ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Reed anahtarı: çalışma prensibi ve cihaz

Geçirme cihazlar veya kişiler yaygın olarak çeşitli elektrikli veya radyo cihazlarında kullanılır. Ekipmanın performans özelliklerinin iyileştirilmesi için ömrünü uzatmak ve kamış röleleri çağrılan özel kamış teması kullanılarak bağlantıların güvenilirliğini artırmak.

Cihazlar yalıtım contası temas yoluyla birleştirilir, bir manyetik malzemeden yapılmış bir iç kısım, oluşuyordu. çekirdekte bobin üzerinden yapılan hareket eder ve kapanmasına neden olur bir manyetik alan akımı geçirerek. bobin üzerinden elektrik akımı kaynağının kesilmesinden sonra, bir kopukluk kontakları vardır.

Çeşitli cihazların kullanılmasına karşın, birçok durumda bugün kamış anahtarı nedeniyle başvurunun kolaylığı dışında rekabet kalır kuru kontak, özellikleri galvanik izolasyon ait güç kaynağı bileşenlerinin. Onun şimdiye kadar çeşitli cihazlar ve sistemlerinde kullanılırlar.

Eğer anahtarlama elemanlarının ömrünü ve güvenilirliğini sağlamak istiyorsanız Reed Anahtarı, sadece yeri doldurulamaz. Reed röleler çeşitli sensörler, pozisyon anahtarları ve bir parçası olan elektromanyetik röleler.

fonksiyonel özelliklere göre kapanış ve açılış üzerinde çalışan kamış anahtarlama ayrılır. cıva ve kuru kontaklar: teknolojik cihazların yapısal parametrelerine göre iki kategoriye ayrılır. İkinci tür olağan kişilerden pratikte farklı değildir. Cıva hücreleri hermetik kabuk cıva damla içinde bir cam. Geçiş bileşiği azaltarak bağlantı kalitesini geliştirmek için izin işlemi sırasında temas ıslak için gerekli olan, ama aynı zamanda sohbet kontakların kurtulmak yardımcı olur.

kapatılması veya kişileri açılması sırasında manyetik anahtar bir titreşim veya sohbet yayar. Bu, birden anahtarlama ve tepki süresi önemli artışa tek bir hareket sinyali ile sonuçlanır. çalıştırırken dijital devrelerde tür cihazlar tetikler veya RC-zincirini kullanarak yan etkileri bastırmak için tedbirler almak. Modern mikrodenetleyici panoları reed röle ve diğer kişileri yaratan dalgalanma olarak, yazılım teknikleri kullanılarak bastırılır. Bununla birlikte, bu, genelde, sistem performansını düşürür.

Yapımında Herhangi kamış temasların ortasında yer alan bir cam ampul şeklinde sunulmuştur. Bu elemanlar balona uçlarında kaynak manyetik çekirdekler olarak tasarlanmıştır. göbeğin dış uçları dış devreye cihazı bağlamak için gereklidir.

En yaygın olarak kullanılan kamış sensörler, devre üzerinde çalışmaktadır iletişim grubudur. Bu tür cihazlar, her pim, dikdörtgen şekle düzleştirilmiş, esnek ferromanyetik telden yapılmıştır. Geçiş direncinin ve altın, rodyum, paladyum, gümüş, ve bunların alaşımları ile kaplanmış korozyon direnci temas yüzeyi azaltmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.