Gıda ve içecekAna yemek

Soğuk preslenmiş yağ nedir?

Soğuk preslenmiş yağ sağlıklı beslenme diyetinde vazgeçilmez bir üründür. Onun fayda üretim anında tüm vitaminleri ve zararlı maddeler kullanılmadan hammadde mevcut mineralleri muhafaza etmesidir.

tanım

Pişirme için sonuçta en lezzetli ve sağlıklı ürün veren tek soğuk presleme teknolojisi vardır. çıkış kozmetik uygulamalarında ve gıda kullanılan daha yüksek kalitede bir bileşendir. Yağ ince mineraller, fosfolipid vitamin ve asitlerin önemli miktarda tasarruf sağlar. Bu, tüm üretim biyolojik maddelerin yapısını rahatsız edilmediği gerçeği ile sağlanır.

Bu dönüş süreci 45 dereceye kadar ısıtılması sırasında pres tohum kütlesi gereklidir. Böyle bir teknoloji, diğer üretim varyantları göre ham malzeme daha küçük bir miktar ile sağlanır zaman not edilmelidir.

Ne sağlık için iyidir?

Bugüne, To rafine edilmemiş yağ , preslenmiş soğuk süpermarketlerin raflar dolu, ama herkes kendi yararlılığı hakkında bilir ve birçok yakıt ikmali tanıdık tercih ederler.

hammadde kullanımı ihtiyacını anlamak için, imalat işlemini anlamak gerekir. özel basın sonra ayçiçeği tohumu, keten ve diğer malzemeleri ve gönderilen anda basınç suları çok altında onları dışarı sıkmak başlar. Bu bağlamda, sıcaklık Yakıt ikmali kitlesi vardır.

Hatta çiğ gıda diyet rejimi sayanlara güvenle gıda bu ürünü kullanabilirsiniz unutulmamalıdır.

bu imalat yöntemi sayesinde, bu yağ özel bir tip doğasında tüm vitamin kompleksleri korur. Ayrıca, amino asitler ve doğal içeren bitkisel yağların, hücre zarının oluşumuna katılan ve bunlar da, metabolizma normalleşmesi sorumludur.

Nasıl seçmek için

Üretimin anda bu ürünün kimyasal tedavi, hem de koruyucu çeşitli getirilmesi yenik gerektiğini hatırlamak gereklidir. gibi katkı maddelerinin kullanılmasının onların sağlığını geliştirmek ve doğal yemek yemeye isteyenler için çok önemlidir. Yukarıdaki dayanarak, seçim hoş bir aroma varlığı, hem de niteliksel olarak farklı bir tat ile yönlendirilmelidir.

Örneğin, zeytinyağı , bir birinci soğuk preslenmiş aynı üretim yönteminin ürünler, oldukça hızlı bir şekilde yağma gibi, bu da doğallığını teyit etmektedir. Onlar iyi bir tortu ve bulanıklık var. diyetlerine kullanma sağlıklarını geliştirmek, doldurulmasına. bazı üreticiler 90 imalat sıcaklığını artırabilir çünkü özellikle rawfoodist dikkatli olmalı satın alırken? C Bu tedavide, besin kaybolmaya başlarlar. yanmış veya yanma yağı kokusu olan ürün, bütün üretim standartlarına uygun değildir.

ekipman

bir parçası olarak burgu gerekli yağ değirmen imalatı için olan, soğuk preslenmiş bir yağ basın olmalıdır. Bu cihazlar farklı şekillerde gelebilirler. Temel fark, geri dönüştürülmüş ham malzemelerin miktarı, hem de güç çıkışıdır. Küçük işletmeler için günde ayçiçeği tohumu 6-10 ton geri dönüşüm mükemmel makinelerdir. Büyük şirketler için daha yüksek performansa sahip cihazlar seçmek gerekir.

preslenmiş soğuk ve sıcak farkı nedir

bu tür ürünlerin giderek daha popüler hale gelmiştir Bugün, petrol üreticilerinin büyük bir sayı, piyasaya çıktı. Bu ürünlerin fiyatları çok farklıdır. Bu işareti "rafine edilmemiş" her zaman yağ tüm şartlarına uygun olarak yapılır ve sağlığınız için en faydalı olacağını söyledi olmadığını çıkıyor. Süreçler sıcak ve soğuk preslenmiş ayrılabilir. Birinci tip üretiminde da elde edilen ürünün hızlandırır ısı kullanır. Bu tedavi ile ikinci seçenek çok daha fazla yağ bırakır. imalat başka tür kullanarak, çok daha yararlı bir sonuç elde etmek mümkündür. Kek% 30 yağ kadar hala olduğundan bu teknoloji, sen, sırayla, daha pahalı olması gerektiği en yüksek kalitede ürün almayı sağlar.

