Kendini yetiştirmeOratoskoe sanat

O - kelimelerin dahidir

Gerçek sanat - çiçekli ve ikna edici, duygusal, tabii ki, mantıklı ve inandırıcı haklı konuşmaya yeteneği. kahraman doğar, ama olur ve becerilerini değil gibi, hitabet de evde yaratabilirsiniz. Önemli olan - er ya da geç muzafferler merhametine teslim yükseklikleri, fethine azim.

Kim kimdir

Başlamak için, sözlükte bir göz atın. - utters bir kişi konuşmacı: kelimenin tanımı şöyledir kamu konuşma. Daha çok öğrencilerin ilgi edebilmek akıcı anlamlı olan bir, bir müzik aleti virtüözü olarak kendi sesini yönetir. Bir "İstemci" şaşırtıcı değildir - Latince hatip çeviren. Onun almak zordur, konuşamaz! Bir konuşma teknolojileri değiştirmek ve yıla ve yaş yaş yıla geliştirin!

kapsam

Bugünün dünyası, başarı ve refah içinde genellikle kişinin eğitim ve iş nitelikleri üzerinde değil, aynı zamanda onların rekabet avantajı kanıtlamak için deyişle nasıl olabilir de bağlıdır. Ayrıca büyük hatip - Bu arada, iyi bir lider tarafından. firma, şirket, üretim yararına, müşteriler, iş ortakları ile müzakere, üretim süreçlerini ele almak birleştirmek, bir alt genel bir fikir gün ışığına: Bu çok önemlidir. Sonuçta, hatta Napolyon uyardı kariyer yapmaz bilmeyen! Ve seyirci avukatları kendi için ne kadar önemli! Kaç dava iptal edilmiş veya tersine, onaylanan sayesinde akıllıca bir koruma veya masraf ve belagat inşa etmek! Böylece, mevcut hoparlör - kafasında ve ruhların gerçek hükümdarı! Aynı eğitimin çeşitli alanlarda öğretmenler, öğretmenler için de geçerlidir.

belagat sanatı dahildir neler

Kelimelerin enerji gerçekten sınırsızdır. Bu iyi bilinmektedir büyük hatip antik. Ama Becerilerinizi geliştirmek amacıyla, hangi kendilerine neden harekete geçmeye teşvik, güven bir "yumruk" dinleyicilerin ilgisini canlı tutmak mümkün olacak teknikler ve yöntemler bilmek, kendi konuşmasını yönetmek için öğrenmek gerekir, mükemmel şekilde sahiptir. Ve sonra her şey önemlidir: bir tiyatro jest, duraklatma, ifadelerin yapısının görüntüsünün içine aşamalı giriş, figüratif ve anlatım dili demektir. Hitabet muhataplarına onlar anlaşılmıştır ki kendi düşüncelerini iletmek ve istenen reaksiyona neden bu kadar izin verir.

Ne diyeceğimi ve nasıl söylemek için: neye bakılmalıdır

Biz hoparlörün anlamını içerdiğini öğrendim. Ama nerede gerekli özelliklere geliştirmeye başlamak için? Birincisi, konuşma ve uyum içerik tarafına dikkat. İkinci olarak, sık kullanılan kelime ve tonlamayı. Üçüncüsü, kelime ve doğruluk netliği ve diksiyon zenginliği. Büyük Demosthenes - Bu harika bir örnek. Biz tarihten bildiği gibi, o korkuyordu , topluluk önünde konuşma yaptığı konuşma inexpressive, dış ifadesinin elimden, konuşamamak, sıkıcı, halsiz oldu. Bu eksiklikleri gidermek için, titanik kendisini "yeniden şekillendirmek" dir, uzun ve zor yeniden çalıştı. Sonuç olarak, Demosthenes belagat bir örneğiydi haline geldi. Cicero, Aristoteles, Ksenophon ve bu güne kadar antik diğer seçkin kişilikleri bizim hayranlık neden ve rol modelleri olarak hizmet vermektedir. Espri anlayışı, vizyonu, karizma, düşünce yetkinliği kusursuz, mükemmel netlik genişliği - bu nitelikleri olmadan da güçlü bir hoparlör olamaz. Avukat A. F. Koni, XIX yüzyılın en ilginç simalarından biri, aynı zamanda çalışma ve onun hitabet emülasyon için iyi bir örnektir.

Duymuş ve anlaşılmak istiyorum, demek öğrenin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.