MaliKişisel Finans

O seçmek daha iyi olduğunu ne Visa Mastercard gelen farktır ve?

Yeni bir banka kartı tasarlarken muhtemelen bir ödeme sistemi seçmeniz istenecektir. Bu sorun henüz MasterCard gelen vize arasındaki farkı bilmiyor, bir çıkmaz içine birçok sıradan insanları yükseltir? Eğer seçmeliyim hangi ve ne tür bir sistem olan anlamaya çalışın.

genel bilgiler

Şu anda, tüm dünyada Dünya başarıyla hem ödeme sistemleri dağıttı. MasterCard - Avrupa ödeme sistemidir Visa iken - Amerikalı. güvenilirlik, inanmıyorum - Biri Visa kart Mastercard temel fark olduğunu söyleyebilirim edin. Her iki sistem tüm işlemler dünyada aynı oranda gerçekleştirilir, önemli zarar vermeden çalışır. Ama ülke dışında çalışan akılda Rus bankaları tarafından verilen değil tüm kartları tutmak. Plastik kutu bakmak, bu çok basit göz atın. kabartma üzerinde yazıt, kartınız yurt dışında çalışmak, ancak boya karakter veya depresif uygulanması Rusya Federasyonu topraklarında münhasıran bir ödeme aracını kullanma imkanını gösteriyorsa. Bu nadiren seyahat ediyorsanız, her zaman kötü bir şey değildir ve genellikle sadece evde çalışarak alt türlerinden biri yaklaşacaktır Rusya'da kartı kullanın. Maddi avantajı ucuz hizmetidir.

yurtdışında için ödemelerde Mastercard Visa farklı nedir?

Mastercard ile daha rahat Avrupa'ya gidin. nakit çekme veya hizmetlerin para birimleri için ödeme yaparken otomatik olarak banka ve döviz kuru üzerinden hesaplanacak Euro çevrilecektir ödeme sistemi minimum komisyonu ile. Sen ve MasterCard ABD'yi ziyaret etmeye karar verdiğini düşünün. her yerde Amerikan Doları seyri, ve rublenin de bizimle hesabı. Avrupa ödeme sistemi beri, parasal üniteler ilk dolara içine ancak o zaman Euro dönüştürülür ve edilecektir. operasyon çok zaman alır, ama komisyon boyutunu hayal etmez. durum için Vizeler sistem Avrupa'da daha ABD'de ödemek daha karlı eşler, benzerdir. Buna ek olarak Visa Mastercard dan farkı nedir? OIF Visa dönüştürürken sadece% 1,5 komisyon alır ama Mastercard böyle bir komisyon yok.

haritalar ve özel ayrıcalıklar Diğer farklar

Sen Visa Mastercard arasındaki farkı fark edeceksiniz zaman gayri nakdi ödemeler en basit haritalarda. Örneğin, Visa Electron aracılığıyla PIN kodunu girdikten sonra tüm kartlar MasterCard bir operasyon yürütülmektedir anda hesabından küçük miktarlarda silmeye gizli kod girmeniz gerekmez. Artı veya eksi o size kalmış ama gizli şifre unutmayın bu- - tutarın korumasıdır. PIN'inizi unutur başına Öte yandan, sen kartı değiştirmek zorunda. kart sahipleri için en yüksek kategori Visa, ücretsiz tıbbi ve hukuki yardım gibi özel özellikler sunar. Mastercard benzer hizmetler iftihar edemez. Ama unutmayın, Rusya'da bu imtiyazları, tüm bankalar sunuyoruz kartın kendi bakım maliyeti oldukça yüksektir. Artık ihtiyaç ve zevkinize göre tercih, Mastercard dan vize arasındaki farkı biliyorum. Ve ülkemizde kullanım için bir kart orta veya alt türler seçerseniz, iki ödeme sistemleri arasındaki fark, muhtemelen fark etmez unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.