BilgisayarlarEkipman

Dahil ilişkili sorunları çözmek için nasıl: Bilgisayar olarak açılacağını

Bilgisayarlar - Kullanıcılara bir sürü sorun teslim makinelerdir. Cihaz düzgün çalışıyorsa, gadget çok daha kolay hayat. Ama bazı başarısızlık durumunda ciddi sorunlar başlar. Çoğu zaman, kullanıcıların bilgisayar kendiliğinden açılır şikayet ediyorlar. Ya da ilk kez çalışmaya başlar değildir. genellikle Birisi tamamen yeni bir gadget kesin bir dille dahil etmeme kararı olduğunu gösterir. Ya o sorunlar başlar izlemek. Örneğin, neyi oluyor görüntülenmez. Sorunlar sayısız edilebilir. Ne olursa olsun sebebi, kullanıcı bu da düzgün o bilgisayarı nasıl tamir edildiğini bilen varsa. Bütün bu sorunları çözmek için nedeni budur. Özellikle dikkat duruma cihaz kendisine ödenmesi gerekecektir. Sonuçta, diğer durumlarda genellikle çok fazla sorun olmadan düzeltilir.

düğme

bilgisayar kendini kapatır kendi başına? Birinci nedeni - bu gadget aşınma olduğunu. Tipik olarak, bu sorun, ilk olarak sabit bilgisayarlar üzerinde ortaya çıkar. Güç Açık - Onlar sistem Switch üzerinde özel bir bölüm var.

Zamanla, sebebi ne olursa olsun, bu düğme kırılabilir. Daha kesin olmak gerekirse, bilgisayara geçiş bağlamak kişiler söz ediyoruz. Örneğin, oksidasyon meydana gelir. Sonra zaman makinesi kendiliğinden açık olduğunu, böylece kapatma olacaktır ağa bilgisayarı açmadan arasındaki zaman.

Nasıl bu durumla başa? Çeşitli seçenekleri:

 1. Ne zaman sen kapatmak bilgisayar ağından güç kablosunu çıkarmak için. çok uygun değil, ama makine açılmıyor% 100.
 2. için gövdenin arka yüzündeki transferi anahtarını kapattıktan sonra "Kapalı".
 3. Bilgisayarınızı güncelleyin. Sistem birimini değiştirmek için önerilir.

Tam olarak nasıl hareket? Bu kendisi için her kullanıcı çözer. Aslında, çoğu zaman bir son seçenek yoktur. Ama her zaman değil bilgisayar çünkü sistem ünitesindeki güç düğmesinin kendiliğinden açılır. Bu davranışın diğer nedenleri vardır.

BIOS ayarları

Örneğin, bilgisayarın parametreleri ve ayarlar "BIOS" çünkü. terimin korkulacak gerekli değildir. Yani bilgisayar kontrol sistemi denir. Yaşlı PC'ler güç düğmesine basarak kapatmak zorunlu olması gerekiyordu. Aksi takdirde, işletim sistemi çalışmaya devam eder ancak aynı anda ekranda hiçbir şey görüntülenir.

Bu özellik korunmuş ve yeni bilgisayarlar edilir. Minör başarısızlık parametreleri "bios" - ve sistem kendiliğinden aktivasyonu için yapılandırılacaktır. Sorunu nasıl düzeltirim? çeşitli şekillerde hareket edebilir.

salımının en yaygın yöntemler arasında:

 1. Sistem yöneticisine Rücu. Hızla BIOS ayarlamak ve makinenin çalışmasını düzenleyecek.
 2. Bağımsız ayıklama bilgisayar seçenekleri. "BIOS" Güç Ayarları sekmesine gidin ve ardından orada uygun parametreleri ayarlamak için.

sorunla başa çıkmak için bir yol seçimi kullanıcının beceri bağlıdır. Çoğu zaman, ikinci bir düzenlemesini kullanır. o yardımcı olmazsa, o zaman bir uzmandan yardım isteyebilirsiniz.

rüya

bilgisayar kendiliğinden açılır? Bu neden görünüm için çeşitli sebepleri vardır. Aşağıdaki senaryo oluşur ve masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda olabilir. endişe makine OFF durumunda başlangıçta değildi olmasıdır.

