HobiFotoğraflar

Fotomuhabir Stiv Makkarri: Biyografi, etkinlik, yaratıcılık ve Ermitaj

Stiv Makkarri - inanılmaz yetenekli sanatçı fotoğrafları. O fotoğrafa dünya çapında sayesinde tanındı Afgan kızın sanatçı Afgan savaşı sırasında Pakistan mülteci kampında yaptığı kamera lensini yakaladığı inanılmaz yeşil gözlü.

Rusya'da Sergi

Eylül-Kasım 2015 onların olağanüstü çalışma ve Rus seyirci beğenilen fotoğrafçı Stiv Makkarri (- St. Petersburg, Saray Meydanı Sergi) için sundu.

eserlerinin gösterilmesi, keşfetmek toplamak ve sanat 20. ve 21. yüzyıllarda her türlü görüntülemek için tasarlanmış mevcut proje "Hermitage 20/21", çerçevesinde Hermitage (Modern Sanat Bölümü) tarafından hazırlanmıştır.

Basit ve bu inanılmaz yetenekli sanatçının eserlerinde anlamlılık doğasında aynı anda.

Aşağıda ele alınacak bu sergi hakkında daha fazla bilgi.

Stiv Makkarri ve eserleri

"Afgan Mona Lisa" - sadece başarılı atış fotoğrafçı değil. Onlar büyük bir set vardı.

Amerikan foto muhabiri unutulmaz klasik röportaj için dünya çapında ün ve başarıya ulaşmıştır. 20 yılı aşkın bir süredir Steve American dergisinin National Geographic ve diğer tanınmış yayınlar için çalışır. onun tekne Bu usta her zaman doğru yerde düşmeye inanılmaz bir yeteneği vardır ve bu doğru zamandır.

Steve daha önce böyle örtülü uluslararası çatışmaları gibi İran ve Irak arasındaki savaşta Filipinler'de çatışmalar, Lübnan, Kamboçya ve Körfez. Fotomuhabir Stiv Makkarri - "Altın Madalya Robert Capa" - en iyi yabancı fotoğrafçı ve o bu alanda yıllık ödülüne layık görülmüştü.

Çoğu, çeşitli büyüleyici, yürek ve büyüleyici fotoğrafçı resimler birçok sergiler poz oluşturmaktadır.

Biyografi fotoğrafçı gençlik

Stiv Makkarri Philadelphia 1950 yılında doğdu. Ciddi fotoğrafçılar, o Pennsylvania Üniversitesi'nde Film Fakültesi çalışmanın döneminde, gençliğinde ilgilenmeye başladı. O günlerde Onun fotoğrafları genellikle öğrenci gazetesinde yayımlandı.

1974 yılında mezun olduktan sonra, Steve yerel gazetede çalışmaya başladı. O insanlara en azından bazı yarar getirmek özlemi olarak memleketi Aktif Genç adamın hayatı daha sakin görünüyordu. Bu amaçla, 1978 yılında, geleceğin ünlü Hindistan'a gitti.

Orada yerel otellerde en kötü koşullarda yaşadı. Sık sık onların sağlıklarını ve hatta bazen hayatlarını riske attı. Ancak, güzel ve güzel çekimler, onun görüşüne göre, dayandı tüm zorluklara ve sıkıntıları telafi etti.

Etkin Noktalar

Zaten 1979 yılında Steve gitti sıcak noktalar o foto-raporlar yapmak için Afganistan'ın. Aksine karmaşık yolculuk iyi sonuçlar getirdi. bir mülteci kampında 1984 yılında onları Yapılan inanılmaz delici yeşil gözleri sonradan yayına National Geographic sürümüne 100 en iyi fotoğraflar listesine dahil edilmiştir ile Afgan kızı vurdu. 2005 yılında çok ciddi yetişkin göz kızla şanlı kapak 40 yıl içinde ilk ona iyi girdi.

2002 yılında Steve çabaları adına göre çok yetişkin kızı yeniden keşfetmek için yönetilmez olmadan Sharbat Gulu (bu sefer ortaya çıktı gibi) ve zaten bir kadını, üç çocuk annesi görüntüleri tekrarlamak, fakat aynı değişmeden delici yeşil gözleriyle.

Stiv Makkarri yurtdışında sadece kendi ülkelerinde, birçok ödül kazandı, ama etmiştir. Birçok defa yılın en iyi foto muhabiri unvanını hak ediyor. Bir savaş fotoğrafçısı olarak, o Madalyası verildi Robert Capa.

Özel bir yer 11 Eylül'de New York'ta yapılan McCurry tarafından işgal edilir. terörist saldırı önce, o Asya'da bir ay geçirdi ve hemen önce Amerika'ya döndü. O makamların belli temsilcilerinin saklanırken oldu onun kamera her şeyi vuruldu. Onun fotoğraflarında ölçek korkunç trajedi açıkça gösterildi oluştu.

