FormasyonÜniversiteler ve Üniversiteler

RNIMU: öğrenci geribildirimi

Bazı eğitim spesiyallerinin giderek artan prestiji çarpıcıdır; bazı nedenlerden dolayı herkes turist, psikolog, yönetici ve kooperatif danışmanı gibi bir şey öğrenmek istemektedir. Bu spesiyalitelerin prestijiyle ne yazık ki faydasızlaşmaktadır ve bu arka plana karşı dar kapsamlı diplomalar, Özellikle tıpta. Doktor muayene etmek çok zordur, ancak çok faydalıdır. Niteliksel tıp eğitimi, gençlerin çabalarını bilgi edinme, pratik beceriler ve kendi kendini geliştirme konularına yoğunlaştırmalarını gerektirir. Ülkemizde pek değerli kült tıp üniversitesi yok, ancak NI Pirogov'un adını taşıyan Rus Ulusal Araştırma Tıp Üniversitesi bunlardan biri.

NI National Research Medicine Üniversitesi hakkında genel bilgi NI Pirogov

Uluslararası derecelendirme kuruluşu "Uzman RA" ya göre, Rusya'nın en iyi yüksek öğretim kurumlarının sıralamasında üniversite 27. sıraya yerleşti ve tıp üniversiteleri arasında aynı puandan ikinci sırada yer aldı. Mezunları arasında çok tanınmış bilimsel figürler, farklı profillerin mükemmel doktorları vardır.

Bugün ülkede, çift Avrupa derece diplomasına sahip olan tek üniversite.

Eğitim kurumunun tarihi

RNIMU 1906 yılında kuruldu. Sonra modern üniversite kadın kursları olarak işlev gördü. 1930'dan beri bu kurum bir devlet tıbbı enstitüsü statüsüne sahiptir ve 1956'dan beri üniversite büyük cerrah Nikolai Ivanovich Pirogov'un adını taşır.

Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra, üniversite N.I'den sonra Rus Ulusal Tıbbi Araştırma Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Pirogov (RNIMU). Sandalyeler, fakülteler ve bilim daireleri de reform yaptı çünkü bu üniversitenin faaliyet ölçeği ortalama istatistiksel eğitim merkezinin çok ötesine geçti. RNIMU, Rusya'nın en büyük ve prestijli bilimsel, araştırma ve tıbbi kuruluşlarından biri haline geldi.

Üniversite yavaş yavaş genişlemeye devam etti, ancak 2010'da "Ulusal Araştırma Üniversitesi" statüsünü aldığında yeni bir yedi ligi adım attı.

Üniversitenin tarihi ile ayrıntılı bir tanışma için en iyi yer, 4. kattaki ana binada bulunan müzedir. Herkes için, öğle yemeğinden sonra Pazartesi günleri açıktır.

Altyapı kampüsü RNIMU

Tam teşekküllü bir eğitim süreci için, üniversitenin yalnızca nitelikli bir öğretmen ve güçlü bir bilimsel tabanı değil, aynı zamanda modern bir maddi olarak geliştirilmiş altyapıya sahip olması da önemlidir. Öğrencilerin konfor ve rahatlıkla bilgi edinmeleri çok daha kolaydır ve daha etkilidir.

Çok az sayıda eğitim kurumu böylesine gelişmiş bir malzeme tabanına ve kapsamlı gelişme için RNIMU gibi doğru altyapıya sahiptir. Bununla birlikte, öğrencilerin yorumları, bazı binaları ve özellikle pansiyonları yenileme ve soymaya vakit olduğunu vurguluyor. Öğrencilerin temel şikayetleri, özellikle bölüm ve dekanlar dinleyicilerin düzenli olarak güncellenmesine, ancak öğrenci yurduna, örneğin bir yurt veya yemek odasına yönlendirilmesiyle bağlantılıdır; eller yıldan yıla ulaşmazlar.

