ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Neden yuh su boruları? Nasıl uğultu ortadan kaldırmak için?

Eğer apartmanda bazen yaşamış, muhtemelen yüksek sesle ve pis uğultu bazen duymuş su boruları. birkaç daire aynı anda sinirler üzerindeki diğer vızıltı boru eylemlerine bir standpipe su temini için evin tüm sakinleri bağlandığında Bazı durumlarda, uğultu duyulabilir. Bazen ses görünür ve zamanla kaybolur ve bazen su sesi sürekli duyulur olabilir.

Neden yuh su geceleri apartmanda borular? Bunun nedenleri çeşitli olabilir. Bize aşağıda ayrıntılı olarak bunları inceleyelim.

akan su sesleri nedenleri veya su boruları Neden vızıltı

tüplerde hoş olmayan seslerin en yaygın nedeni sıhhi tesisat yüklü kötü contalar vardır. Ses tüpler aracılığıyla rezonans salınımlar contalar ve akan su bir sonucudur. Rezonans ses yükselterek ve evin etrafında taşır. Bu durumda, sıhhi tesisat sorunu var evde kiracı olduğunu belirlemek son derece zordur.

Evin buzz içinde borular sabit değilse, o zaman gürültünün nedeni - Kural olarak, dairelerin birinde veya kiracı açılması hava deposundaki su kümesi olarak musluğun.

vızıltı sürekli gözlenen, o zaman onun nedeni - yükseltici sıcak ve soğuk su içinde basınç farkı. yassı bir kesik musluk yükseltici ile birbirinden Sıkıştırılmış sıvı. Bazen vanaları birkaç farklı dairelerde bölünebilir.

Neden yuh su boruları, sen vanayı açtığınızda? Muhtemelen, sorun kalitesiz veya deforme olmuş conta yatıyor. su boruları bulup kusurlu mühürler değiştirmektir tatsız olayına karşı mücadele başlar gelen yılların deneyimi ile Tesisat gürültüyü ortadan kaldırmak için tavsiye edilir.

Arama Yöntemleri hatalı vinç

Arızalı musluklar ile bir daire tanımlamak için, dönüşümlü sıcak ve soğuk su için su borularından bir teker teker devre dışı bırakmak ve kötü ya da değil gone sesi dinlemelisiniz. Borularda vızıltı kesince - hatalı sıhhi tesisat ile daire buldum.

Evde dairelerin her kontrol etmek yukarıda açıklanan yoludur, fakat sorun ses engelleyen yükseltici vana astar neden olduğunu, muhtemelen çözüldü asla olsaydı. Mümkünse bu hipotezi test denge borusu su beslenmesi, musluğu kapatın. Ses kesilirse, sorun valf yükseltici yatmaktadır.

Eğer bir bodrum vana ve vana çok içeren geniş bir su vardır varsa, vızıltı herhangi kapatma vanalarını neden olabileceğini de unutmayın. bu kadar çabuk bizim istediğimiz gibi çok zor değil olabilir bu durumda deneyimli bir tesisatçı olmadan rahatsız edici sesler nedenini belirlemek.

nedeni hala lokalize etmek mümkündür ise - kendini şanslı say. Basit onarım ile, kaldırmak kolay olacaktır.

Ben uğultu ortadan kaldırmak için ne yapmalıyım?

Gül tüm valfleri yol açar. Gürültü valf ve poluoborotnymi baş kısım musluk veya valfler eski yapılara neden olabilir.

Böyle bir joystick gibi modern küresel vanalar veya karıştırıcılar da inşaat contalar içinde bulunmamaktadır. Bu nedenle, su boruları cevaben bunu yapamazlar gelir.

gürültü kurtulmak için, bazen yeni bir musluk almak için gerek yoktur. Baş kısmının sökülmesi conta kaldırmak ve düzeltmek veya değiştirmek için yeterince sık. Bu elemanlar, genellikle gevşek çubuk üzerinde asılı olan veya kenarları konik var.

Gevşek uydurma conta değiştirilmelidir. Deforme olmuş, düzensiz şekiller makasla kesilebilmektedir. Sonra baş kısımları toplanır ve suda ayarlanmalıdır. onarım doğru terfi edilirse, daha gürültü olmamalıdır.

Vinç eski tasarım için en basit çözüm - bilyalı vana yeni bir model ile değiştirilmesi. Kalite top tasarım su kaynaklarının operasyonda az sorunlara neden olmaktadır.

Aynı tavsiye eskimiş mikserler ile ilgili olarak verilebilir. tek kolu eski musluk yeni model değiştirin - sorunun en iyi çözümü.

Neden ev uğultu su boruları: diğer nedenler

vana ve akan su musluk kırılması - en yaygın olmakla birlikte, gürültü neden olabilir tüm sebeplerin. Bazı durumlarda, borularda vızıltı faktörlerden kaynaklanır, çıkarılması çok daha pahalıdır ve güç gerektirir.

tıkanmış boruların

Boru sahip olan su jet akımları çapını azaltma zaman. Onlar apartmanda gürültü nedenidir titreşimle boru yapmak.

