SağlıkMüstahzarlar

Hazırlama "Alfadol-Ca" Kullanım için talimatlar, bir açıklama, bir bileşiğin analogları. "Alfadol-Kalsiyum": yorumlar, fiyatlar

İlaç "Alfadol-Ca» ( «Alfadol Kalsiyum") nedir? İlacın randevu kullanımı, fiyat, analoglar için talimatlar ve açıklamalar aşağıda ele alınacaktır.

Temel kompozisyon, ambalajlama, açıklama ve form

Hazırlama "Alfadol Kalsiyum", kullanım talimatları olan yumuşak jelatin kapsüller şeklinde üretilen mukavvadan yapılmış bir paket içinde yer almaktadır. Bunların temel bileşenleri biçimindedir alfakalsidol ve kalsiyum, olan kalsiyum karbonat ve istiridye kabuğu imal edilmektedir.

Kağıdın kutulara paketlenir kontur hücreleri için satış dikkate ilaç.

Farmakodinamik ilaç

(Ilacın fiyat aşağıda tartışılacaktır kullanım talimatları) Preparasyon "Kalsiyum Alfadol" kalsiyum ve fosfor alışverişini düzenleyen bir araya getirilen bir yöntemdir. Bu ilaç alma insanlarda vitamin D3 ve kalsiyum eksikliği tekrar doldurulmasını teşvik eder.

"Kalsiyum Alfadol" kan 1.25 gidroksikolekaltsiferola konsantrasyonunu arttırmak için tasarlanmıştır. Nedeniyle, insan vücudunda bu sadece kalsiyum emilimini değil, aynı zamanda fosfat, aynı zamanda mineralizasyon iyileştirilmesi artırır ve kemik erimesini azalmıştır. Buna ek olarak, hastalarda bu ilaç alan hastalarda kandaki paratiroid hormonu çıkarıldı, kemik ve kas ağrısı içeriği normalleştirilmiş.

İlacın Özellikleri

"Alfadol-Ca» olarak tıp İlgi çekici olan? Etken maddesi yanı sıra iskelet kası azaltılması ve kalp düzenlenmesinde, kan pıhtılaşması, kemik oluşumu, sinir uyarılarının iletilmesinde rol almaktadır.

Ayrıca kabul ilaç bağırsaklardan geliştirilmiş kalsiyum emilmesini dikkat ve osteoporoz ile hasta geliştirir olmalıdır.

Kalsiyum ihtiva eden maddelerin kinetiği

İlacın "Alfadol-Ca» yüksek emilim. kan dolaşımında O'nun en yoğun 9-18 saat sonra gözlenmiştir. Bu özel alfa-globülinleri ile bağlantı içine girer ve etkin bir metabolitin oluşmasına karaciğerde kalsitriol olup metabolize edilir. Bu paranın küçük bir kısmı kemik metabolize edilir.

Vitamin D3, Bu karışımda bulunan, Böbreklerin çalışmasını etkilemez. Bu böbrek yetmezliği olan kişiler atamak için izin verir.

Aynı miktarda safra ve böbrek yoluyla görüntülenen ilaç.

kalsiyum alımı endikasyonları

Hangi "Alfadol-Ca» ( «Alfadol Kalsiyum") ilaç kullanan hastalıklar? Misafir uzmanları bu çare genellikle endikedir iddia:

 • böbrek osteodistrofisi;
 • (Kemik kırıkları dahil) osteoporoz (menopoz, senil steroid, idiyopatik ve diğerleri) ve aynı zamanda onun komplikasyonları;
 • hiperparatiroidizm ve hipoparatiroidizm (kemik hastalığı);
 • böbrek yetmezliği, kronik doğası.

Kalsiyum ihtiva eden bir ilaç kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, ilaç "Alfadol-Ca» ( «Alfadol Kalsiyum") kullanılamaz? Kılavuz aşağıdaki rahatsızlıkları varsa reçete edilmemesi gerektiğini uyarıyor:

 • ürolitiyaz (yani, kalsiyum taşları oluşumudur);
 • D3 vitamini, hastanın duyarlılığı artışı;
 • (O hipoparatiroidizm arka plan üzerinde geliştiğinde hariç) hiperfosfatemi;
 • yüksek kan kalsiyum düzeyleri;
 • yoğun bir çalışma paratiroid, vitamini hipervitaminozu D, kemik metastazları, osteokondroz) içerisinde tümörler;
 • gipermagniemiya;
 • intoleransı soya fasulyesi veya yerfıstığı;
 • Zollinger;
 • minör çağı.

bir bakımla bu tesis böbrek yetmezliğinden muzdarip insanlara, hem de hemodiyaliz üzerinde olanlar olmalıdır. Uzun süreli tedavi böbrekler tarafından atılır kalsiyum miktarı ile, birkaç haftada kontrol edilmelidir.