Birçok Muskovit, İkinci Tıp kampüsündeki iki büyük ölçekli yangın haberini memnuniyetle karşıladı. Sonuncusu Mayıs 2015'te gerçekleşti. Daha sonra yurtlardan birinin kurulması patlak verdi ve Afrika ve Güneydoğu Asya'dan üç öğrencinin ölümüne yol açtı. Birkaç düzine insan da çeşitli derecelerde yaralanma aldı. Ateşlemenin nedeni, gönderilerin memnuniyetsizliği halindeydi, ayrıca binada hiçbir yangın çıkışı yoktu.

Doğrudan eğitim kurumlarıyla ilgili olarak, mükemmel koşulları ve doğru teçhizatı, en önyargılı öğrenciler tarafından bile belirtilir. Hedef kitlenin iyi donanımlı olduğu, birçoğunun multimedya projektörleri, Wi-Fi var. Eczane ve mikrobiyoloji fakültelerinde, pratik sınıflar için laboratuar odaları ve sınıflarında, binaların güvenliğine yönelik özel gereklilikler (doğru döşeme, havalandırma vb.) Gözlemlenir

Üniversitenin bir başka kültü mirası ve gururu büyük bir bilimsel kütüphanedir. 6759,6 metrekarelik bir alanı kaplayan depolama alanındaki fonlar. M, değerli bilimsel eserler, yayınlar, önde gelen basımlar var. 175 kişilik bir okuma odası, WI-FI ve dünyanın önde gelen süreli yayınlarına abone olan bir elektronik kütüphane bulunmaktadır.

Öğrencilerin kullanımına yönelik olarak, değişen oda ve duşlara sahip 8 oda ve Volga kıyısında bulunan ve yıl boyu canlı donanımlı "Konakovo" eğitim ve spor kompleksi büyük bir spor kompleksidir.

RNIMU'da bilimsel merkezler, uygulama üsleri, stajlar

Ayrıca, 2011 yılında Yenilikçi Tıbbi Teknolojiler Eğitim Merkezi kuruldu. Sokakta bulunur. Ostrovityanova, 1. Merkezin açılması, cerrahî profildeki uzmanların eğitimi için yeni bir seviyeye getirilmesine izin verdi. Öğrenciler, en son ekipmanı kullanarak pratik kurslar ve uygulama becerileri alma fırsatı buluyorlar.

Ayrıca, eşsiz bilimsel ve eğitsel merkez olan "Çocuklarda Acil Durumlar", RNIMU'ya dayanmaktadır. Uzmanların ve öğrencilerin tepkileri, tüm tıp fakültelerindeki bu tür merkezlerin akut gereksinimini ortaya koymaktadır. Atölye çalışmalarında, öğrenciler, çocuklara acil yardım sağlama becerilerini güçlendirmek için sürekli eğitim süreci içinde bir fırsata sahiptir.

Üniversitenin hastalara tıbbi hizmetler sunma lisansı vardır. Bunun sorumlusu, ülkenin önde gelen pediyatrik merkezi olan Yu E. Veltyschev'in adını taşıyan Pediatri Bilimsel Araştırma Klinik Enstitüsü'dür.

Üniversite temelinde Rus gerontolojik bilimsel ve klinik merkez araştırma yapar ve ayakta tedavi merkezi olarak çalışır.

Tıbbi bakım profilleri: laboratuvar teşhisi, endoskopi, röntgenoloji, fonksiyonel teşhis, cerrahi, üroloji, kardiyoloji, nöroloji, jinekoloji, ortopedi, vb.

Üniversite yapısı: fakülte, bölüm, bölüm

Üniversitenin eğitim yapısında her biri çeşitli spesiyalitelerde eğitim alan 8 fakülte bulunmaktadır.