Sıcak ara besin ve yararlı özellikleri miktarını azaltır. Ne zaman kusursuz üretim keskin güçlü tat ve aroma olmamalıdır. Ayrıca güzel eğer yutulması petrol kat boğaz ve hafif bir tat bırakır. Sızma - doğru yağı seçmek amacıyla soğuk preslenmiş olduğu, sen yazıt dikkat edilmelidir. kalite ve yüksek kullanışlılığı, bu karar organizma farkı için her kişisel.

zeytin

Aralık başlangıcını - Üretim hasattan hemen sonra, yani tarih Kasım sonuna denk başlar. Meyveler dal ve yaprakların temizlenmesi ve daha sonra iyice yıkayın edilmelidir. Daha sonra, meyveler değirmende taş ezilmiş ve elde edilen macun fazla 27 dereceden daha düşük bir sıcaklığa iyice karıştırılır ve ısıtılır. Daha sonra, geleneksel pres veya santrifüj ve böylece soğuk preslenmiş zeytinyağı elde etmek, için kullanılır.

Yağ yağlı asit içeriği ile ayırt edilebilir. sayı ürünü daha iyi ve daha pahalı olarak kabul edilir, daha azdır. O bu meyve üretiminde, yanı sıra çok sayıda başkalarının Zorluk, yüksek ısı kullanılarak havada okside yanı sıra başlarlar. Bu nedenle, bu yüzdeyi düşürmek için, üretim kısa sürede gerçekleşmelidir.

Soğuk zeytinyağının çok faydalı ve genellikle mekanik olarak kabul edilir. bu yağ da bileşimde resmi yağlı asitler% 1 'e kadar ihtiva etmektedir, ancak ciddi şirketler için böyle bir gösterge uygunsuz olabilir. En ünlü üreticileri dışlamak veya bu bileşenin varlığını azaltmaya çalışır.

Bu faktör, reaksiyon meyve anda hemen oluşmaya başlar gerçeği ile ilgilidir. yakınsanız basına, daha kaliteli nihai ürün elde edilir yoktur.

ayçiçeği

Taze tohumlar yağı üretmek için kullanılır. Kalite esas başlangıç malzemesi durumuna bağlı olacaktır. Tohumlar, aksi elde edilen ürün çok sulu olacaktır, nem% 6'dan fazla zeytin olmalıdır. Önemli bir rol olgunlaşma derecesine ve büyüme sürecinde ortaya çıkan ısı ve ışık tarafından oynanır.

Ayçiçeği yağı soğuk preslenmiş, tüm gerekli mikro element korur yararlıdır.

Bileşiminde vitaminleri vardır:

 • Bir (görüşünü geliştiren);
 • D (kuru ve kalsiyum emilimini sağlar);
 • E (gençlik, sağlık korunmasına yardımcı olur ve aynı zamanda doğal bir antioksidan olarak kabul edilir);
 • K (kan pıhtılaşması sorumlu sisteminin düzgün çalışmasını sağlar).

Bu tür bir ürün, erken yaşlanma ile mücadele, karaciğer ve sindirim sistemi geliştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Onun zararı sadece yüksek kalorili içinde, petrolün çok büyük miktarlarda kullanmak kabul edilmez olduğunu.

keten tohumu

Keten tohumu yağı soğuk preslenmiş gıdalarda kullanılması tavsiye yanı sıra halk tıp ve kozmetikte kullanılabilecek olduğunu. Bu bileşim, bir tek ve böyle içerir , poli-doymamış yağ asitleri , omega-3 ve omega-6 hem de. Sağlık sınırları vardır çünkü bu ürünü satın önce, doktorunuza danışmalısınız.

