BilgisayarlarVeritabanları

Örneğin "Sharemana" olarak Dünya paylaşım servisleri

İnternet açık alanlar Üzerine "Sharemana" paylaşım dosyanın birçok farklı türleri vardır. Hepsi katılımcıların dosyalarını yayınlamak hangi bir merkezi içerik veritabanının rol oynamaktadır. Eğer seçenekler analogları düşünmeden önce "Sharemana" ilk bu nedir anlamalıdır.

dosya paylaşım ağları hakkında biraz

Web üzerinde çok çeşitli içerikler barındıracak şekilde depolama tesislerinin kullanımı topluca bunu yapmak için ilginç bir şey paylaşmak istediğiniz kişileri sağladı. Buna ek olarak, ilk dosya paylaşım ağları daha izin ve kazanmak bulundu. Belki de bu onların hızla gelişmesinde önemli bir faktör oldu.

kısa devre ise şöyle bir şey görünecektir:

  • Kullanıcı belirli bir konu üzerinde ilginç bir makale yayınlanmıştır;
  • o dosya paylaşımı "dökülür" belli yazılım, kullanılmıştır;
  • maddesinde, sonunda veya mağazaya bağlantı eklemek yönlendirmek;
  • Başkaları makaleyi okuyun ve bazı indirme dosyasını Yerleştirilmiş;
  • her 1000 indirme için alınan küçük parasal ödül paylaşmaya idi.

Sonra P2P teknolojisi geldi. dosya paylaşım ağları O andan itibaren yeni bir döneme girmiştir. Şimdi sunucuya dosya yüklemek için gerekli değildir. Bir sel müşteri kullanarak özel bir web sitesi bağlantısını yerleştirmek için yeterliydi. benzer program var Diğer kullanıcılar paylaşmak için doğrudan bilgisayarınızdan indirmek dosyasını Yerleştirilmiş olabilir.

"Shareman"

Bu dosya paylaşımı - gerçek işlemci, birkaç teknolojileri bir araya getirir. Bu, çeşitli içerik büyük taban, yerleşik oyuncu indirilebilir ve hatta sohbet edilebilir kendi müşteri vardır.

kullanıcılar arasındaki Yüksek hızlı dosya transferi eşler arası teknoloji kullanımı ile sağlanmaktadır. fazla katılımcı, orada bir dosyadır ve fiziksel olarak daha yakın olan, daha hızlı indirir.

örneğin "Sharemana" olarak paylaşma hizmetler: inceleme

Daha sonra, benzer uygulamaların ve hizmetlerin küçük bir anket sunulacak. "Shareman" çünkü yasak, bloğun veya başka bir bağlanamaz, bu anlamlı olabilir.

DC ++ - teknolojinin öncülerinden

Bu çok popüler bir dosya paylaşım yapıdır. İstemci DirectConnect ağ teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. özgürce ve açıkça Dağıtılmış. tüm ağın küçük bir bölümü - dosya paylaşımı erişmek amacıyla, bir merkeze bağlamak için gereklidir. Tipik olarak, bunların her biri kendi tema ve odak vardır.

Bu muhtemelen ilk müşteri P2P ağ türü "Sharemana" dir. platformlarda çeşitli alternatif programlar da vardır.

FrostWire

Bu BitTorrent ağı çalışır. Java ile yazılmış platformlar arası ürün. Ücretsizdir, ancak reklam afişleri istemci bulunabilir. Ancak, kullanıcılar arasında doğrudan dosya transferi mümkün değildir yerleşik bir sohbet var. tüm trafiği güvenli transferi için şifrelenmiş TLS algoritma veridir.

Shareaza

Böyle bilinen ağların çoğunluğu ile çalışmasını bilen "Sharemana" olarak evrensel paylaşım servislerinden biri. Bu durumda, birden farklı dosya indirebilirsiniz. İstemci profilde Shareaza bazı görünüş yaratmak ve iç sosyal ağa bağlanmak için programı kullanmak için izin verir.

ZONA - Genç karar

Bu paylaşım sel ağlar odaklanmıştır. Bu medya oynatıcı inşa edilmiştir kendi müşteri vardır. P2P teknolojisi kullanılarak medya dosyalarını oynatmak için. Program filmler, müzik, uygulama, kitap resim ve diğer içeriğin çok sayıda arasında uygun bir arama vardır.

En yaygın platformlar için tasarlanmıştır. Aktif olarak geliştirilen ve geliştirilmiş. Bu "Sharemana" iyi bir paylaşım olduğunu.

eMule - eski, ama gerçek

Ücretsiz ed2k ağı için istemci dosya paylaşımı. Veri aktarımı için programı birkaç farklı teknolojiler kullanır. dağıtık dosya paylaşım sistemi metabolik oranını artırabilir. Geliştiriciler ticari kullanım arınmış bir ürün olarak aktif müşteri yerleştirilmiş. Herhangi reklam, ne de çeşitli yerleşik modülleri yoktur. adanmış web sunucusu telefon gibi, başka bir cihazdan uzaktan kontrol etmenizi sağlar uygulaması yerleşik. Bir diğer kullanışlı özellik dahili bir sohbet düşünülebilir.

uTorrent - En popüler

Kendi şebekesi yoktur. Bu torrent dosyasını paylaşmak için basit bir istemci ve bugüne kadar belki de en popüler. fırsat son sürümleri P2P teknolojisi kullanılarak medya içeriği görüntülemek için. mobilden sunucu çözümlerine - tüm cihazlarda kullanılabilir. Mükemmel birçok ülke için yerelleştirilmiş. gibi bu tür paylaşım servisleri gibi "Sharemana" değil, ama bu tür ağların en parlak üyelerinden biridir.

Yeni eğilimler

bulut dosya paylaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte nadiren kullanılmaktadır. Ama bazıları tamamen, aşağıdaki yenilikler geliştirilir. Sonuç klasik dosya paylaşımı ve bulutun bir melez. "Sharemana" benzer programlar daha az yaygın hepsi.

Şimdi birçok bulut müşteriler, çok daha elverişli olduğu yardımıyla payı vardır. medya içeriğinin dolu çeşitli portallarından Gelişimi online modunda oynayabilir. Hız Modern ISS izin verilir.

Modern depoda sosyal ağların etkisi

dosya paylaşım hizmetlerine bir başka darbe yeni tehnolgichnye çözümleri neden olmuştur. Ve onların adıdır - Sosyal ağlar. Neredeyse her online, çoğu ünlü bulunabilir edilir. iletişim kolaylığı ve bilgi, eski dosya paylaşım deposuna çok daha üstün sosyal ağa erişmesini hızını göz önüne alındığında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.