Hazırlık "Alfadol-Ca» ( «Alfadol Kalsiyum") kullanım klavuzu

fonlarının fiyat oldukça yüksektir. Onun aşağıda sunuyoruz.

İlacın dozu kanıt bağlı olarak seçilir.

osteoporoz, ilaç günde 1-2 kapsül bir miktarda tatbik edilmektedir.

kemik eşlik hiperparatiroidizm ve hipoparatiroidizm, "Alfadol-Ca-» günde 1-2 kapsül kullanılabilir ne zaman.

osteodıstrofi yanı sıra ilacın kronik böbrek yetmezliği Doğada rastlanan günde 2 kapsül alınması tavsiye edilir.

Tedavi süresi ilaç doktor tarafından belirlenir.

fenomen tarafı

Resepsiyon "Alfadol-Ca" ilacı ( "Alfadol Kalsiyum") doğası gereği ne tepki neden olabilir? hastalarda bu ajanla tedavi sırasında bazı sistemler aktivitesinde düzgün olmayabilir Manuel devletler:

 • Sindirim yolu: ishal veya kabızlık.
 • metabolizma: Hiperkalsemi. Şiddetli böbrek fonksiyonu olan kişiler hiperfosfatemiye karşılaşabilirsiniz.
 • Üriner sistem: nefrokalsinozis.
 • Alerji: döküntü, kaşıntı, ürtiker.

aşırı doz

ilacın yüksek dozlarını alan hastalarda Hiperkalsemi razivshayasya, kırıklık, halsizlik, bitkinlik, baş dönmesi, baş ağrısı, uyku hali, ağız kuruluğu, bulantı, kabızlık, mide, diyare, kusma, mide-bağırsak bozuklukları, karın ağrısı, kas ağrıları kendini, eklem ağrısı, kemik ağrısı, kaşıntı.

Bu semptomların gelişmesiyle birlikte hemen ilaç alarak durdurmak gerekir.

Şiddetli hiperkalsemi tuzlu infüzyon tanıtımıyla tedavi yöntemlerini destekleyen gerektirir ve bazı durumlarda - kortikosteroid ve diüretik kullanımı.

akut doz olarak mineral yağ lavaj veya uygulama ile hastaya bir ön tedavi gerçekleştirmelidir. Bu adımlar kaybını önleyen ve bağırsak yoluyla ilacın atılımını artırmak için yardımcı olur.

etkileşim

insanlar kalp glikozitler alarak Hiperkalsemi, kardiyak aritmi güçlendirir, böylece onların ortak uygulama kaçınılmalıdır.

Hastalar sistematik antikonvülzanların ve barbitüratlar alınması istenen sonuç doz "Alfadol-Ca» ilacı artırmak gerekir ulaşmak için.

ilacın emilimi, paralel mineral yağları (özellikle kronik uygulama), ve kolestipol, kolestiramin, sukralfat ve alüminyum içeren antasitler, büyük miktarlarda alınması olabilir bozabilir.

laksatif, antasitler, magnezyum içeren ilaçlar, hem de hemodiyaliz üzerinde olan insanlarla birlikte fonların eş zamanlı kullanımı ile, dikkate Hipermagneziemi olası gelişimini almalıdır.

ilaç "Alfadol-Ca-» ( «Alfadol Kalsiyum") analoglan ve maliyet

Aktif preparat, "oksidevit" gibi ilaçlar olabilir "Alfa-D3 Teva" yerine, "alfacalcidol", "Alfadol", "Tevabon", "Van-alfa" ve diğerleri.

Söz konusu kapsüller, 380-450 rubleye olabilir satın anlamına gelir.

Aracın Yorumlar

Uzmanlara göre, bu formülasyon, kalsiyum ve fosfat bağırsaktan emilimini artırır söyledi. Böbrek yetmezliği olan hastalarda, bu elemanların konsantrasyonu düzenli olarak izlenmelidir. Ayrıca, fosfat, kalsiyum, magnezyum, konsantrasyonlarının izlenmesi için gerekli olan alkali fosfataz ve kreatinin.

Hastaların gelince, onlar "Alfadol-Ca», görevi ile de baş edebiliyor savunuyorlar. Bununla birlikte, sık sık yan etkiler hiperkalsemi ya da hiperkalsiüri gibi meydana sahip olduğu not edilmelidir. Bu koşullar, kolayca ilaç verilmedi daha ortadan kaldırmıştır.

başka bir dezavantajı, söz konusu aracın, yüksek maliyet ve çocuklarda ürolityazisin varlığında bunları kullanmak kabiliyetine sahip olamamasıdır, bahsedilen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.