Faydalı özellikleri:

 • önemli ölçüde kan kolesterol seviyelerini;
 • Soğuk preslenmiş yağ kalp krizi ve felç gelişimini engeller, çünkü böylece, artık hayatımızı yapar, aterosklerozun önlenmesi için mükemmel bir araçtır;
 • Bileşiminde sinir sistemi üzerindeki pozitif etkileri ile hemen hemen tüm B vitaminleri sahiptir;
 • yağ içinde ihtiva edilen E vitamini önemli bir antioksidan olduğu;
 • Ürün formu ve bağışıklık geliştirir;
 • Bu kalsiyum emmek için yardımcı olur;
 • yağ seviyesinin stabilize;
 • Çocuklar için yararlıdır;
 • sert bir çalışmadan sonra mukavemet sporcular getirir;
 • postoperatif dönemde önerilir;
 • iyi kesikler ve yaralar iyileşir;
 • endokrin sistemin stabilize;
 • Bu kilo yardımcı olur;
 • insülin emilimini artırır olarak, diyabet kullanılır.

kastor

Hint yağı, soğuk preslenmiş çıkarılan bir hint fasulyesi. Görünüşte bir film oluşturmasını olmaz ve kurumaz açık sarı renk tonu olduğunu. Değerli özellikleri bir numarası vardır. Genellikle mükemmel besler gibi nemlendirir ve cildi korur, kırışıklıkları yumuşatır ve erken yaşlanmayı önler, kozmetikte kullanılır. mükemmel beyazlatma özelliklerde ise, çilli mücadelede yardımcı olur. Soğuk preslenmiş yağ, aynı zamanda saçın büyük özen olan parlaklık ve güçlendirir verir. Eh o kaş, kirpik ve kepek vazgeçilmez aracı büyümesini uyarır.

Gastrointestinal sistemde derinlemesine temizlik için kullanılır. Bu ağırlık azalması, hem de metabolizmayı artırmak için en basit yardımcı olarak kabul edilir.

üzüm

Üzüm çekirdeği yağı soğuk önemli antioksidan özellikleri ile karakterize basılır. 1 çorba kaşığı kullanımı. l. Bu meyve tohum elde vitamini Hood günlük gereksinimi kaplama anlamına gelir. bunlar klorofil büyük miktarda ihtiva ettiğinden, nihai ürün yeşilimsi renk tonu vardır. Nedeniyle bu bileşenin bileşim içinde bulunması nedeniyle, kullanıldığında hasarlı doku ve mukus membranları iyileşir ve bir bakterisidal etkisi olan.

Yağ tat, neredeyse hiç koku çok kolay ve keyifli. oldukça hızlı cilt tarafından emilir ve bu genellikle kozmetik alanında kullanılan için, ona olumlu bir etkiye sahiptir. Ayrıca, kadın ve cinsel alanda erkek problemlerine ve onkoloji önlenmesi için tıbbi amaçlar için önemlidir. Mükemmel bağışıklık geliştirir ve genel olarak sağlığı geliştirir.

Kızartma mümkün mü?

preslenmiş yağ birinci soğuk kullanarak yemek pişirmek için izin verilip ilgili birçok merak? Bu eylem, tabii ki izin verilebilir, ancak bu an madde de eşsiz bir tat ve aroma yanı sıra olumlu özelliklerini kaybeder. Böyle faydacı uygulamalar için ham biçimde çok yararlıdır. Parlak lezzet tüm ürünler ile, örneğin, olmamalı genel olarak üzerinde Balık pişirmek için değil birleştirilir. nötr bir tada sahip olduğu mükemmel kaliteli yağ uygun pişirme. Bu ürün yararlı özellikleri tüm kaybetmeden, özel muamele ve bu tür amaçlar için saklı uğrar.

tavsiyeler

yakıt ikmali hayal kırıklığına değildi sonrasında bir satın alma yapmak için, hesap belli faktörler dikkate alınması gerekir. Satın alındığında, aynı zamanda ambalaj üzerinde, sadece çok küçük son kullanma tarihi, üzerinde dikkat etmek gereklidir. ürün dünyanın korkar hızla okside olduğu gibi, koyu renk cam kaplar içinde olmalı ve mühürlenebilir. Bir diğer önemli nokta aynı koşullara evine saklama konu olarak kabul edilir. o sağlığını etkileyebilir çünkü son kullanma tarihine sonra, gıda kullanılmak üzere en iyisidir.

Soğuk preslenmiş yağ çok daha pahalı kimyasal arıtmaya ve taşıma var ve bu yüzden üreticilerin kendi ürünün kalitesini izlemek ve sahte varlığını izlemek emin olabiliriz ürünleri aşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.