O nasıl? Şu anda işletim sistemleri iki işlevi vardır:

 • uyku;
 • Hazırda Bekletme.

Çalışma sırasında, onlardan biri bu gibi bir bilgisayar kapatılır. Aslında, o uyku veya bekleme modunda batırılır. Yol bilgisayarı "uyku" dan gerçek ayırt etmek çoğu zaman zordur. o bilgisayarınız otomatik olarak açılacaktır gibi görünebilir nedeni budur.

Bu durumda ne yapılabilir? Gerçekten bilgisayarı kapatmak gerekir. Sistem ayarlarını kontrol edilmesi tavsiye edilir. Bazen fonksiyonu kapalı aslında "hazırda bekletme" "uyku" veya ayarlanır. Bilgisayar gerçekten kapatmaya ve bekleme moduna aktarılamaz başladığında sorun kaybolur.

virüsler

Ama seçenekler var sonu yok olduğunu. bilgisayar kendiliğinden açılır? Sonra hepimiz önce belirtilen sınıflandırmalar yer yok olduğundan emin olun ve daha sonra virüs işletim sistem taraması sayılabilir. şey PC üzerinde veya bağlı Truva atları ve diğer tehlikeli kötü niyetli dosyalara kapalı çoğu zaman kendisi olmasıdır.

durum birkaç şekilde düzeltilir. Bunların arasında:

 1. Sabit disk biçimlendirme işletim sisteminin tam bir yeniden yükleme. Radikal yöntem kritik pozisyonlarda uygulamak için tavsiye edilmez.
 2. bilgisayar tedavisi. Sonra, zararlı dosyalardan işletim sistemi korumak için anti-spyware yazılımı, anti-virüs ve diğer yazılım kullanmak. Daha insancıl, ama her zaman uygun bir seçenek.

İlk bilgisayarı tedavi etmek denemek için önerilmiştir. şeyleri düzeltmek yapamıyorsanız, o zaman tamamen işletim sistemini yeniden yükleyin. Başka türlü bir spontan anahtarı devam edecek riski vardır, sabit disk bölümlerini biçimlendirmek için gereken tüm zorunludur.

Değil ilk kez

Kullanıcının bilgisi tamamlanabilir olmadan bu günü, dahil etmek. sorunun bugün hiçbir diğer nedenler gösterilmez. Bazen bilgisayar ilk andan itibaren başlamaz. Ayrıca değil en keyifli bir durum. Her kullanıcı olaylar bu da nasıl başa bilmelidir.

Yani, bu noktada, aşağıdaki nedenlerle açıklanan sorunla karşılaşabilirsiniz:

 1. Virüsler. Bunlardan dolayı, oldukça sık bilgisayar ile çeşitli sorunlar var. Hasar "demir" makinelerin ana kadar. Bilgisayar hemen açmak etmezse, tehlikeli dosyalar ve tedavi varlığını kontrol etmek gereklidir.
 2. "Durdurulması" güç düğmesi. Eski otomobiller için haberleri. Zamanla, güç düğmesi hangi derhal bilgisayar çalışması mümkün değildir bağlantılı olarak, kişi "parçalanmış" zarar görebilir. Yardımcı olur veya onarım veya bileşenin değiştirilmesi.
 3. Düşen ayarlar. BIOS ve işletim sisteminin kendisi gibi. Bazen PC güç düğmesi farklı bir işlevi yerine çıkıyor. Örneğin, işletim sistemi uyku koyar. Sadece ayarlarını değiştirebilir durumu düzeltmek için.

Makine açıksa Her durumda, bu iyi bir işarettir. Bu nedenle, ciddi panik yapmayın. öz durumu düzeltmek mümkün değilse, bir servis merkezine bilgisayarı taşımak için tavsiye edilir. Orada hızlı bir şekilde teşhis edecek ve daha sonra aygıtı çalışmalarını ayarlayacaktır.

