BilgisayarlarVeritabanları

Örnekleme operatörü: MySQL select seçim

MySQL, başka herhangi bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemi gibi, kendi yapısı örnek SELECT deyimi içinde yer alır. veritabanları gerektiğinde geri almak için öncelikle gizli bilgiler içerdiğinden, bu, şaşırtıcı değildir. select from SELECT позволяет делать это множеством различных способов, предоставляя большой набор инструментов. SELECT ifadesi birçok farklı şekilde bunu yapmak için izin verir MySQL araçlar büyük bir set sağlayan seçin.

yükleme MySQL

MySQL Windows altında olarak uygulanır ve Linux altında edilir. MySQL Ubuntu yüklemek OS terminalde oldukça iki takım gerçekleştirmek için:

- Sudo apt-get mysql sunucusu yüklemek.

- Sudo apt-get mysql-client yükleyin.

MySQL Windows için, sadece resmi sitesinden indirmek "veritabanı" uygun kurulum paketleri ve onları çalıştırmak.

SELECT deyiminin genel yapısı

şöyle SELECT deyimi seçmek MySQL Komple yapıdır:

1. SEÇ - sütun adları (alanları).

2. DAN - masanın isimler.

bir durumdur örnek - 3.

SQL dili sözdizimi harfe duyarlı değilken, iyi bir uygulama ifadeleri ve ayrılmış kelime yazmak için unutmayın (, WHERE, vs.) büyük harflerle ve tablo ve sütun isimleri - küçük. SELECT приведен на рисунке ниже. Aşağıda gösterilen SELECT'in seçin MySQL operatörü kullanarak en basit örnek.

SEÇ anahtar kelimenin bir analog olan sözcükten sonra bir yıldız işareti TÜM verilen bir tablodan tüm sütunları seçmek için anlamına gelir. tablonun alanlarının sadece bazı ilgilenen varsa, bunlar virgülle ayırarak, uygun bir yerde belirtilmelidir. Aynı tablo adlarına uygulanır - Birden fazla, bunları virgülle ayırarak tüm girerseniz.

WHERE kullanma

Açıkçası elinizde olmadan önceki örnekte, hiçbir anahtar kelime olduğunu fark edemedi - bu bu durumda ihtiyacımız yok çünkü olduğunu. Bu ifade gerekli değildir ve SELECT böyle opsiyonel operatörler, çok var, ama onlar biraz sonra bulunmaktadır. Eğer bir isim, type = 'köpek' gibi bir WHERE tablosu ve herhangi bir durumun ekler sonra, o zaman sonuç kümesi Edison adına hayvan ile yalnızca bir satır alacak. Aşağıdaki şekilde bir örneğini göstermektedir. deyimi SİPARİŞ BY Ignore etmeyin, burada önemli değil, ve biraz sonra ele alınacaktır.

WHERE sonra birden çok koşul yazmak da mümkündür, ancak artık virgülle ayırarak olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu amaçla, bu tür VE ya da VEYA gibi anahtar kelimeler kullanmak zorunda. Bu, tüm koşulların yerine getirilmesi gerekir bağlıdır. Eğer Sonuç daha sonra, bunlardan en az birini karşılayan OR kullanmalısınız etmeleri halinde olması VE olmalıdır arasındaki sonra belirttiğiniz tüm koşulları tatmin Sonuç ilgileniyorsanız.

ORDER BY

Biz bir SELECT ifadesinde WHERE ek olarak belirli bir durumda gerektiği gibi ayarlanmış sonucu manipüle hangi ile diğer birçok anahtar kelime olduğunu belirtti. Bu tür bir "tuşları" ORDER BY olduğunu. Bu belirli bir alan, artan ve azalan hem içindeki numunenin sonuçları sıralamak için izin verir. Bu verileri sıralamak gerekir değerlere göre, sadece ondan sonra sütun adını belirtmek için yeterli olacaktır. ; Açıklamada, SİPARİŞ BY belirtilen isim ve SELECT mevcut olmalıdır - Birinci: Birkaç koşullara uymak önemlidir İkinci - Talep sonunda yerleştirilmesi gerekir ORDER BY.

Eğer, azalan düzende sonuçlarını sıralamak yerine ASC anahtar kelime DESC alan adından sonra yazmak gerekirse varsayılan sıralama (ASC) artan, ancak.

Sonuç

Biz operatörü MySQL seçim araçlarının tüm ana gözden değil. SEÇ, yukarıda belirtilenlerin dışında, esnek ve verimli bir veritabanından veri almak için izin diğer özellikleri bir yeri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.