BilgisayarlarVeritabanları

Küçük İşletmeler İçin En İyi Veritabanı Yönetim Sistemleri

Günümüz dünyasında giderek artan veri ağırlık kazanmaktadır ve abartılı olmaksızın dünyanın bilgisince yönetildiği söylenebilir. Bu nedenle, bilgi ürününün toplanması, depolanması, analizi ve satışı çok fazla önem kazanmaktadır. Modern ticaretin başarılı bir şekilde gelişmesinin anahtarı, müşterileri hakkında, ihtiyaçları, satın alma tercihleri gibi bilgiler toplamak, organize etmek ve kullanmaktır. Bu tür bilgiler, reklam önerilerinin pratik etkinliği, kârlı olmayan iş segmentleri bulma, üretilen mal veya hizmetlere olan talebi analiz etme, bireysel kalemler için ticaret dinamikleri izleme ve diğer kilit faktörleri gözden geçirme konusunda bilinçli kararlar vermeye yardımcı olabilir. Doğru kullanımı olan veritabanlarını kullanmak rakiplerimize karşı bu avantajları bize sağlıyor.

Küçük bir işletme sahibi iseniz ve müşteri etkileşimi stratejilerinin üretilmesini otomatikleştiren Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) sistemini henüz kullanmıyorsanız , işletmenizin başarısı belirli risklere tabidir. Rakiplerinizin uykuda olmadığını unutmayın!

Günlük, haftalık, aylık veya yıllık verileri toplayacak küçük işletmelerinizin benzersiz ihtiyaçlarını hedefleyen bir veritabanı oluşturabilen hangi yazılımla birlikte düşünün.

Filemaker Pro 12

Bu veritabanı uzun süre DBMS yöneticileri ve geliştiricileri tarafından haklı bir üne kavuşturulmadı, ancak iş dünyasından kuruluşundan bu yana çok sevildi. Apple tarafından oluşturulan Filemaker Pro, hem Mac işletim sisteminde hem de Windows sisteminde çalışır. Program sıradan ve gelişmiş modlarda raporlar üretebilen ve diğer veritabanı sistemleri ile entegre olabilen İnternette bilgi sağlamak için kendi bilgi tabanları oluşturmak için sezgisel ve kullanımı kolay bir araçtır.

Microsoft Access 2010

Microsoft Office'ten uzun süre erişim çoğu küçük işletmeler için en popüler çözümdü. Bununla birlikte, şimdi, kullanımı kolay, bulut sistemleriyle daha iyi entegre olmuş, veritabanlarının oluşturulması, korunması ve yazılım geliştirilmesi konusunda çok fazla bilgiye ihtiyaç duymayan diğer veritabanlarından gelen rekabetle karşı karşıyadır.

Zaten bir veritabanınız varsa, muhtemelen Microsoft Access kullanılarak oluşturulmuştur. 2010'un yeni sürümü, 2003'ün toplu kullanılan sürümüyle daha önceki sürümlere kıyasla daha iyi, kullanımı kolay görünüyor ve çalışıyor. Bu veritabanı yönetim sisteminin rakipler tarafından engellenmeye başlamasına rağmen, yazılım pazarının bu segmentinde hâlâ öncü bir konuma sahiptir.

Oracle Application Express (APEX)

APEX, mega başarılı bir veritabanı motoru Oracle üzerine kurulmuş bir veritabanı yönetim sistemidir. Zaten bir Oracle müşteriyseniz ve Microsoft Access veya FileMaker Pro'dan daha fazla iş uygulamaları oluşturmak için daha gelişmiş bir sistem sunuyorsanız, APEX tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, APEX'i kullanmak, Access veritabanında olduğu gibi basitçe tablolara veri girmekle karşılaştırıldığında o kadar kolay değildir.

Zaten Oracle kullandıysanız veya gelecekte diğer veri sistemleri ile entegrasyon gibi daha gelişmiş veri tabanı yönetim yeteneklerine mi ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız veya çok büyük miktarda veriyi hızlı performansla işleme tabi tutmak istiyorsanız o zaman APEX doğru seçimdir.

Zoho Creator

Zoho Creator, veritabanları dünyasında göreceli olarak yenidir ve "bulut" kullanan sezgisel bir veritabanı sistemi sunar. Geliştiriciler Zoho, çok hazırlık olmadan hızlı bir şekilde basit bir veritabanı uygulaması oluşturabileceğiniz, gerçekten güvenilir ve kullanımı kolay bir sistem yarattı. Bu, veri girişi için formların kullanımı, çok iyi bir rapor oluşturucu, diğer veritabanı yönetim sistemlerinde mevcut bir veritabanınız varsa veya ortak veritabanlarınızı kullanırken genellikle gerekli olan diğer sistemler ile entegrasyonla mümkün olur.

Veritabanınızı oluştururken hangi veritabanı yönetim sisteminden emin değilseniz, bence küçük bir işletme için Zoho Creator ile oluşturmak iyi bir fikirdir ancak seçim her zaman sizindir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.