Bu sorun yalnızca su ana tıkanmış bölümünü değiştirerek çözülebilir.

boru tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmek için, karıştırıcı birini devre dışı bırakmak ve boru neler olduğunu bakmak yeterlidir. Herşeyi içinde kir kalın bir tabaka ile kaplı ise, iletişim sistemi değiştirmenin zamanı geldi.

Nadir durumlarda, kir sadece hatlarının uçlarına tüpler birikebilir. Eğer boruyu kesmek ve bunların uçlarını temizlemek için çalışırsanız, gürültü problemi ortadan kalkacaktır ihtimali vardır. o geçmezse, tek çıkış yolu - su hattının yedek.

Bu metal tıkanmaya karşı sadece eğilimli değildir kayda değer, aynı zamanda plastik ve polipropilen borularıdır. kir birikmesi sebebi - boru ve hortum musluk çapları arasındaki fark.

Kötü tüp benimsenen

Titreşim tüpler içinde kir ve kabuk da sebep olabilir. akan su yüklemesi sırasında düzgün duvarlara tutturulmuş değil, o zaman musluk suyu çekiç ani açılması, sonuç olarak su kemerinin titreşim ortaya çıkabilmektedir.

o montaj kalitesini izlemek için yeni bir su temin sisteminin kurulumu aşamasında önemli olmasının nedeni budur. İnşaat şirketleri bile her zaman küçük şeylerde su boruları, montajı teknik kuralların tümü üzerinde yürütülmüştür doğrulamak, itibarlarını değeri.

kötü benimsenen tüplere gürültü sorunlara çare - özel armatürleri kurulumunu su üzerinde doğru konumda sabitlenmesi.

Valf Neden yuh su boruları kapatıldığında?

madde evinizdeki kapalı veya dairede açık musluklar Eğer bir bodrumu ihtiyaç sorunu çözmek için başlamak için, akan su kükreme duydu edin.

Bodrum katında su güçlendirilmiş olan bir yükseltici bulabilirsiniz. biz girişinde düzeniyle kalkanlar yerini karşılaştırmak eğer, yapmak kolay. Ve merdiven gezinebilirsiniz.

Eğer bodrum su sızıntıları kendinizi bulursanız, birini uğramadan tesisat pek olmadan yapabilirsiniz. Evinizi hizmet veren kuruluşa başvurun ve uzman çağırın. Seninle size gerekli olan tüm araçlar olacak ve kesinlikle bodrumunda su temini bağlantılarının düzeni ile aşina olacaktır.

Ayrıca, yanlışlıkla bir şey ya da herhangi bir vana zarar olmayan bir şey çevirerek su olmadan sakinlerinin giriş bırakmayın çünkü. Kış aylarında hatırlamak önemlidir sıcak su boru hattında çok yüksek sıcaklık olabilir. Böyle hatların tamiri yanığı olan çünkü dolu, özel dikkat gerektirir.

muayene sonucunda bodrum su açığa değilse, bunların akan şey olmasın, komşular sorguya gereklidir.

Mutfakta bir çırpıda bir mikserde kötü conta tanımlayın. Sıcak sıvı basıncı ile yükseltici hemen hemen değişmez bir Yukarıda çünkü contaya hasar soğuk su musluk içine sıcak su nüfuzuna yol açar.

komşular anket sonuçları getirmedi, o zaman karayolu üzerinde yürümek ve borunun dar alanlarda kulak tıkanması ile belirlemeye çalışır mümkündür. Çoğu durumda, taşlar valf gövdesi içinde veya iki boru bağlantısında düşer. vanasını kontrol etmek için, ayrıca şey tam açılma ve kapanma durumunda müdahale etmemeyi deneyebilirsiniz.

periyodik gürültü

neden uğultu su boruları sorusunun cevabı çoğu zaman yüzeyde apartman yanındaki kapıdan su. Komşulardan tesisat teftiş sonra veya su borusu bölümü değişmez uzun süre vana ve contalar ile eskimiş veya düşük kaliteli vanaların musluk bulmak için eminiz.

Her komşu birinci su tedarik istek üzerine tamir başlamak için kabul edecektir. İnsanlar su kemeri gürültü problemi bakabilir ve belki de onlardan o da sorunu düzeltmek için zaman ve para harcamak istemiyorum, benim yok.

karayolları üzerinde bir vuruş

Nasıl borularda vurma kaynağını bulmak için? Bunun için keskin bir kulak gerekir. zaman zaman duyduğumuz ağır darbeler, ardından en iyi çözüm replasman ise, yükseltici kapatın. Konut gelen Tesisat kiracı talebi üzerine bu birimlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

bu yükseltici su sıcaklığındaki bir değişikliği ile ilişkili olabilir içinde boru-Knock ya da sıcak su temini için. Bu gibi durumlarda sorunları tespit etmek için hatlar incelemek ve su, diğer sabit nesneler ile temas yerleri tespit etmek için gereklidir.

Kötü alanlar sabit parantez, çapa veya kaynak vurma ortadan kaldırmak için su hattını korunan.

Arada bir boşluk oluşturan iki tüplerin teması önlemek için ve böylece borularda vurma kurtulmak da mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.