BilgisayarlarVeritabanları

MS SQL Server: kurulum ve konfigürasyon. MS SQL Server sürümü. MS SQL Server ve 1C

MS SQL Server Microsoft'ta tanınmış bir veritabanı yönetim sistemi veridir. Ürün son derece rekabetçi olduğunu ve büyük sanayi kuruluşu ve bireyler bir olarak kullanılır. Artık yaygın veritabanı sırasıyla program için talep artmaya devam kullanılır. Ürünün Geliştirilmesi 1985 yılında başladı ve sonra yeni bir versiyon her yıl çıkıyor beri, geliştiriciler yeni kullanışlı özellikler sunuyor ve gereksiz eski ayrılması sağlanır.

Tarih, 90s

1989 - Işık yazılım aracı, Microsoft ortaklaşa geliştirilmesi ve şirketin Ashton-Tate ilk sürümünü görünür. Proje beklenen popülerlik bulamamıştır. Öncelikle ürünün kullanıcıları başka bir işletim sistemine geçmek zorunda kalacaktı. İkincisi, zaman rakipleri daha geniş işlevselliği ile SUDB oluşturmak başardık.

1990 - çıkış versiyonu MS SQL Server 1.1. fonksiyonel yetenekleri Yeni sürüm öncekinden (veri, SQL dil desteği ile çalışmak) çok farklı değildi, ama hataları ve kusurları bir sürü düzeltilmiştir.

1993 - neredeyse aynı anda yeni işletim sisteminin sürümü ile performans rakiplerine önemli ölçüde üstün bir Windows NT için SQL Server, görünür.

1995 - Çık Microsoft SQL Server 6.0, (Microsoft 1987 yılından beri yazılım geliştiriyor hangi şirketler) ilk Sybase ayrı yayınlanmış ürün. duyuru çok başarılı oldu.

1998 - Las Vegas, SQL Server 7.0 yeni bir sürümü. Birçok eksiklikler ve performans geliştirmeleri düzeltilmiştir. Bu sürüm büyük miktarda veri ile çalışmak büyük şirketler için tasarlanmıştır.

Tarih 2000

1999 - Işık aynı işletim sistemi altında geliştirilen MS SQL Server 2000 sürümü görünür. Sürüm öncekinden çok daha fazla işlevsellik vardı. Bunlar arasında, veri kurtarma algoritmaları erişimin yeni yöntem (gelişimi için yeni fırsatlar açılır) yeni motor.

2003 - Bu sürüm büyük ölçüde basitleştiren MS SQL Server 2005 oluşturulması veritabanı geliştirme, bilginin geniş hacimli çalışmalarını hızlandırmaya ve önceki sürümlerde olduğu düzeltilmiş hatalar ile dışarı çıktı.

2008 - programın yeni versiyonunun çıkması. Aslında, bu sürümde önemli bir değişiklik yok etmez olan MS SQL Server 2005 bir daha işlevsel bir sürümüdür.

bu

2010 yılında, Kompakt 4.0 mobil sürümü açıklandı. Sürüm kurulum gerektirmez ve yeni sürümün kullanıcıların mümkün hale geldi böyle 2014 yılında API, ve NET Framework, Visual Studio 2010 gibi platformlarda ile uyumludur. Çok dikkat, iş zekası (terabayt yüzlerce kadar) potansiyel hacmi veritabanlarını artan ödenir. Veritabanı uzayda rapor gelişmeler de vardır. Ürünün sonraki sürümü SQL Server 2016 olarak adlandırılan ve gelişimi aktif şu anda edilecektir.

tesisat

Kurulum öncesinde sistem gereksinimlerini kontrol etmeyi unutmayın. Asgari aşağıdaki gibidir:

 • İşlemci - Intel (veya uyumlu) Pentium III 1000MHz veya üstü.
 • RAM - 512 MB veya daha fazlası.
 • Sabit disk alanı - 20 GB veya daha fazlası.

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşlemci - Intel Core i7 3000 MHz veya daha yüksek.
 • RAM 4 GB veya daha fazla;
 • Sabit disk alanı 100 GB veya daha fazla arasında olmalıdır.

Programı yüklediğiniz bilgisayar, yukarıdaki şartları karşılıyorsa, yüklemek için hazır. MS SQL Server Kurulumu çok karmaşık değildir ve Windows üzerinde geleneksel montaj programlarından farklı değildir. Bu makalede açıklanan bazı ayırt edici özellikleri vardır.

 1. Başlamak için yönetici olarak kurulum dosyasını çalıştırmanız gerekir (bir dosyaya tıklamak zorunda, sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini).
 2. "Montaj Merkezi" penceresi açılır. Bu bilgisayar yapılandırma doğrulandı bölüm "Planlama", seçin.
 3. Her şey iyi giderse, aynı pencerede, biz yazılımı yüklemek veya ona yeni özellikler eklemek için teklif ilk öğeyi seçin, önerilen listesinde "Setup" seçeneğini seçin.
 4. Gerekli anahtarını girin (genellikle yazılımla kutuya yazılır).
 5. lisans açıklanan koşullarını kabul ve uygun yerde bir kene koydu.
 6. Daha sonra "Yükle" butonuna tıklayın.
 7. Yüklenecek bileşenleri seçme.
 8. "Varsayılan Örneği" seçeneğini seçin.

