Kendini yetiştirmeOratoskoe sanat

"Hayır" demeyi öğrenmeye nasıl

Adam sosyal bir varlıktır olduğu bilinmektedir. tüm toplumlarda normal gelişim ve fonksiyon, o olamaz. Bir toplumda olmak sürekli olarak yeni toplumsal bağları, bazen vs. yardım sağlamak üzere, taviz vermeye zorluyor hangi varlığını üretir biz onun varlıkları maddi ve duygusal yatırım, sürekli çeşitli görevler katılım, çatışma yönetiminden talep etmeye başladıklarında sorunlar ortaya çıkmaktadır. ne olursa olsun, kendi istihdam, reddetme mümkün değildir kişilik bir kategori vardır, işletme ve kişiye yakınlık bile derecede başarısında faiz kime gelen bir istek farklı bir yapıya sahiptir. Nasıl kelimesi en zor söylemek ise, "hayır" demeyi öğrenmeye?

Ne yazık ki, kişi İstediğiniz tüm talep edilebilir ve o herhangi doğanın bir talebi geri olamayacaklarını anlayan insanların büyük çoğunluğu, bu "belkemiksizliðini" kullanmaya başlıyor. Onlar ondan borç para, sorunların aslan payı, hepsi kendi işlerine onu suçluyorlar. Bu insanlık daima kendini geliştirme ve problem çözme için en kolay yolu aradığı gerçeği nedeniyle olduğunu. Hatta belirli bireyin karşısında - - çıkış ise, kimse geçici çözümler aramaya duygusu görür. Kurban (yani bu durumda onların güvenilirlik muzdarip bir) sosyal olarak yararlı bir işte çalışma devam ediyor. Nasıl "hayır" demeyi öğrenmeye? Çoğu zaman, bu kendi üzerine uzun bir çalışma gerektirir. "Arıza güvenli" onlar için önemini ve gerekliliğini hissetmek için bir yoldur büyük nedeni kelimeyi söylemek mümkün değildir.

Nasıl "hayır" demeyi öğrenmeye? Reddi soğuk ve yapmaz kayıtsız kişi. bir kez sıkıca yardımına güveniyor kullanılan bir çöp başarısız olması, kendileri gurur duymak için bir neden bulacaksınız. O gerçekten birisi başarısız olabilir, ve ev işlerinde mükemmel başkaları tarafından çözüldü da katılımı olmadan, gerçekten önemli olayları ayırt etmek önemlidir.

demek öğrenmek için nasıl sorusuna ciddi ilgilenenler "hayır" ise, önerilerin bazıları hakkında bilgi gerekir. İlk olarak, hizmet başka hedefleri olduğunu kendi yabancılaştıran anlaşılmalıdır. Zaman gitmeye devam edecek ve siz - hayallerini ve hedefleri konusunda unutmadan, başkalarının yararına çalışmak. Birçokları için performansları kişisel çıkarı doğrultusunda görevlerini dağıtmak öğrenmek için büyük bir teşviktir. İkincisi, senin kompleksleri varlığında arızasını algılamak için başarısızlık, ve, yalnız kalmaktan korkusu terk edilmeden. Gerçek arkadaşlar kendilerini sadece o başkasının almak için her şeyi düşmedi bu nedenle sevdikleri ve sevgili kişiyi terk etmek asla izin vermeyecektir.

Bu egzersiz yapmak deneyin: o kadar kolay olacaktır yürütmek reddediyorum, küçük istekleri ile sizinle iletişim kurmak için bir süre arkadaşlarına sor. Tek başına herhangi zor bir görev yürüten hakkında heyecanlanmak da deneyin. Bunu bitirdikten sonra, kendinle gurur hissedeceksiniz. Böylece, onların gözünde kendi önemi büyür. Çok kimliğine önem "hayır" can kimseyi söylemek öğrenin.

Yukarıdaki ipuçları alınamazsa ne olur? Nasıl söylemek öğrenmek için "hayır" Hala yalnız kalmaktan ve arkadaşları kaybetme korkusu hissetmiyorsanız? Bu durumda, onlarla ciddi bir konuşma mantıklı. Bu konuda sessiz kalmayın, imzalayın, sorun hakkında bilgi verin. size yakın insanlar herhangi bile küçük ölçekli görevleri gerçekleştirmek için reddetme için ne kadar zor olduğunu bildirin. Onların yardımı sayesinde, bu sorunla başa çıkmak için bağlıdırlar.

Ben de nasıl söyleyeceğimi bilemedim Catherine II, "hayır", bu sorunu çözmek için yolunu buldu söylemeliyim. diye sorulmuş, o sadece bir su ağız dolusu ve sarayda yürüyen sonra birkaç dakika kazanmıştır. kraliçe dikkatle kararını düşündü reddetme güç kazandı. o çoğunlukla aynı nefeste, su tükürmek sonra, o cevap verdi: "Hayır!".

Kraliçe böyle bir konsey benimsemeye ve denemek atın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.