MaliKişisel Finans

Kişisel mali planını veya mali bağımsızlık yolunu

insanların az insan muhasebe departmanı için doğal bir eğilimi ve aşk var. Yani "finansal planlama", "maliyet optimizasyonu", "bütçe" ve benzeri de Çoğumuz istemsizce esnemek başlar. bizzat sana dokunduğunda Aslında bütün bu çok sıkıcı görünmüyor. Birçok tanıdık para ücret aldıktan sonra bir hafta "sadece" bir sonrakine olan durum ve iki hafta içinde tekrar bir sonrakine ödeme günü için bir borç aramaya zamanı olduğu ortaya çıktı. Herkes bilir - Para çok olmuyor. Tabii ki, her "küçük lot" için kendi ölçütleri vardır, ama bu ayrı bir mesele.

Opsiyonel usta tüm ekonomik bilgelik düzgün bir gelir ve giderleri planlamak öğrenmek için. Bu arada, bu alanda temel bilgi ve becerileri ne olursa olsun gelir ve medeni durum büyüklüğünün, her insan için yararlı olabilir. Çok basit ilkelerine, teorik herkesçe bilinir nedeniyle aile bütçesine tutulması rasyonalize edilebilir. Yalnızca bu bilgi ve teorinin birçok tembellik veya inanç eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

kişisel mali planı nasıl oluşturulur

Ilk şey anlamak ve biz gelir ve gider açısından ne düzeltmek için. az ya da çok kararlı ücret alan kişi, makaleden gelir kolayca başa çıkacak. Ama harcama miktarını belirlemek için çok çalışması gerekecektir. (- hesabınıza zevke birini seçerek seçeneği alarak bilgisayar dosyası, şimdi ayarlanmış özel bir program) Biz tetradochku tüm masraflarını yazmak için başlamalıdır. Geçen cümledeki anahtar kelime - her şey, çünkü, bir ay sonra, neredeyse uçar ne kadar para şaşıracaksınız "hiçbir yerde."

analizi - Bir iki ay titiz kayıtlar sonra, eğlenceli kısmı başlayabilir. Bu an bile pervasızca para harcamak istemeyenler için "harika keşifler" bir sürü doludur. Gelecek için onları ayarlayarak harcama tüm öğeleri değil, aynı zamanda gelir ve gider oranı sadece analiz etmek önemlidir. ekonomiyi sıkmamaya çaba belki daha iyi ve çabalarına daha fazla kazanmak için: Bu iyi bir neden yapabilirdi?

Tüm bir kişisel oluşturmak için gereken, hakkında dikkatlice düşünmek mali planı. İşte - yaratıcılık tam özgürlük, elbette dikkate önceki analizini alarak.

  • Burada tek kazancının yaklaşık% 10 koyarak, "arızi giderler" gibi bir yazı tahsis etmek tavsiye edebilir. Hayat sürekli sürprizler atar - bir onarım gibi. Para Potbelly "yağmurlu gün" ile karıştırılmamalıdır değil! Eğer sürpriz dahil tutarlar harcayamıyorsa, güvenle şekilde imha - az gecikme, hatta kendini bir şey müsamaha.
  • Kişisel mali planı makalesine, "birikimi" içermelidir. alanındaki tüm uzmanlar bunun görünse de% 10 güvenle kemer sıkılır edilmez sıkı olduğunu, ne olursa olsun kazanç büyüklüğü, kenara olabilir geldiğinde hemfikir bulunmaktadır. Ayrıca, bu% 10 makul derhal geçirmek için hiçbir günaha olduğunu, ayrı bir banka hesabına çevirmek. Belli bir nakit rezervi, yarın, ancak günümüzde sadece güvenilmez bir ruh olmadan bir adam.
  • kişisel mali planı yapma ciddi sağlık ve eğitim masrafları geri kesmek gerekir. Hasta kişinin yeterince ek gelir kaynakları sağlayabilir kendileri ve sevdikleriniz ve gelişmiş eğitim için temin edebilmek pek mümkün değildir, çünkü bu tutarlar, geleceğe katkı olarak kabul edilebilir.
  • Sen iyice tasarrufu, yani normal, "doğru" yollarını dikkate almak gerekir kendisine zarar vermeden. Maliyet farklı olabilir Optimize - (şimdi çok olan) örneğin, online kitap mağazası, stokları, satış, indirim siteleri shun değil, mobil iletişim, dijital televizyon için en iyi tarife seçmek vs.
  • kişisel mali planda, bir öğe içeriyorsa, bir sigara gibi, aynı zamanda o zaman daha fazla harcama yapmak istediğiniz yılların sayısını 12'ye geçen ay dahil tutarları çarpma ve. Nasıl bir sonuç seversin? Hala böyle denzhischi harcamak istekli misiniz hayatının gitmek önemli ölçüde azaldı izin vermek mi? Para için Yavaş intihar - şüpheli harcamalar.
  • Ve son. Para çalışmalıdır. yatırım yapmak varsa - hatta banka faiz oranı ve düşük, fakat bunu elde hala güzel - (burada sadece iyi düşünmek) bunu. daha fonlar daha hızlı onlar birikir, açın. cimri değil, aynı zamanda israf durma. Başarı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.