BilgisayarlarYazılım

Önbellek nedir? ihtiyaç duyduğu tarayıcıda önbellek temizlenecek?

Bilgi teknolojileri çok çeşitlidir, ancak bazı çok zor kaderi o anlamaktır. Burada örnek cache, almaya - bu nedir? Bu neden yapıldı? Bunun bir anlamı var mı? Eh, bunu okursanız - bu henüz bilinmemektedir hakkında sadece size mantıklı. Ve madde uyarınca bu yanlış anlama düzeltilecektir.

önbellek nedir?

Bu bilgiler, bir bilgisayar kullanıcı, hızlı için en yüksek olduğu bir sorgu olasılığını içeren bir ara tampon, ifade eder. verilere erişim uzak kaynağını veya daha yavaş bir bellek kaynağından numune erişen daha hızlıdır. Ama cache eksi o bunu büyük boyutlu bilgilerin sorunlu depolama yapan küçük bir boyuta sahip olması.

Bu teknoloji çalışmaları olarak mı?

Şimdi önbellek, Cihaz hakkında konuşmak gerektiğini biliyoruz. önbellek Temelleri kayıtlarını kurar. Her set ana bellekte yer bilgilerin bir kopyası olan, belirli bir veri bloğunun ya da öğe ile ilişkilidir. Her giriş ana bellek ve önbellekte "kopya" in "orijinal" veriler arasında bir bağlantı tarafından desteklenen kendi tanımlayıcı (bir etiket denir) vardır. , Müvekkili konuşan edildiği bir işletim sistemi, tarayıcı veya CPU olabilir. Eğer ilk etapta bir nesnenin varlığını istemek için aradığınızda bilgisayar önbelleğini inceler. Bir eşleşme kimlikleri tespit edilirse, o zaman alınan verileri kullanır ve süreç bir isabet denir. gerekli bilgiler mevcut değilse, o zaman ana bellek yüklenecek başlar. Bu süreç önbellek bayan denir. Gerekli yanıt almak için olan bu referans yüzdesi, isabet oranı olarak.

bir önbellek vardır boyut sınırlamaları göz önüne alındığında, bilginin yer değiştirmesi esasına karar verilebilir. kabulünden için çeşitli algoritmalar dallanma. unsurları ön bellekte depolanır ve değişiklikler ana yapılır değişen durumunda bilgisayarın belleğinde. veri giren hızı kayıt politikasını etkiler. Böylelikle, acil bir düzenlemede, tüm değişiklikleri, ana belleğe eşzamanlı olarak yapılır. ertelenmiş (ya da tersi) zaman veri kayıtları onlar önbellek diğer unsurlar üzerinden sürüldü yalnızca değiştirilir. Nasıl ekipmanın yukarıda belirtilen bölgelerinde bu mekanizmayı uygulamak? en çok bilgisayarın diğer parçaları nasıl etkileşimde önbellek ve ne bakalım.

PC işletim sisteminde Nakit

(Bilgisayarınızda yüklüyse veya diğer) geçici işletim sistemi veri depolama - En önemli Windows önbelleğidir. Bu elemanlardan oluşur:

  1. Sayfa sayısı da tamponlar ayrılır RAM ve kullanılan uzunluğu bellek cihazına bağlıdır.
  2. asıl görevi Seti kendileri başlıkları tamponlar, - kendi durumunu tarif etmek için.
  3. Başlık herhangi bir tampon anlamına gelmektedir hakkında bir gösterge ihtiva eden karma tablo.
  4. serbest tamponların listesi.

Nakit programları

Birçok program hesaplamalar için ihtiyacın her zaman kaçınmak için ara hesaplamalar yazmanı istiyorum. Ve, bunu tahmin, nakit para kullanın. o verir çünkü ondan program avantajları, önemli ölçüde çalışmalarını ve onu taşıyan tüm gerekli hesaplamaları, ancak ek RAM veya disk alanı Duruma bağlı olarak yalnızca hızlandırmak için. Diğer tüm durumlarda, önbellek eserinden yararlanmalarına yardımcı olmak için mümkün olmayacaktır. Görev Yöneticisi bakmak ve bellek önbelleğe o kısmını görebilirsiniz - her durumda, bu sözler yalnızca depolama için de geçerlidir - Ama endişelenmeyin.

