FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Karışık ve yaprak döken ormanlar. karışık ve yaprak döken ormanların İklim

Kuzey Amerika ve Avrasya'nın geniş alanlarda bulunur ve yaprak döken ormanlar karışıktır. Bölgeler bu yeşil diziler ılıman coğrafi bölge Earth bulunmaktadır. Bu ormanlarda zengin bitkilerin listesi çam, ladin, akçaağaç, ıhlamur, meşe, kül, gürgen ve kayın bulunmaktadır.

Karışık ve yaprak döken ormanlar - geyik ve bu yaşam kahverengi ayılar, geyik ve geyik, dağ gelinciği ve sansar, sincap ve kunduz, yaban domuzu ve tilki, tavşan ve Sincaplar yanı sıra çok sayıda küçük kemirgenler. Onların barınma, bu diziler inanıyoruz Kuşlar - bir leylek ve gugukkuşları, baykuş ve keklik, keklik ve kazlar, ördekler ve baykuşlar. orman alanlarının göller ve nehirler ağırlıklı sazan türleri bulunmaktadır. Bazen somon vardır.

büyük ölçüde Karışık ve yaprak döken ormanlar insan faaliyetleri etkilendi. Hiç eski çağlardan beri, insanların değiştirilmesi alanları aşağı kestik.

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa ormanlık alanlar

bölge iğne yapraklı ormanların güney sınırını vardır. Bu Avrasya'nın batı kesiminde ve Kuzey Amerika Büyük Göller yer almaktadır. Konumu - yaklaşık altmış derece kuzey enlem. Yumuşak ağaç yaprak döken ormanlar ile birlikte bu işaretin güneyinde, mevcuttur. Bu durumda dünyanın farklı yerlerinde ağaçlara farklı türde tarafından temsil edilmektedir.

yumuşak ağaç bölgede daha sıcak İklim karışık ve geniş yapraklı orman. Bu alanlarda Yıl dönem kuzeyde daha uzun olmakla birlikte, kışları oldukça soğuk ve karlıdır. Bu tür karışık ve yaprak döken ormanlar gibi, geniş levha ile shirokotravnye bitkiler hakim.

düşmesinden olarak her yıl yaprak döken ağaçlar humus oluşumu ile sonuçlanan, kendi kapağı döküldü. Orta nem mineral ve organik maddelerin üst tabakalarında toprağın birikimi teşvik eder.

Geçiş bandı olup, burada vardır , karışık ormanlar heterojen. Bu dizilerde bitki oluşumunda büyük rol yerel koşullara ve toprak türlerinin türleri oynadığı.

Örneğin, İsveç'in güney kesiminde, hem de Baltık ülkeleri saf ladin üstünlüğü ile orman geniş alanları işgal etti. onlar moren tınlı topraklarda büyür.

Sadece güney yumuşak odun standı dışına düşen gelir. Woodlands sadece yaprak döken bulunmaktadır. Bu alanlarda, Ocak ayında sıcaklık, ortalama on eksi altına düşmeyecek ve Temmuz aylarında, figür 1323 santigrat derece olduğunu.

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa orman bitki örtüsü

karışık ve yaprak döken ormanlar arasında net bir çizgi çizmek zordur. İğne yapraklı türler subtropikal bölgeye aşağı kadar güneye bulunabilir. Buna ek olarak, kesici yaprak döken ağaçlar daha yoğun gerçekleştirilir. Bu kozalaklı bir baskın paya neden oldu.

bitki yapraklı karışık ormanlar ve çeşitlidir. subtropikal onların toprakları nüfuz manolya, Paulownia ve güneyindeki lale ağacının. leylak ve hanımeli yakın çalılıklardan gelen ormangülü ve bambu bulabilirsiniz. Bu tür bölgelerin ve üzüm dağıtılmış üzümü, manolya ve t. D.

Rus orman

güney sınır tayga uzanıyor bu enlemlerde, olarak, karışık ve yaprak döken ormanlar onların eline. Onların toprakları orman-bozkır kadar uzanır. içinde bir alan Oka Volga döküldüğü yere Rus batı sınırında bulunan karışık ağaç ve geniş yapraklı türler, oluşan yeşil diziler bulunmaktadır.