  1. Tıp Fakültesi. Bu, üniversitenin en eski ve en çok statü odaklı öğretim üyesidir. Üniversite, tıbbî konularda uzmanlar yetiştirmek üzere akredite edilmiştir . Eğitim programı 6 yıl için tasarlanmıştır. Eğitim biçimi tam zamandır. Fakültede tıbbi profillerde (cerrahi, onkoloji, biyokimya, üroloji, hastane terapisi, oftalmoloji, psikiyatri, adli tıp, nöroloji, vb.) Neredeyse 40 sandalye bulunmaktadır.
  2. Dişhekimliği Fakültesi, temelinde iki bölüm bulunmaktadır. Bu fakültedeki en büyük rekabet sadece uzmanlığın hızla artan popülaritesi değil, nitelikli dişhekimlerinin eğitiminin karmaşıklığına da bağlı. Eğitim aynı zamanda bir uygulamanın rehberliğinde dördüncü yılda gerçek hastalarla çalışmayı da içermektedir. Nitel temel tıbbi eğitim, pratik ve el becerilerinin geliştirilmesi - bu, NI Pirogov'un adını taşıyan RIIGU'daki profesyonel diş hekimlerinin eğitimi için ideal bir formüldür. Mezunların ve işverenlerinin elde edilen bilgilerin kalitesi ve yeniliği, pratik değeri hakkında geribildirimi, RNIMU'nun stomatoloji fakültesini Moskova'da en iyi okullardan biri olarak tanımlamasına olanak tanır.
  3. Eczacılık fakültesi "Eczacılık" alanındaki uzmanlık alanlarını hazırlar. Öğrenciler sadece kliniklerde değil, aynı zamanda ilaç üretiminde de çalışmaktadırlar.
  4. Yabancı vatandaşların eğitimi için Fakülte. Üniversite, ana tıbbi uzmanlık alanlarında yabancı vatandaşlara eğitim vermektedir. 60'dan fazla ülkeden yaklaşık 1.000 öğrenci tam gün çalışıyor. Eğitim Rus'da yapılır, ancak iletişim ve daha iyi ustalık için materyal İngilizce olarak çoğaltılmaktadır.
  5. Tıp ve Biyoloji Fakültesi. Fakülte, klinik disiplinlerde ve modern biyomedikal bilimlerde nitelikli uzman eğitir. ICF eğitim sürecindeki stres, temel teorik eğitim ve araştırma faaliyetleri için yapılır. Fakültede 20 bölüm bulunmaktadır. Temel: radyasyon tanısı, immünoloji, genetik, nanobiyoteknoloji. Tıbbi kutunun klinik, pratikte yararlı alanlarından temelde farklı olan bu spesiyalitelerdir. Tıp biliminin geleceği için daha çok çalışıyorlar, büyük hastalıklarda ve tedavi yöntemlerinde arşiv araştırmalarını yapıyorlar. Özellikle umut vadeden bir yol, genetik ve nörolojik patolojilerin düzeltilmesine yönelik bir araştırmadır.
  6. Psikolojik ve Sosyal Fakülte 4 bölüm biraraya getirir ve "Klinik Psikoloji" alanına uzmanlar hazırlar. Öğretim geribildirimini analiz ederseniz, RNIMU Fakültesi "Psikolojik ve sosyal eğitim" in, profesyonellerin psikolojik bilimler hazırlamasına imkân tanımak için önemli derecede önemli avantajları vardır. Aslında, psikologlar birçok farklı uzman üniversiteyi (pedagojik ve ekonomik) hazırlıyorlar, ancak tıp fakültesinde yalnızca kişilik bozukluğunun akut patolojileri olan sınır ötesi devletlerle çalışabilen nitelikli uzmanları eğitiyorlar.

Çocuk Edebiyat Fakültesi

Ülkedeki önde gelen pediyatri fakültesi savaş öncesi yıllarda açıldı. Farklı zamanlarda, gelişmiş araştırma görevlileri ve ülkedeki en iyi çocuk doktorları bu RNIMU fakültesi mezunuydu. Çocuk fakültesinin bölümleri (54'ü), ülkede yüksek dereceli öğretmenlerin (tıp bilimleri doktorları, doçentler, adaylar) en iyi oranına sahipler.