Ya çalışmaları hakkında fotoğrafçı diyor

Steve için en önemli şey - tutarlı ve niyetinin ciddi olduğu, her insan için çok dikkatli olun. Ancak bu durumda resim gerçek.

Fotoğrafçı dikkatle insanları izlemek için sever. O bir kişinin yüzü çok şey söyleyebilirim olduğunu hisseder.

Biz (yaşadığımız «") Canlı gazetelerin yaptığı serisinde Amerikan Stiv Makkarri dünya çapında farklı evlerde aracılığıyla dokunaklı yolculuğunu gösterir. Her şeyden önce onun dikkatini, onlara yaşayan yoksul ve çok mütevazı evleri ve aileleri üzerinde duruluyor. O işini gösteren, yaşamın her aile veya iyi huylu kişilikleri ve dokunaklı olumsuz şartlara rağmen.

usta göre, o sefalet ve üzüntüsünden hüküm süren ün, çabasında değildir. O sadece anı yakalamak ve böyle bir hayat, yoksulluk ve sefalet içinde bir hayat olduğunu tüm insanlara iletmek istiyor. O genel olarak, bir insan varlığı son derece trajik ve savaş zamanlarında bütün değerlerin yeniden var, inanmaktadır. arka plan başarı, refah ve kariyerini solmaya. ana aile mutluluğu ve sağlığı ol ve bu şey hayatta kalmak için ne pahasına olursa olsun ana arzudur.

bir röportajda, McCurry genellikle o ünlü olduğunu hissetmez söylüyor. Bu insanlar bunu biliyor olmasından kaynaklanmaktadır, ancak çoğunlukla sadece resimler.

Petersburg Stiv Makkarri

Amerikalı ünlü foto muhabiri adı altında fuar eserlerinin fazla 80 olarak gösterilmiştir. Afganistan'dan kızın fotoğrafını - Daha önce bunlardan en unutulmaz, yukarıda belirtilen. inanılmaz tiz resim için bu benzersiz en tanınabilir yol olarak tanındı, hiçbir izleyici kayıtsız bırakır.

askeri çatışmalar, nadir tehlike altındaki halklar, modern dünya ve antik gelenekler - sergide sunulan eserlerde ana tema. Her bir insanın hayatının hikayesi boyama, etrafında olup bitenlerin onun görünümü.

sergi "Stiv Makkarri. güvensizlik an, "Rus seyirci adalet isteyenler basit, sıradan, bazen masum insanların yaşam gerçeği ve bu durumdan bir çıkış yolunu gösterdi.

mesleki faaliyetleri Stiv Makkarri bütün dönem için yapılan inanılmaz resimler. Hermitage onun en iyi işin çok sundu. Belli olaylar ve afetlere kasıtsız tanık olmuşlardır insanların yüzleri sayesinde, sanatçı onlar dayandı onların inanılmaz acılara, zulüm ve şiddeti göstermeye çalıştık.

neler olduğu için insan yaşamı ve onun görüşüne ve tutum hikayesi - dikkat ortasında. sanatçı gösteren bu tuhaf şekilde acı, yoksunluk ve insanların boşluğu çeşitli trajik olaylarda kasıtsız olarak katıldı.

Hermitage için hediye

sergi "Stiv Makkarri ..." (Hermitage) tüm Rusya için önemli bir olay haline gelmiştir. Bu bittikten sonra sanatçının bütün iş onlar zamanının olaylara tanıklık bir kişinin gerçek duyguları, durumunu ve duygularını yansıtan daha da değerli malzeme haline gelecek müzede (Modern Sanat departmanı), bağışlanmıştır.

Sonuç

fotoğrafların çok çeşitli Steve McCurry milyonlarca kumbara olarak, çok sayıda olan parlak isnat edilebilir, ama yüzlerce, elbette, dünyaca ünlü sanat müzelerinden birçok muhteşem salonlarından bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir. onun işi Stiv Makkarri (Hermitage), çelik olağanüstü bir koleksiyona sahiptir sunumunun yapıldığı Şimdi Rusya, bu büyük sanatçının bir hediye aldı.

Çalışmaları izleyicilere o ziyaret olanlar ulaşılmaz ve orijinal, ilginç ve güzel yerlere aktarılmasını fırsat verir. Onun resimlerde size görüntüleyici ve alanını birbirinden ayıran zaman ve mekan hakkında unutmadan, sonsuz izleyebilirsiniz. Yazar mucizevi resmin her iki yanında yer alan insanlar arasındaki mesafeyi ve sınırları kaldırmak için inanılmaz bir beceriyle yönetir.

resimlere bakan herkes McCurry, bir kez daha herhangi yaptığı saygılı tutum samimiyet ve bunu yapmak zorundaydı ve iş ve yaşam üzerindeki iletişim ve dokunmatik zorunda kiminle tüm insanların ikna verdiği röportajda, dinleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.