Optimum performans için, gerekli yazılım araçları yüklemeden önce yapılandırmak için. Bir sonraki bölümde bunu nasıl bakacağız.

ayarlama

Yapılandırma MS SQL Server kurulumu öncesinde yapılır. Bazı yapılandırma seçenekleri kurulumdan sonra değiştirmek imkansız olacaktır çünkü nedenle, stantlarını kurarken, özellikle dikkatli olmak.

 1. "Sunucu Yapılandırması" Biz hizmet (otomatik veya manuel) türünü seçmek istedi. Tam Metin Filtre Daemon Launcher hariç tüm hizmetler üzerinde "Otomatik" seçeneğini seçin. "İleri" yi tıklayın.
 2. "Server Configuration" denilen bölümde bu yüzden yine tıklayın şey değiştirmeye gerek yoktur "İleri."
 3. "Veritabanı Altyapısı Yapılandırması", "Karışık Modu" seçin ve kullanıcı adı ve yönetici şifresini ayarlayın. Aynı pencerede, sekme "veri dizinleri" gidin. Orada dosyaları veritabanına kaydedilir yolunu ayarla. İleri 'yi tıklayın.
 4. Varsayılan ayarı (ilk madde) seçimi.
 5. hata raporu ayarları penceresi, program otomatik olarak yazılım geliştirmek için Microsoft hata bir rapor gönderir seçin.

Yükleme ve kurulum programı çalışmaya hazır olduğunu, tamamlandı.

Uzaktan Erişim yapılandırma

bir yolunu ayarlamayı düşünün uzaktan erişim için programlamak. Programın organizasyonu birden fazla bilgisayarda yüklü değilse, bu özellik yararlıdır. Sonra yazılım yüklemeden, MS SQL Server, aşağıdakileri yapın:

 1. "Başlat" menüsünde, "Tüm Programlar"> MS SQL Server> Yapılandırma ayarları seçeneğini belirleyin.
 2. SQLEXPRESS ardından TCP / IP protokolleri seçin.
 3. TCP / IP Enable geçer.
 4. Daha sonra, IP Adresleri sekmesini "Özellikler" i seçin.
 5. Daha sonra, SQL Server Hizmetleri seçin.
 6. SQL Server Hizmetleri seçeneğini yeniden başlatın.

Ardından, gelen iletileri almak için güvenlik duvarı işletim sistemini etkinleştirmeniz gerekir. Bu amaçla, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmek:

 1. güvenlik duvarı fonksiyonlarına erişim, biz> menüsünden "Başlat" bölümündeki "Yönetimsel Araçlar" bulabilirsiniz.
 2. Duvarı penceresinde, Gelen Kuralları seçin.
 3. Ardından, Limanı'nı seçin.
 4. O zaman bu durumda 1433 yılında, TCP ve karşılık gelen numarasını belirtmek gerekir.
 5. Bir sonraki adım, bağlantıyı izin ver seçeneğini seçin.
 6. Bir sonraki adımda, tüm kutuları maruz profil.
 7. doğru ismi seçmektir.

Doğru şekilde yapılırsa, MS SQL Server veritabanı uzaktan çalıştırılabilir.

yararlı ipuçları

Dikkate yazılım aracı oldukça karmaşık bir yazılımdır. Burada daha kolay MS SQL Server yazılımı ile çalışmak için yapacak birkaç ipucu verilmiştir:

 • 1C ile çalışan Sınırlamalar yazılım birlikte çalışabilirlik konusunu açıklığa kavuşturmak gerekir böylece önceden sisteminin uygulanması nedeniyle, bazı sürümleri için geçerlidir.
 • Daha sonraki bir sürümünde veritabanı çalıştırırsanız, önceki sürümleri bunu çalıştıramazsınız.
 • Eğer tek bir işlem içinde sunucuya çeşitli görevleri göndermek istiyorsanız, işlemin doğru türünü belirtmek için gereklidir. SET IMPLICIT_TRANSACTIONS KAPALI: Bunu yapmak için, otomatik olarak işlem belirlemek için modunu ayarlamak için en iyisidir.
 • Program bir hata oluşturursa birden fazla veritabanı, bu veritabanı dosyaları uyumsuz versiyonları olduğu anlamına gelir iken. Bu durumda, eski veritabanı daha yeni bir sürüme dönüştürmek gerekir.
 • yolunu belirlemek için veritabanı sağ fare butonuna tıklayarak ve "Özellikler."

yerine bir sonuca ait

Halen ilişkisel veri tabanları büyük ve küçük mağazalar oluşturmak için gereken neredeyse tüm organizasyonlarda kullanılmaktadır. onların yazılımın her yıl daha da geliştirilmiş versiyonlarını dünyayı temsil böylece bu yazılımın geniş dağılımı, geliştiricilere gelişmesine büyük ivme verir. MS SQL Server Paylaşım ve 1C ölçüde gereksiz evrak onları kurtaran, birçok işletme döngüsünü kolaylaştırır. Kendisi yazılım kullanmak için çok zor değildir ve kullanıcıların hızlı bir program ile çalışmak için gerekli tüm temel işlemleri öğrenmek sağlar düşündü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.