Pediyatri fakültesinde öğretim süreci, temel farklılıklar içerir; birtakım önemli psikolojik disiplinleri içerir, teşhis ve pratik becerilerin geliştirilmesine önem verilmektedir. Sandalyeler ana tıbbi alanlarda çalışırlar. En popüler bölümler ve doğal olarak en büyük yarışma olan spesiyaliteler: pediatrik dişhekimliği, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı, Nöroloji.

Öğrencilerin profillerinden bağımsız olarak eğitim verdikleri için bazı bölümler en önemlisi olarak düşünülür, örneğin "Hasta Bakımının Esasları" gibi önemli genel disiplinleri öğretirler. Bu, çocukluk çağı hastalıkları propanadötiklerinin RNIMU bölümünü içerir. Öğrencilerden gelen geri bildirimler, bu bölümlerde zamanında öğretmenlerle ortak bir dil bulmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir çünkü her derste birçok disiplin vardır.

Pirogov Uluslararası Fakültesi RNIMU: Avrupa ve Amerika'daki üniversitelerle işbirliği üzerine geribildirim

Yabancı vatandaşların eğitimi için öğretim üyeleri ile uluslararası öğretim üyeleri arasındaki temel farkın ne olduğu açıklanmalıdır. Birincisi eğitim için diğer ülkelerden gelen vatandaşları kabul ediyor ve ikincisi, Rus vatandaşlarının çift bir Avrupa diploması almasına yardımcı oluyor.

IMAT sınavının sonuçlarına dayanarak birinci sınıf öğrenci sayısından bu fakülteye geçiş mümkündür.

Bu işbirliği Rusya Federasyonu'nda eşsiz bir projedir, ancak eğitim programlarında Avrupa ülkelerinde işbirliği üniversite uzun zamandır yaygın bir uygulamadır.

"Tıp iş" ihtisas öğrencileri, bir çift diploma alabilirler. Bu amaçla, üniversite yönetimi kursların, kredilerin, yüklerin ve saatlerin müfredatını Milan Üniversitesi programı ile senkronize etti.

Yakın gelecekte, RNIMU ve Turin Üniversitesi'nin tıbbi ve biyolojik öğretim müfredatlarının karşılaştırması da planlanmaktadır.

İlk öğrenciler, 2014'te uluslararası fakülteye girdiler, bu nedenle mezunların veya işverenlerinin bilginin kalitesi ve diplomanın güvenilirliği hakkında görüşleri henüz netleşmedi. Bununla birlikte, fakülte öğrencileri öğretim özellikleriyle ilgili çok gurur verici değerlendirmeler yapar.

Uluslararası Tıp - RNIMU Fakültesi, aynı anda iki üniversite diplomasına sahip olma şansını verir. Ancak program yükü öğrenciler için daha yüksek, sınavlar Moskova Üniversitesinde yapılabilir, ancak sadece Milan Üniversitesi'nden öğretmenlerin aldığı komisyon onları alıyor.

Bütçe programları, koltuk sayısı

İkinci tıp üniversitesi devlet programlarına girenleri bütçe ödeneği pahasına kabul etmektedir. Uzmanlığa bağlı olarak, bütçe yerlerinin sayısı değişir. Örneğin, "Tıp" uzmanlığında eyaletlerin sayısı 600, Çocuk Doktoru 450, Diş Hekimliği ise bütçenin% 45'idir. Özel kotalarla (engelliler, yetimler, gazi çocuklar) geçen öğrenciler arasında bütçenin% 10'u dağıtılır. Sözleşme yerlerinin sayısı, her uzmanlık alanının yaklaşık yarısı kadardır.