Güç düğmesi

Başka ne makinenin çalışma dahil bağlanabilir? Durum çok fazla değil. Bazen güç düğmesi ile bilgisayarın açılmıyor olur. Oldukça sık, benzer bir fenomen dizüstü sahiplerinin karşılaştığı.

durumu düzeltmek ne yardım edebilir? Böyle davranışın nedeni mideye sistem ayarlarında yattığını söyledi edilmiştir. Büyük olasılıkla, güç düğmesi farklı bir işlev için sorumludur. Örneğin, 'Uyku modu' için veya yeniden yükleyin.

düzgün çalışması için bilgisayar düğmesini açmak için, güç ayarlarına girmek için gereklidir. Ardından, "Eylem Güç Düğmesi" seçeneğini "KAPALI" set gerekecektir. değişiklikler kaydedilir. Hepsi bu. Artık bilgisayar uygun bir düğmeye basarak açılıp açılması gerekir.

virüs veya kopma temasların bir sonucu - Bazen bir başarısızlık olarak adlandırılan. PC ilk kez olmadığında aynı şekilde durumu düzeltmek için. özel veya zor bir şey değil!

izlemek

Neden monitör bilgisayar başlatıldığında açılmıyor? Bu, kullanıcılara ilgi başka konudur. fenomen ağırlıklı olarak sabit makinelerin sahiplerini ilgilendiriyor.

Monitör aşağıdaki nedenlerle çalışmak için reddedebilir:

 1. Sistem birimi veya ağa bağlantı yok.
 2. teller ya da bağlantı soketleri Hasarlı. İlgili bileşenler tamir veya değiştirilir.
 3. evlilik veya başarısızlığını izleyin. Yeni bir cihaz bağlamak gerekir.
 4. sürücüleri Eksik veya bunları güncellemek gerekir. Bu durumda, sizin bilgisayarına uygun yazılımı yüklemeye çalışırken zorunda kalacaktır.
 5. video kartıyla ilgili sorunlar. bileşen değiştirilebilir ya da tamir edilir, ya.

Ama bu sadece gerçekleşen tüm sorunları bitiremiyor. Başka ne kullanıcılara dikkat etmelidir?

reboot

Sondan bir önceki düzen - Bir bilgisayar üzerinde ve sürekli kapatıldığında budur. Böyle bir durum işletim sistemi ile çalışmak için izin vermez. fenomen oluşabilir:

 1. anakart üzerinde Hasarlı "Pil". Bileşen değiştirilir.
 2. Kişisel bilgisayar virüsleri vardır. Tedaviye ihtiyacım var.
 3. BIOS kurulum otomatik OS yeniden yükleyecektir. Ben bu seçenekleri değiştirmek istiyorum.
 4. Donanım çakışması veya "donanım" PC başarısızlığı. Bu sorunu gidermek için bir servis merkezine bilgisayarı göndermek için en iyisidir.

Bundan böyle, bu açıktır bilgisayar cereyanın kapalı neden süresiz. Belki incelenmedi tek olgu yoktur.

kapanma

sorunların bir çok neden olabilir son şey - kendiliğinden kapanma bilgisayardır. dizüstü bilgisayarlar ve sabit bilgisayarlarda buldum.

Neden bu kadar? kullanıcı komutu olmadan kapatılması yer varsa alır:

 1. Makine hararet. Sonra soğumaya acilen kapatmış.
 2. Kötü çalışma soğutucu PC. Ya Tıkanmış ise.
 3. Virüsler. durum antivirüs programları giderilmesi için yardımcı olun.
 4. Timer. Bazen, bilgisayar zamanlayıcı kapanır. Sonra bir noktada işletim sistemi kapanır. Bu işlevi devre dışı bırakmak istiyor.

Hepsi bu. Şimdi bilgisayar kendini kapatır veya sürekli yeniden nedenlerinden dolayı ne için açıktır. İlk bakışta göründüğü gibi Aslında, bu yüzden anlamak zor ve doğru değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.