HobiDikiş

Örgü öğreniyoruz: kadınlar için bir şapka (örgü iğnelerle yapılmış klasik bir model)

Manüel örme başlıklar farklı rafine edilmiş güzellik ve özgünlük. Kendine saygılı her usta mutlaka gardırobunda kendi elleriyle yapılmış birkaç aksesuara sahiptir. Kadınlar için şapkalı örme alışkanlıkları ne kadar yaygın olursa olsun, her bir iğne kızının her bir ürünü özel ve tekrarlanamaz hale gelmektedir. Ve hepsi bir başörtüsü yapma teknolojisine bağlı kalmayıp, yaratılışına tüm ruhunu, gayretini ve tabii ki de fantezisini de yatırıyor. Bu bileşenler, el örgüsü gibi el sanatlarının temelini oluşturmaktadır.

Örgü iğneleri ile örülen kadınlar için kapak - basit, hızlı, güzel

Bu yazıda, klasik kapak modelinin uygulanması sürecini anlatan bir ana sınıf okuyucuya sunulmaktadır. Bu aksesuar çok hızlıdır, işte kullanılan desenler yeni başlayanlar için bile geçerlidir. Muhteşem tiftik ipliği ve kabartma deseniyle şapka çok sıcak, rahat ve zarif görünür.

Çalışmak için 6 numaralı iğnelere ve 100 gr tiftikli tiftik (% 70) ve akrilik (% 30) içeren ipliklere ihtiyacımız var. Bu ipliğin metre 200 m / 100 g.Çok ince olduğunu ve direklerin sayısının fazla olduğunu şaşırmayın. İhtiyacınız olan ürünü, dört eklemede gerçekleştirin.

Yaratıcı süreç için hazırlıklara başlıyoruz

Bununla birlikte, kadınlar için örme kışlık şapkalar, ancak erkekler ve çocuklar için olduğu gibi, ölçümlerin kaldırılması ile başlar. Bu işlem nasıl gerçekleştirildi? Santimetre bant , alın, kulak ve başın arkasından kafa çevresini ölçer. Sonuç yaz. Ardından, kafayı alnından kron kadar ölçerek gelecek aksesuarın yüksekliğini belirleyin.

Sonraki adım, bir desen örüntü örme olduğunu. Sözü edilen tellerin üzerine 10 tel yazın ve bir çizimle 10 sırada örülen, teknolojinin tanımı aşağıda verilmektedir. Örnek yapıldığında, kaç desenli döngü kaç santimetre ölçün. Bu verilere göre, başın çevresini ölçme sonucuna göre, örme işlemine başlamak için başlangıçta kaç döngü gerektiğini hesaplayın.

Kadınlar için şapka "İngiliz elastik" (basitleştirilmiş) çizilerek hazırlanır. Tüm yüz hatları şu şekilde örülmüştür: kenar (çıkar), * 1 döngü bağlı değil, 1 adet peşin *. Ardından deseni * - * simgelerinden satır sonuna kadar tekrarlayın. Orijinal satırlar aşağıdaki gibi yapılır: 1 yüzüklü, 1 adet purl. Bu tasarım sırası ryadochka'nın sonunu tekrarlamak için döngüler.

Bu başlık modelinin alt kenarı, yüz yüzeyi tarafından yürütülür : ön sıralardaki yüz döngüler ve sıralı sıralardaki kese.

Bir başörtüsü sahne aşaması

Doğrudan örgü yapmaya başlıyoruz. Kadınların başlığı şöyledir: 67 ilmek toplamalı ve yüz düzgünlüğü ile 3 santimetre (4 sıra) bağlarız. Ardından ürünü ana desenle izleyin. Tuval yüksekliği istediğiniz boyuta ulaşana kadar örülür (ikinci ölçümün sonucuna bakın). Şimdi kapağın tepesini oluşturan eksiltmeler yapmaya başlıyoruz. Tüm döngüleri 2 birlikte yapın. Sonraki satırlar ön yüzeyi oluştururken, üçüncü satırda tekrar döngü sayısını azaltarak 2'yi birlikte bağlayın. Kesim olmaksızın bir sıra daha yapın ve örme işlemini tamamlayın. Kadınlar için bir şapka hazır. Sadece üst kenarı ipliğe takmak ve ürünün yanlarını birbirine dikmek için kalır.

Kapağın bu klasik modeli evrenseldir. Hemen hemen her kadına, bir kız bebeğinden başlayıp yaşlı bir kadınla biter.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.