Üniversite, başvuru sahiplerinin eğitim programıyla tanışmalarını, kabul edilme şanslarını tahmin etmelerini, seçilen uzmanlık alanlarının sayısı, belgeler listesi vb. Ile ilgili en güvenilir bilgileri bulmalarını sağlamak için düzenli olarak Açık Kapılar Günlerini tutar. Zaten RNIMU'da yer alan öğrencilerle de konuşabilirsiniz. Öğretmenler hakkındaki yorumlar, hosteldeki emirler - bu kurumun duvarlarında eğitim görenler - tarafından öğrenilebilir.

RNIMU'daki bilgi kontrolünü test edin

Yolsuzlukla mücadele konusundaki sistemik girişimin bir parçası olarak 2013'te öğrencilerin bazı konulardaki bilgi kontrol test sistemi getirildi.

Özel olarak geliştirilen testler, öğrencilerin video gözetimi ile oditoryumda çevrimiçi modda dörtte bir alması gerekiyordu. Bu sistem ilk önce öğrencilerin ve öğretmenlerin bir çok karışıklığına neden oldu. Öğrencilere karşı rüşvet veya önyargı olasılığını gerçekten de etkisiz hale getirdi, ancak ilk yıllarda bu yeniliklerin nemliliği nedeniyle çok utanç yaşandı.

Ayrıca, bilginin test değerlendirmesinin doğruluğuyla ilgili soru gündeme getirildi. Sonuçta, çoğu tıp uzmanlığı daha pratik ve analitik becerilere ihtiyaç duyar. Sonraki yıllarda sistem ayarlandı, sonuçlandırıldı, şimdi oldukça iyi çalışıyor. Yeni bir seviye getirildi: Test ödevleri sonrasında, öğrenci bir sözlü sınava ve bazı spesifikasyonlarda pratik bir sınava girer.

RNIMU hakkındaki yorumlar. Pirogov

Tıbbi araştırma üniversitesine İkinci Tıbbi Üniversite denir. Bu, başkentte ve uzun süreli eğitim uygulamaları, araştırma gelişmeleri ile ulusal yüksek öğrenim kurumlarında en büyük ikinci ve en yüksek statüdür. Bilim dünyasında her zaman sağlam bir itibara ve otoriteye sahipti.

Herkesin kendi düşünceleri vardır; Bazen birinin tadına bakmak başka şey için kabul edilemez. Birkaç çok sübjektif değerlendirme, açıkça, başvuranın üniversitede okumaya altı yıl ayırmaya karar vermesini nihai olarak etkilememelidir. Açık Kapılar Günü'nü ziyaret etmek ya da üniversite hakkında bağımsız bir görüş oluşturmak için bir veya iki gün geçirmek veya hazırlık kurslarına katılmak tavsiye edilir. Yeterli şüpheciliğin uygun ölçüsü ile öğrenciler RNIM hakkında söylediklerini analiz edebilirler. İncelemeleri öğrenci yaşamının genel görünüşü ile ilgilidir : yurt, yemek odası, tıkanıklık vs.

pansiyon akademik binaları yakınında bulunan, okula gitmek oldukça hızlı olabilir. Yemek odası, bilimsel bir kütüphane ve bir spor merkezi de kampüste yer almaktadır. hostel Koşullar bina oldukça eski ve onarım ihtiyacı ve güvenlik kurallarının küresel incelemede, biri övdü değil. Ve koltuk sayısı öncelikle öğrencilerin kotaları tarafından doldurulur, sınırlıdır.

Ama kantin karışık incelemelere. Birçok gıda kalitesi önemli ölçüde iyileşmiştir 2015'ten sonra, değer için para, servis hızlı olduğunu yazdım.

Akademik yük farklı öğrenciler farklı algılanmaktadır ama sakin cesaret gençlik gibi küçük öğrenme genel olarak süreci. Üniversite sırasıyla öğrenci, bilgi kalitesi hakkında oldukça sıkı olduğunu ve talep düzeyi yüksektir. Akademik başarısızlık Kesintiler, RNIMU içinde muayene ve testlerin geç teslim sıklıkla olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.