Ev ve AileÇocuklar

Okulda manevi ve ahlaki eğitim

Ahlaki gelişim insanın özünü tanımlayan temel özelliklerin biri. Kişinin ahlak Yetiştirmek - bu adama doğasında bir özelliktir ve bu nedenle hayatı boyunca bir kişi eşlik etmelidir kesinlikle gerekli ve zorunlu bir süreçtir. Bu nedenle çocukluk çağında başlayan önemli ahlaki eğitimdir.

Çocukların Ahlaki gelişim okulda devam eder ve yaşamın herhangi bir aşamasında kesmemeli, evde başlar.

ahlaki eğitim amaçlı belirli bir çalışmayı düzenlerken, ahlaki eğitimin yollar ve yöntemler kendi özellikleri var. Özellikle, okul takımında olmanın çocuğun yeteneklerine göre, ahlak terbiye edilmelidir. arkadaşları ve öğretmenleri ile İletişim, ortak faaliyetler ahlaki alışkanlıkları, sosyal ve toplumsal olarak önemli karakterin kalitesini oluşturabilir.

Ruhsal ahlaki eğitim birkaç işlevi vardır:

· Yaşam ve kültür ahlaki değerlerin genel bir fikir Forms;

· Kendi bağımsız yargı gelişmesine yol açabilir ahlaki fikirleri, görüşleri, kavramları, tahminler ve varsayımlar kazanılmasını etkiler;

· Yansıma ve kendi yaşam deneyimleri öğrencilerin yeniden düşünülmesini teşvik;

şüpheli kaynaklardan elde edilen ahlak hakkında yanlış, ayarlamalar yapmak için · Yetenek;

· Kişinin kendi kendine eğitimi Helping.

okul çocukları bilgi ve anlayış sunmak için olanaklar bir takım vardır ahlak. ahlaki çocukların eğitim onun profesyonel önceliktir. Tipik olarak, okulun kabiliyeti oldukça standart forma aşağı kaynamaya, ancak uzun vadeli deneyimi faaliyetlerinin tutarlılığını gösterir. Ancak okul muhafazakarlık ve gelenekçilik itham edilebilir, ancak, çoğu öğretmen sürekli geleneksel olanlardan daha verimli olan çalışma yeni yollar sunuyoruz.

etki okul öğrencilerinin ahlak onaylı formlarının bir cephanelik şunları söyleyebiliriz. onun etkisi en yaygın yolları şunlardır:

 • konuşma;
 • tartışmalar;
 • tema geceleri;
 • Farklı meslek, gazi, vb temsilcileri ile toplantılar.;
 • konferans;
 • benzeri toplu ücretler ve.

sırasında eğitim faaliyetleri dikkate yaş ve öğrencilerin kişisel özelliklerini yapmaları, ahlaki tecrübe, ahlaki eğitim, aile ipotekli.

Usta açıklığa kavuşturmak için amaçlanan ahlaki standartlar felsefi ve anlaşılmış ve bunların gelişimine uygun bir seviyede öğrenci asimile edilebilir spesifik örnekler bilgisine dayanarak iken. Bunlar etik deneyimler neden olabilir özellikle etkili faaliyetler ve bu nedenle yakın ve çocuklara anlaşılabilir.

Okul gibi okul çocuklarında ahlaki değerler, geliştirilmesi üzerinde duruluyor:

 • işgücü talebi,
 • iletişim için ihtiyaç
 • geliştirilmesine olan ihtiyaç kültürel değerleri ,
 • Gerek vb bilişsel yetenekleri geliştirmek

Bu bir kısım ek olarak dahil etmek çok sayıda eğitim okul faaliyetleri, yönettiği dışı etkinlikler, hem de okul kendisi ötesinde sosyal yardım faaliyetleri, her türlü.

Geçen değeri eğitimin formları öğretmenlerin çalışma çocuklarına neredeyse görünmez ve heyecan verici gezi ve seyahat olarak algılanan yapar gerçek yaşam olayları, mümkün olduğunca yakın. Böyle etkinlikler sırasında değerleri aşılamak ve ahlaki karakterinin gelişimi en doğal geliyor. Dolayısıyla, öğretmenlerin bu tip büyük verimlilik.

Ahlak eğitimi öğretmenlere yeteneği gerektirir:

 • Çocuk yapmak için sahip olduğu bir ortam oluşturmak ahlaki seçim etki mekanizmasına;
 • Ben yeni bir ahlaki alışkanlıkları ile bunları sağlamak, belirli bir şekilde çocukları etkileyen;
 • Çocukların ihtiyaçlarının ahlaki gelişiminde çelişkilerin özünü anlamak ve verimli bir eğitim şekilde onları çözmeye yardımcı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.