Tarayıcınızın önbelleği

Nasıl ağ üzerinden iletilen trafiği azaltmak için? İşte önbellek yardımına geri geliyor! kullanıcının bilgisayarına veya proxy sunucusu mağazalarında tarayıcı sayfasında kullanılan bilgiler İçinde. Genellikle cache bilgi girişinde ve kullanım HTTP protokolünü karşılamaktadır. Ancak bazı durumlarda, onun fonksiyonu kullanıcıya şu anda içerik yönetim sistemi, üzerine alabilir. Bütün sistemin dezavantajı, değişiklikler, bir tarayıcıda yapılmış olması kendini gösterir, her zaman ya da derhal diğer yansıyan değildir. Özellikle mobil platformlarda işe yaramadı. Sonra "Android" önbelleği nasıl ayarlanacağını öğreneceksiniz ve bu yönünü orada çalışmış neden görünmediğini anlayabilir.

tarayıcı önbelleği temizleniyor

tarayıcı ve periyodik temizlenmesi gerektiğini aslında daha Manifest'inizde cache özellikleri. kendisi tarafından bu hafıza oldukça büyük ve ek olarak hala işlemek için çok uygun değildir verileri saklayan bir gerçektir. Bu nedenle, zaman zaman zaman tarayıcınızın önbelleğini temizlemek için zarar vermez. Üstelik bu yaklaşım tavsiye ve çok sık yeni veri podgruzku veya geçici arıza, bir sorun algılarsa edilir. Çoğu tarayıcı önbelleği temizlemeyi karmaşık bir süreç değildir ve birkaç saniye için çalışabilir. Olursa olsun ihtiyaç bile her şeyin genel bir tanımını yapmak, böylece çok yönlü olanı temizlik nesne: önbellek "Mozile" veya "internet explorer". Temizlemek için, aşağıdaki noktaları geçmesi gerekir:

  1. Şimdi Ayarlar menüsünü tıklayın.
  2. "Geçmiş" i seçin. o yoksa - "Kullanıcı ayarları", ama zaten "Geçmiş" ve orada "Çerezler".
  3. Burada Silmek istediğiniz verilere seçmek ve hangi süre içinde bir menüdür. Kendi ayarlarınıza yapın.
  4. Tıklayın "Temizle".

Bir uyarı: Seçtiğiniz tüm verileri kaldırın. Varsayılan olarak, kaldırma farklı siteler için şifreleri otomatik doldurma formu dahil, her şeyi tabi olacaktır. Eğer dolgu kullanıcı adı ve şifre kullanılarak gerçeğine alışık Yani eğer araç ipuçlarını veya Sık ziyaret Web sitelerine şifresini hatırlamıyorum, emin misin erişim sonra can olduğunu yapmak gerekir.

Mobil platformda önbellek

Biz kişisel bilgisayarlarda bu cache anlaşılmaktadır. Ve şimdi en sıradışı için - mobil platformlarda önbellek ne hakkında. Genelde söylenebilir kişisel bilgisayarlarda kullanılan birine benzer, ancak donanım kısıtlamaları telefonları, akıllı telefonlar ve tabletlere çalıştırmak kendi sınırlamaları ile uygulama mekanizması. tarayıcılar ile çalışan ve bir bilgisayar ile çalışırken genellikle daha az fark Dolayısıyla, onlar saklamak veri daha küçük, daha az yardım etmektir. Mümkün olmasına rağmen Android cache örneğini kullanarak, anlatmak ve daha detaylı etmek. Uzatma .akr bir dosyayı alın ve "Install" a tıklayın. kurulacağı klasöründe, bir klasör com ile başlayan ve programın adı ile biten olacaktır. Bu verilerin geçici depolama veya ayrı bir program önbelleğe. İşte "Android" önbelleği nasıl ayarlanacağı - hatta bir çift tıklama dışında bir şey yapmak gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.