardı - Hamilton, ikinci Alonso, direğe Felipe Massa kazandı. Ama yarışta durum değişti. Massa ilk konumunu korumak başardı ve burada Hamilton sorunlar yaşamaya başladı. Raikkonen Alonso çevresinde başardı. Şimdi şampiyonluk Felipe Massa bağlıydı. O dünya şampiyonu birinci bitirmek haline başardı Kimi Raikkonen, cevapsız. Bu fantastik bir yarıştı.

tarihin en dramatik Grand Prix'si

Ama asıl dram bir yıl içinde oynandı. Aktörler aynı katılımcılar vardı. Brezilyalı sürücü Felipe Massa ve İngiliz iddia ettiği Sadece başlık Lewis Hamilton. Onlar "Formula 1" dünyasında popüler var neden göstermek başardık. Brezilya Grand Prix yeterlilik Felipe yarışı kazanmak için emin olmak zorundaydı, çünkü yarışın gidişatını etkileyebilir ve Hamilton beşinci aşağıda yer alacağını bekliyor olabilir. Tek yolu Massa şampiyon olabilir.

Yarış hafta sonu birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bu, diğer spor, "formül 1" farklıdır. Lewis Hamilton takım için Brezilya Grand Prix yeterlilik çok önemliydi. Onlar İngiliz ilk beşte kesinlikle için güvenilirlik bir bahis yapmaya karar verdi. Felipe İçin Massa ev Brezilya Grand Prix oldu. Eleme onun için kutup son konuma gerekiyordu. Öyle de oldu. Hamilton beşinci aldı başladıktan sonra, Massa ince olduğunu, ilk pozisyonunu korumayı başarmıştır. Ama bitirmek duş gitmeden önce on tur boyunca, biniciler pereobul ama Timo Glock ve Jarno Trulli.

genç Alman tarafından geçildi kadar Hamilton Glock yolunda döndü olmasına rağmen, hâlâ, beşinci sıradadır Sebastian Vettel. Çünkü, fantastik sollama Massa şampiyon yaptı. kutularında "Ferrari" zaten mutlu olmak başladılar, ama birkaç saniye sonra Glock ıslak yolda araba ile baş edemeyeceğini fark ve Lewis hala beşinci tamamlamayı başardı.

Massu sonra 30 saniyelik bir şampiyon olarak adlandırılan. O yarışı kazandı, ancak şampiyonluğu kaybetti. Muhtemelen, bu kimsenin gülümsüyordu birkaç ödül törenleri, biriydi, ve kazanan bile ağladı edilir. Bu sürpriz bazen "Formül 1" sunar. Massa kutup ve yarışı kazanan kazanan Brezilya Grand Prix'si yeterlilik, ona şampiyonluğunu kazanılmadı.

ilginç gerçekler

"Formula 1" Brezilya Grand Prix pist "Interlagos" konulu düzenledi. onlar yönünün tersine hareket etmek zorunda, çünkü sürücüleri için çok zordur. sollama için pek çok fırsat vardır.

"Formula 1" Grand Prix Brezilya (yeterlilik ve ırk) değişken hava koşulları ile geçebilir. Isı güçlü bir sağanak tarafından değiştirilebilir. arabalarda yüksek sıcaklıklarda güçlü bir lastik aşınma yoktur. "Formula 1" Brezilya Grand Prix - özel bir ırk, dünya şampiyonları Alonso ve Hamilton orada oldu ama kazanmadım. Bu 2004 yılından bu yana sezonu bitirmek için aşamadır.

Brezilya Grand Prix - inanılmaz bir atmosfer ve harika hayranlarından tarihsel iz. Her yarış gerçek bir gösteri. sıkıcı bir an vardır asla. hayranları için iyi haber Brezilya Grand Prix'inde için sözleşme 2020 yılına kadar uzatıldı olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.