Rusya'nın karışık ve yaprak döken ormanlar için tipik olan iklim,

yeşil alanların Alan, hiçbir şey kendi ülkesinde hava koşulları belirleyen Atlantik Okyanusu, etkisini önler. İklim Rusya'nın karışık ve yaprak döken ormanlar ılık olmasıdır. Bu durumda, oldukça yumuşaktır. Bu bölgenin iklim koşulları, yaprak döken iğne yapraklı ağaçların büyüme üzerinde olumlu bir etkisi. Bu enlemlerde ise nispeten ılık yazlar ve uzun kışlar soğuk yoktur.

Sıcak dönem boyunca karıştırılır ve geniş yapraklı orman atmosfer sıcaklığı on derece daha büyük bir ortalama değere sahiptir. Buna ek olarak, hava içinde bölgesi yüksek nem ile karakterize etti. Sıcak dönemde bu düşme ve (600 ila 800 mm aralığında) maksimum yağış. Bu faktörler geniş yapraklı ağaçların büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

rezervuarlar

Rus menşeli Federasyonu yüksek su nehir, Doğu Avrupa Ovası'nın boyunca uzanan yolun karışık ve yaprak döken ormanlar topraklarında. Onların listesinde Dinyeper ve Volga, Batı Dvina vd olduğunu.

bölgede yüzey suyu oluşumu toprak yüzey tabakaları için yeterince yakındır. Bu gerçek, hem de disseke peyzaj topoğrafya ve kil ve kum yataklarının varlığı göl ve bataklık ortaya çıkmasını sağlar.

bitki örtüsü

Rusya ve karışık yaprak döken ormanların Avrupa bölgesinde heterojendir. bölgenin batı kesiminde yaygın meşe ve ıhlamur, dişbudak ve karaağaç bulunmaktadır. doğu karasal iklim artışlara hareketli olarak. kuzeye bölgenin güney sınırı deplasman, baskın ağaç türleri köknar ve ladin iken. Rol geniş yapraklı türler büyük ölçüde azalır. doğu bölgeleri en sık kireç olarak. Bu ağaç karışık ormanlarda ikinci katmanı oluşturur. Bu tür alanlarda, bir ağaç altı iyi gelişmiş. Böyle fındık, iğ ağacı ve hanımeli olarak bitkiler tarafından temsil edilir. Ama alçak çim örtüsü tayga türler büyümek - maianthemum ve kuzukulağı.

Flora ve karışık yaprak döken orman değişir güney hareket ettikçe. Bu ısınır iklim değişikliği, kaynaklanmaktadır. Bu bölgelerde, yağış miktarı volatilite endeksi civarındadır. yaprak döken ormanlar hakim Bu alanlarda. Iğne yapraklı ağaçlar nadirdir. Bu ormanlarda ana rolü meşe ve ıhlamur aittir.

alüvyon toprak katmanları bulunan bu yeşil ormanlar zengin taşkın yatağı ve yayla çayırları, toprakları. Burada ve bataklıklar vardır. Onlar ova ve geçiş hakimdir.

hayvanlar alemi

Eski günlerde Karışık ve yaprak döken ormanlar vahşi hayvanlar ve kuşlar açısından zengin idi. Şimdi insanlar az nüfuslu bölgelerde fauna sürdü veya tamamen yok etti. şu ya da bu tür kaydetmek veya geri yüklemek için özel olarak rezerv var oluşturulur. karıştırılmış ve yaprak döken ormanların bir alanda tipik hayvan yaşam siyah gelincik, bizon, geyik, Beaver ve diğ., bu türe kökenli Avrasya içindeki Avrupa alanı olan bir yaşam canlı hayvan türleri. Bu karaca ve geyik, sansar ve vizon, misk faresi ve loir.

bölgede Acclimatized geyik ve kırmızı geyik ve muskrats gördü. karışık ve yaprak döken ormanlarda yılan ve kum kertenkele bulabilirsiniz.

insan faaliyetleri

Rus Karışık ve yaprak döken ormanlar kereste büyük rezervlerine sahip. Onların bağırsakları değerli mineraller açısından zengindir ve nehirler muazzam enerji rezervlerine sahiptir. Bu alanlar uzun adam tarafından istismar edilmiştir. Bu özellikle doğrudur Rus Ovası'nın. Onun toprakları Hayvancılık ve tarım için ayrılan önemli bir alandır. orman kompleksleri korumak için, milli parklar bulunmaktadır. kutsal ve doğa rezervi olarak aç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.